Skocz do zawartości
blanchelicious

Huawei P8 Lite - Czy da się wyłączyć dźwięk słabej baterii?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy istnieje możliwość wyłączenia dźwięku powiadomienia o niskim stanie baterii w Huawei P8 Lite? Nie widzę tego nigdzie w ustawieniach, a domyślny dźwięk powiadomień mam ustawiony jako "Cichy", co i tak nic w tym przypadku nie daje. Próbowałam także usunąć plik oraz zmienić jego nazwę przy pomocy Total Commander (idąc za radami wyszukanymi gdzieś w Internecie), jednak wyskakuje mi odmowa.

Proszę o pomoc, gdyż jest to niezmiernie irytujące i nie mam ochoty się męczyć z non stop piszczącym telefonem, kiedy nie mam pod ręką akurat ładowarki, co gorsza ma to również miejsce przy całkowitym trybie cichym, co - moim zdaniem - jest już lekką przesadą. Najchętniej bym się dźwięku pozbyła raz, a dobrze, jednak jeśli nie jest to możliwe, to być może jakaś dodatkowa aplikacja...?

Dziękuję za każdą radę dla laika.

Edytowane przez NatanW
    Poprawa nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że nawet jeśli możnaby coś z tym zrobić, to bez root'a nie da rady. By uzyskać dostęp do roota trzeba odblokować bootloader, a to jest równoznaczne z utratą gwarancji

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@blanchelicious nie masz roota. Dlatego nic nie zrobisz. Ani w total comanderze  ani w innym menedzerze plików.

Musisz nadać telefonowi prawa administratora czyli tzw. ROOT.

Jak zrobić roota- masz tutaj na forum sporo poradników. Jest kilka możliwości. 

Wszystko zależy od tego jaki system masz zainstalowany na telefonie. W wiekszości musisz mieć odblokowany bootloader. Ale są wyjatki.

Ale brawo za podejmowanie próby ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Dziwna sprawa. Właśnie osiągnąłem poziom 9% baterii, akurat będąc w trybie cichym i telefon nie wydał z siebie żadnego dźwięku, który miałby zasygnalizować niski poziom energii. Jaką kompilację softu obecnie posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kacpelucha to wiele wyjaśnia, dzięki, ale jeśli jest tak, jak mówi @Arvineal - czyli utracę przez to gwarancję - to wolę nie ryzykować, zwłaszcza, że telefon ma kilka dni.

@Gwozdek mam Androida 5.0.1, a sam dźwięk również nie pojawia mi się przy 9%, ale bodajże było to 6%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku 5.0.1 jest możliwość bez odblokowywania bootloadera - przy pomocy Kingroota. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, dochodzi do 51% i odmawia dalszego rootowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@blanchelicious próbowałaś drugi raz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@blanchelicious
    Próba była z poziomu aplikacji na Androida czy też z poziomu programu z komputera.
    Jaka / która wersja KingoRoot?
    Twoja wersja systemu to : CxxxBxxx?

Zezwolenie na debugowanie potwierdzone?

Wysłane z ALE-L21 C01B569

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, chyba się udało pomyślnie zrootować. W każdym razie, załączam screeny z kingroota oraz root checkera. Tylko nie bardzo wiem, co dalej, bo wciąż pojawia mi się odmowa przy próbie usunięcia pliku...

Wybaczcie, jeśli męczę, naprawdę się na tym nie znam, więc szukam porad gdzie tylko mogę.

Screenshot_2017-01-06-18-15-12.png

Screenshot_2017-01-06-18-15-41.png

Edytowane przez blanchelicious

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi