Skocz do zawartości
alexinhio10

S7 Edge vs Mi5 Plus vs 1+3T vs Mate9

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam S7edge i zastanawiam sie nad przesiadka, ze wzgledu na pare rzeczy (min mulacy touchwiz). W glowie mam One Plus 3T/ Xiaomi Mi5s Plus i Huawei Mate8/9. Najbardziej w One plusie i Xiaomi brakowaloby mi multiwindow, lecz wraz z nugatem ma byc ta funkcja. Co byscie wybrali ?

Edytowane przez NatanW
Wydzielono z: http://forum.android.com.pl/topic/301836-mate-9-wątek-zakupowy-zbiór-najciekawszych-ofert-ceny/?page=2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się składa, że kilka tygodni temu miałem Mi 5S+ teraz mam 1+3T a jeszcze wcześniej S7 Edge. Teraz czekam na kuriera z DPD i mojego Huawei Mate 9. Każdy z tych telefonów ma wady i zalety. Dla mnie najważniejszy jest aparat i tutaj Samsung wygrywa. Zobaczymy jak wypadnie Mate 9.

... z 1+3 T - 128 GB ...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@czarls76 Widze ze lubisz zmieniac tel :) A pomijajac aparat to z ktorego urzadzenia byles najbardziej zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Huawei jeszcze nie dotarł więc jest znakiem zapytania (miałem kiedyś Mate 7 i był ok). Moim zdaniem OnePlus nie licząc aparatu oczywiście ...

Samsung jest spoko ale według mnie brak zastosowania dla edge. Wersja S7 = mały ekran.

Nakładki graficzne nie mają dla mne zbyt dużego znaczenia ponieważ korzystam z Nova Launcher. Jeśli jednak miał bym jakoś to uszeregować, to: Oxygen OS (wciąż jest moim głownym systemem), MIUI, TouchWiz. Zobaczymy co zmajstrowali z nową wersją EMUI...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@czarls76 Ja mialem Mate 7 i nie bylem zbyt zadowolony. Malo funkcjonalny i po przesiadce z Note 3 duzo rzeczy mi brakowalo. Tego sie wlasnie voje przy przesiadce na One plusa, czy Xiaomi. W Mi5s plus aparat jest lepszy niz w One plusie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko powiedzieć. Fajna sprawa w Xiaomi to fotki czarno białe i są naprawdę super. Jeżeli chodzi o kolor to raczej 1+1 ale i tak szału nie robi. Główną wadą Xiaomi to brak optycznej stabilizacji obrazu.

... z 1+3 T - 128 GB ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dest
Dnia 2.01.2017 o 15:15, alexinhio10 napisał:

ze wzgledu na pare rzeczy (min mulacy touchwiz).

jesli to nie tajemnica to na czym to mulenie polega i gdzie/kiedy sie objawia ? 

pytam poważnie ;) 

czy sprawdzałeś też inny launcher zamiast TW ? Np nova launcher, potrafi odswieżyć tel i dać kopa. 

Odnośnie wyboru to jak zmieniać to na mate 9 ;) bateria, szybki czytnik, 64gb wbudowanej pamieci, materiały premium, normalna gwarancja, dobry ekran ale szkoda ze nie amoled...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dest Szczerze ? Wszystko, piszac sms litery pojawiaja sie po jakims czasie, wszystko wolno chodzi. Dodatkowo samoistne pauzowanie multimediow, musze tez rozlaczac wifi/pakiet bo nie chce wczytac strony. Nie, nie sprawdzalem, ale musze sprobowac.

Mate 9 jest jednak sporo drozszy od Edgea, a zrazilem sie troche do Huaweia po Mate 7, ktory mimo dobrej baterii i szybkiej nakladki byl malo funkcjonalny, a przy upadko z malej wysokosci i bedac w etui, ramka odgiela sie na zewnatrz, a wyswietlacz jakby sie rozlal w rogu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Placeks

Piszesz o malej funkcjonalnosci Mate7. Czy mozesz troche bardziej to przyblizyc?
?Przyznam ze sam w Note 4 wylaczylem wszelkie gesty, odwracanie i inne asystenty. Slowem jak najblizej Nexusa. Na koniec zainstalowalem Nove i calkiem ok to chodzi choc przyznaje ze aparat odpala sie bardzo wolno (ps. Nie gram wcale)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi