Skocz do zawartości
dajman95

Po downgrade z androida 6 na 5 "Niewłaściwa bateria, Wyłączenie..." - nie orginalna bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem, a mianowicie niedawno cofnąłem sobie Androida z 6.0 na 5.0 bo strasznie na nim lagował. Wszystko było w porządku, przez około 2 tygodnie i nagle wyskoczył mi komunikat: "Niewłaściwa bateria, Wyłączenie...". Fakt faktem, bateria nie jest oryginalna, ale chodził na niej normalnie, a tu tak nagle się odmieniło. Co go nie włączę to max po minucie się wyłącza spowrotem. Kupiłem na allegro "oryginalną" baterię i jest tak samo, choć sam nie wiem czy ona oryginalna jest. Gdzieś przeczytałem, że to wina 5.0, że czasami taki występował błąd, a więc bym chciał go chociaż zaktualizować, ale no nie da rady ponieważ cały czas się wyłącza.

Czy jest na to jakiś sposób?

Z góry dziękuję.

Edytowane przez dszymek
Korekta tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dajman95

Na pewno najlepszym sposobem jest kupno oryginalnej baterii. Tu jest temat jak rozpoznać oryginalną baterię i gdzie kupić http://forum.android.com.pl/topic/297509-gdzie-kupić-i-jak-rozpoznać-oryginalną-baterię-bl-53yh/

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taką kupiłem baterię, wygląda jak oryginał, ale pewnie nie jest, bo zapłaciłem 45zł z przesyłką.

ale właśnie nie mam już tej pierwszej baterii, bo kupiłem go bez niej tylko była Forcell'a 3300mAh.

A czy jest jakiś sposób, aby go zaktualizować, bez włączenia?

może jakiś hard reset by na chwilę pomógł, jak to wykonać?

dodana zawartość

udało mi się jakimś cudem zaktualizować go do 6.0, i nic niestety się nie poprawiło.

Edytowane przez dszymek
Link do grafiki posiadal wirusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dots

Jeśli się nie mylę w hidden menu-settings-battery trzeba wyłączyć battery fake mode.Próbowałem ściągnąć zdjęcie twojej baterii.Link chce nr. telefonu.W końcu udało mi się ściągnąć i mam ostrzeżenie o wirusie.

Edytowane przez dots

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
svzuka

Moja nowa bateria ma w tej chwili 2.5 godziny ekranu i pozostalo jeszcze 60% baterii.Kupiona w magboss, wiec wyglada na ori..Co to za ukryte menu? Za co odpowiada to fake mode?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dots

3845#*855# Mam tylko oryginalne baterie więc nie mam jak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi