Skocz do zawartości
artega7

Odbiornik adapter ładowarki indukcyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, chciałem kupić odbiornik ładowarki indukcyjnej do swojego Sony xperia z1 compact, ale na aukcji, gdzie jest adapter z pasującym złączem napisano, że "nie obsługują Sony i HTC smartphone! ten styl jest dwa pin ładowarka."

Identyczne adaptery są na allegro, tylko z podłączeniem górnym i dolnym i nikt nie wspomina, że może nie pasować do Sony.

Może ktoś używał takiego adaptera?

https://pl.aliexpress.com/item/Hot-Micro-USB-2-pin-Qi-Wireless-Charger-receiver-Coil-For-THL-LG-G2-HTC-ZOPO/32417204386.html?spm=2114.13010208.99999999.264.cH39zs&detailNewVersion=&categoryId=410204

Dziękuje :)

ee9bead9-7845-4680-a76a-b3d880647944[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Sony ma usb z boku, wiec jak sobie wyobrażasz podpiąć to ze zdjecia, z wtykiem u gory lub na dole? :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

z1c nie wspiera ładowania indukcyjnego, więc taki adapterek możesz sobie kupić jako ozdobę na biurko. Możesz tu zastosować tylko stacja dokującą lub kabel magnetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, ct65 napisał:

Sony ma usb z boku, wiec jak sobie wyobrażasz podpiąć to ze zdjecia, z wtykiem u gory lub na dole? :-)

Zdjęcie było przykładowe, są również z wtyczką boczną.

2 godziny temu, patrikos23 napisał:

z1c nie wspiera ładowania indukcyjnego, więc taki adapterek możesz sobie kupić jako ozdobę na biurko. Możesz tu zastosować tylko stacja dokującą lub kabel magnetyczny.

Myślałem, że telefon wykryje ten adapter jako kabel podłączony do zwykłej ładowarki. Teoretycznie miał być to uniwersalny adapter. 

Spoiler

Hot-Micro-USB-2-pin-Qi-Wireless-Charger-receiver-Coil-For-THL-LG-G2-ZOPO-Xiaomi[2].jpg

Edytowane przez bartekc00
    obowiązkowe tagi spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@artega7 no chyba ze. Jednak myślę, że to tylko wyrzucone pieniadze w bloto. Sam popatrz i tak kabel musisz miec wpiety, to co za roznica czy bedziesz wpinal normalna ladowarke? Kabel i tak bedzie przeszkadzac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten adapter mam na stałe wpięty do gniazda w telefonie i ukryty pod pokrowcem. A do zwykłej ładowarki mam podpiętą ładowarkę indukcyjną.

Jedyna wada tego rozwiązania, że jak bym chciał podłączyć telefon do komputera, to muszę odpinać adapter indukcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roles
    Spoiler

W gruncie rzeczy filmik nie jest fejkiem, kiedyś widziałem pierwszą część i chińczyk miał wlutowaną nakładkę qi samsunga do pinów docka, to będzie trybić, tylko czy klapka nie będzie miała już ciasno z nfc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi