Skocz do zawartości
Kaem92

Następca HTC m7 ~1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Kaem92

Jako że na forum jestem nowy to jeszcze raz chciałbym wszystkich powitać ;)

Temat zakładam gdyż mój obecny one m7 postanowił zakończyć swój żywot, a przez jego budowę nie mam co próbować bawić się w naprawę.Stanąłem więc przed dylematem jaką słuchawkę zakupić. Budżet wynosi max 1500zł, więcej to już dla mnie za dużo jak na telefon. Telefon ma posłużyć 2 lata albo i lepiej więc preferowany zakup w sklepie ze względu na rękojmię i gwarancję. Co do wymagań to:

-SoC sporo lepszy niż w Htc One m7, ponieważ nie chcę tyle wydać za telefon o porównywalnej specyfikacji

-akumulator chciałbym aby spokojnie wytrzymywał dzień użytkowania na wifi/lte czasem gra w hearthstone (w moim htc poziom naładowania znikał już w oczach)

-wyświetlacz FullHD albo qHD, rozmiar raczej bez znaczenia byle nie cegła 6" albo więcej

-32gb pamięci, do tego duży plus za slot na kartę SD

-ogromnym plusem będzie możliwość w miarę bezproblemowego rozłożenia telefonu na części pierwsze ( w moim one m7 jest to prawie awykonalne bez uszkodzenia obudowy :/)

-plusem będzie również przyzoity aparat, chociaż nie jest to jakiś wymóg

Stawiałem na zeszłoroczne flagowce ale wybór jest trochę ograniczony. :( Z początku planowałem LG G4, jednak po zapoznaniu się z problemem bootloopa spasowałem. Do G5 niestety troche brakuje. Nowych Samsungów obawiam się ze względu na szklaną obudowę. Nie chcę pożegnania z telefonem po jednym pechowym upadku. Telefon będzie noszony w etui ale szkło z przodu i z tyłu i tak mnie nie przekonuje. W związku z powyższym, mógłby ktoś z was polecić jakąś ciekawą alternatywę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Avilla

Myślę, że huawei p9/honor 8 spełnią wymagania w 100% - bardzo dobre wykonanie (p9 aluminiym, honor szkło), bardzo dobra wydajność (honor 1gb ram więcej), bardzo dobre wyświetlacze, dobry aparat, bateria spokojnie starczy na pełny, intensywny dzień pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaem92

Nad P9 myślałem i jedną z jego zalet jest 3 letnia gwarancja, ale tak jak G5 jest trochę ponad mój budżet. Z kolei honor tak jak samsung odrzuca mnie szklanym wykonaniem. Jakoś szkło z obu stron nie przekonuje mnie o wytrzymałości telefonu. Nie mam zamiaru nim rzucać i staram się dbać o swój sprzęt, ale przypadkowy drop test każdemu się może zdarzyć. Niemniej jednak dzięki za propozycje ;)

Edytowane przez Kaem92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z zakupem Huawei P9 za 1500zł nie powinieneś mieć problemu w tej cenie. Ogólnie to polecę Ci telefon z 3 gb ramu aby chodził płynnie, całą resztę poniżej min. 3 gb ramu odrzuć.

Widzisz dzisiejsze flagowce niestety są wykonane ze szkła lub aluminium - premium.

Za 1500zł kupisz też minimalnie używanego LG G5 i to byłaby świetna inwestycja.

Możesz też rozejrzeć się za telefonami Chińskimi - Mi5, Honor 8 czy 1+3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaem92

No niestety zdążyłem zauważyć że zapanowała moda na szkło/aluminium. Z jednej strony fajnie się telefon prezentuje i widać że to urządzenie premium, z drugiej jest przez to ograniczony dostęp do wnętrza i szkło według mnie nie jest dobrym materiałem na telefon (kwestia wytrzymałości, bo wygląd naprawdę powala :) )

Właśnie problem w tym że mimo wszystko preferowałbym sklep, gdyż z olx i przedłużeniem umowy ostatnio oszukano znajomego i telefonu po prostu nie dostał. Wiem, można wziąć za pobraniem ale w razie jakiejś niezgodności nie ma co liczyć na zwrot. 

Z tych co wymieniłeś zastanawiałem się właśnie nad mi5, ale znowuż szklane plecki i brak LTE 800mhz mnie odrzucają. Do tego słyszałem narzekania na jakość mikrofonu/przycisków. Nie wiem na ile prawdziwe gdyż telefonu niestety nie miałem okazji przetestować osobiście. Honor 8 niestety też szkło. 1+3 bardzo fajny ale ciężko dostać, z tego co się orientuję to tylko ze strony producenta ale to niestety koszt ~2000zł .

Myślałem też nad LG G Flex 2 albo Moto X Force ( znalazłem po dobrej cenie w sklepie ze zwrotu - 1600zł), 

ale tu z kolei ponoć Snapdragon 810 robi za przenośny piecyk. Mógłby ktoś kto użytkował ten procek potwierdzić bądź zaprzeczyć czy aż tak z nim źle? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Avilla
    13 minut temu, benjaminnataniahu napisał:

Za 1500zł kupisz też minimalnie używanego LG G5 i to byłaby świetna inwestycja.

Możesz też rozejrzeć się za telefonami Chińskimi - Mi5, Honor 8 czy 1+3

LG G5 mimo świetnej wydajności i świetnego aparatu odrzuciłbym ze względu na dość często spotykane wady tego modelu jak powidoki ekranu. Wykonanie tego telefonu także nie ma właśnie efektu "premium :)"

Huawei jak i H8 to także telefony chińskie - honor jest submarką huawei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kaem92

Za G5 przemawia głównie to że jestem w stanie go sam rozkręcić i złożyć od podstaw, co może się bardzo przydać po gwarancji :D Do tego wymienny akumulator. Z tym wykonaniem aż tak źle wg mnie nie jest. Trzymałem w ręce i mi się podobał, chociaż ponoć trzeba zwrócić uwagę na spasowanie tego wysuwanego modułu. Co masz na myśli odnośnie powidoków? Bo nie spotkałem się jeszcze z takim problemem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Avilla

W g5 bardzo często wadą są powidoki na ekranie, "rozlewanie" się ekranu, do tego słaba jasność maksymalna wyświetlacza na tle konkurentów. Co do rozkręcania telefonów, to w tej chwili na rynku jest już bardzo mało modeli oferujących dostęp do środka. Prawie wszystkie obecnie tworzone flagowce nie oferują dostępu do baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powidoki...ha ha, w każdym telefonie występują usterki, w samsungu S7 też zdarzają się bad pixele dajcie już spokój, jakby tak człowiek myślał przed zakupem że trafi na felerny egzemplarz to by zwariował.

G5 jest ciemniejszy jeśli chodzi o wyświetlacz ale coś za coś, za ok 1500 otrzymujesz telefon mega szybki z najlepszym na rynku aparatem i multimediami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi