Skocz do zawartości
zelos156

rom [H850][H830] 27.12.2017 | Fulmics ROM 5.5 v20S | Tweaks | OTA | Nougat 7.0

Rekomendowane odpowiedzi

Ok,sam pytałem o kilka rzeczy w fulmicsie a że sam miałem go kilkanaście dni to napiszę Wam spostrzeżenia.

Fulmics 4.5 zużywa dość dużo pamięci ram (system  2-2.3gb),gdzie w v20i oraz v20p mamy zużycie na poziomie 1.4-1.7gb

W czystym v20k również jest tak duże zużycie pamięci ram jak w fulmicsie.

W fulmicsie nie działa snap w aparacie z g6,płynność jest zdecydowanie gorsza niż w v20i-wystarczy wejść w opcję dla programistów i przewinąć szybko ekran w dół-zacina

Bateria również szybciej schodzi.

Myślę,że fulmisc będzie lepszy na innej wersji niż v20k-być może tak duże zużycie pamięci ram przez system powoduje wyżej wymienione problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7

@UP

Zużywa dużo pamięci ram ? Nie wiem, nie sprawdzałem. Dopóki nie zacina czy laguje (a tego nie uświadczyłem) nie interesuje mnie ile zużywa.Nie działa snap w aparacie ... hmmm co masz na myśli pisząc "snap" ? Jeśli chodzi o płynność to również nie zauważyłem żeby coś muliło. z ekranu na ekran przechodzi bez zacięć, żadna gra ani program nie zamulają, w pamięci trzyma wszystko ładnie. Bateria ... tu się nie wypowiem gdyż używam dwóch na zmianę.

Sam używam fulmicsa od wersji 3.0 i oprócz drobnych błędów które autor łata (w miarę) na bieżąco nie zauważyłem żadnych większych minusów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Zadajesz mi pytanie sam nie sprawdzając niczego-na wszystko piszesz "nie wiem"

Ja nie napisałem tego by ktoś w tym Ty nie używał fulmicsa tylko opisałem swoje spostrzeżenia.

Tak jak pisałem-system w fulmicsie zajmuje grubo ponad 2gb-to dużo,ponieważ wszystkie inne systemy (poza v20k) mają max 1.7-przeważnie 1.5gb-co więcej zwykłe systemy mają mnóstwo śmieci na start a fulmics nie...

U mnie lagowało w opcjach dla programistów oraz w aplikacjach-minimalne,ale widocznie-trzeba chcieć zauważyć.

Bateria od wersji v20i jest o minimum 40min sot krótszy.

Co do snapa-jest taka funkcja w fulmicsie w ustawieniach aparatu? Jest,i to nie działa-nie zapisuje utworzonego snapa.

Sam na końcu napisałeś-nie zauważyłem większych minusów a więc jakieś zauważyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7

Ehhhhh chyba nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź. Określenie "nie wiem" w wypowiedzi odnośnie zajętego ramu nie miało na celu pokazania mojego braku wiedzy czy mojej ignorancji a wręcz przeciwnie. Miało ukazać że nie ma znaczenia ile zajmuje system skoro w dalszym ciągu jest on szybki i działa stabilnie. Nie wążne czy sam system zajmuje 10% całego ramu czy 90% skoro pozostała część pozwala na komfortową pracę. Chciałem tylko zwrócić uwagę że to było w ogóle nie potrzebna wzmianka. 

Co do lagowania w opcjach dla programistów... Aż się boję użyć stwierdzenia "ja tego nie zauważyłem" żebyś mi nie zarzucił znowu że nie chciałem czegoś zauważyć ;-). Więc odpiszę tak: U mnie lagowanie nie występuje. Jeżeli występuje to nie na tyle żebym to odczuł.

Co do TRYBu "snap" w aparacie, to już w poprzednim poście napisałem że nie wiem o czym piszesz i zapytałem co masz na myśli. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie. Swoją drogą, fakt tryb "snap" nie zapisuje zdjęć. Zapisywanie gifów również nie działa.

Tak więc życzę mniej nerwów a więcej zrozumienia innych i przyjemności z użytkowania softu :-)

Edytowane przez qbic7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nikt się nie denerwuje,ale zrozumienia to ja od Ciebie wymagam :)

Zauważ,że to ja wyraziłem swoją opinię a Ty chyba po złości odpisałeś mi na nią-"nie interesuje mnie ile zużywa".

Tak samo pisałem o snapie,napisałem konkret-wystarczyło wejść w opcję aparatu.

Natomiast co do ramu to uważam,że to była bardzo ważna wzmianka być może dla graczy? nie wiem,ale chyba warto napisać swoje spostrzeżenia a nie tylko zachwalać to co się ma...

Myślę,że jednak ilość wolnego ramu ma znaczenie a tutaj jest go o 500-700mb mniej niż w stocku.

U mnie lagowanie występowało-dwa razy wgrywany fulmics,ale rozumiem,że tego nie zauważyłeś bo to jest swego rodzaju taki przeskok,który faktycznie ciężko zauważyć.

Nie krytykuję tego romu,lecz piszę to co zauważyłem względem stock romu.

Edytowane przez cichykoksik2207

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tysszek
    Chcąc wyczyścić telefon zrobiłem factory reset z poziomu androida, zrobił się reboot, ale zbootowało mnie jedynie do TWRP, próbowałem flashować ponownie fulmicsa 4.5 i potem OTA, ale nadal pojawia się tylko TWRP, jak go "odceglić"?
    Stock i cała procedura od nowa :( Niestety
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@cichykoksik2207 To na xda nie ma? Update poprawek bezpieczeństwa, nowsza baza softu, aktualizacja gappsów, różne poprawki i poprawa stabilności. Gdyby coś większego (widocznego) by się zmieniło to xpirt pewnie by napisał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbic7

Z tego co wyczytałem na xda to jeśli ktoś używa stockowego kernela to lepiej niech poczeka z instalowaniem wersji 5 romu. Są problemy z odczytem karty sd na stockowym kernelu. Na "modownym" (np. Asgard) ten bug nie występuje.

Xpirit nie zaktualizował modemu ani kernela dlatego też lepiej poczekać aż wrzuci zaktualizowaną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi