Skocz do zawartości
matiop12

Telefon szybko traci baterie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu mam problem z moim Galaxy note 2. Telefon bardzo szybko traci baterię. Potrafię go ładować po 2-3 razy dziennie. Bywa, że rano go odłączę od ładowarki o 5.50 potem jadę do pracy, w której jestem 6.40 z telefonu nie korzystam przez ten czas, a tu 84% baterii. Bywa tak, że podłącze telefon do ładowania (ładowarka z natężeniem 2A) w międzyczasie gram, a telefon szybciej się rozładowuje niż ładuję.

Problem jest dość stary, ale zaczyna coraz bardziej denerwować. Około pół roku temu, gdy były modne Pokemon Go stwierdziłem, że bardziej mi się opłaca kupić baterie zamiast PowerBank'a i kupiłem 2 oryginalne sztuki. Na nich również problem występuję. Jakiś czas temu wszystkie niepotrzebne aplikacje, które są instalowane przez producenta odinstalowywałem, a jeżeli funkcja była niedostępna to odinstalowałem aktualizacje itd. Problem jednak nie ustąpił proszę o pomoc.

Pozdrawiam

PS.Używałem również innych ładowarek i problem też występował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@matiop12 czy:

- nowe baterie na pewno oryginalne?

- sprawdzałeś jaki jest realny prąd ładowania?

- sprawdzałeś jaki jest pobór prądu?

- sprawdzałeś czy procesor prawidłowo usypia i jaki jest czas deep sleep?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- nowe baterie na pewno oryginalne? <Tytuł aukcji na allegro informował, że oryginalna. Mogę to sprawdzić tylko jak?

- sprawdzałeś jaki jest realny prąd ładowania? <Nie, jaka aplikacja mi udzieli takiej informacji?

- sprawdzałeś jaki jest pobór prądu? <Nie, jak to sprawdzić?

- sprawdzałeś czy procesor prawidłowo usypia i jaki jest czas deep sleep?< Nie, jak to sprawdzić?

PS. Ładowarka jednak 1A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@matiop12 to problem rozwiązany. Dla Note 2 trzeba 2A. Przy natężeniu 1A korzystanie z telefonu szybciej rozładowuje niż ładuje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zmienia to fakty, że gdy całą noc ładuje telefon nawet 1A ładowarką to po 50minutach kiedy telefon jest w kieszeni traci 15%baterii. Poza tym czasem pod ładowarką telefon jest w stanie się naładować gdy z niego korzystam, a innym razem już nie. Zupełnie jakby się coś w tle uruchamiało i jadło baterie. Próbowałem też resetować telefon i znowu sprawdzić, ale to nie pomagało. Raz telefon ma humory, a raz nie.

Dodam, że kiedyś, gdy przywróciłem ustawienia fabryczne telefon znowu potrafił trzymać cały dzień i mieć około 30% na koniec dnia. Po jakimś czasie (parę dni) znowu wracało do szybkiego rozładowywania. Robiłem to dawno temu i nie wiem czy teraz też by pomogło, ale wtedy pomagało. Gdy wchodzę w zużycie baterii to ponad 50% zużywa mi ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@matiop12 jaki czas ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przywróciłem ustawienia fabryczne i sformatowałem kartę pamięci. Dodatkowo rozkręciłem telefon i wyczyściłem z kurzu. Jakieś propozycje, bo dalej nic nie pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@matiop12 ile kosztowały baterie? ROOT'a masz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi