Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wakacyjny konkurs fotograficzny Czytaj więcej.. ×
Mateusz Mikoda

I9500 secure download: enable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakis czas temu kupilem azjatycki telefon samsung s4 gt-i9500, zakup ten okazal sie wielkim błędem, ponieważ telefon mial spory problem z lapaniem polskiego zasiegu. Chcialem odblokować bootloadera by spróbować wgrać inny room europejski. Na necie widzialem ze ta operacja wymaga roomu. Znalazłem tutorial na yt ktory również mial podchodzić pod wersje i9500. Lecz podczas wgrywania wystapil blad ten sam jak na zdjeciu, jednakze wtedy mialem wlaczane debugowanie usb jak i nieznane zrodla. Wiec sciaglem firmware i wgralem androida od nowa telefon chodzil tak jak wczesniej. Chciałem jeszcze raz przez odina zrobic roota lecz nie zaznaczylem debugowabia usb jak i nieznanych zrodel, wyskoczyl ponownie blad. Telefon stanl w takim momencie jak na zdj, nie da sie go wlaczyc, zrobic hard resetu ani wgrac od nowa androida. Co zrobić w takiej sytuacji? Prosze o wskazowki orwz pozdrawiam

DSC_4348.JPG

dodana zawartość

Jest to wersja koreańska dodam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Spróbuj wpisać w dialerze *#*#4636*#*#. Phone Information - - > Przyciskasz przycisk Menu i dajesz Select Radio Band - - - >Europe.

A odnośnie tego co zrobiłeś to nie można tak robić. Musisz znaleźć na Samsung-updates lub sammobile wersję softu pod twój telefon i wgrać ja przez Odina.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak chciałem to zrobić tak trochę w sposób siłowy...  Mój błąd. Ale w jaki sposób mógłbym mógłbym wpisać w dialerze ten kod skoro co bym nie zrobił z każdą próbą włączenia telefonu wyświetla się ekran taki jak w zalaczonym wyżej zdjęciu. A jeśli chodzi o softa nie mogłem wgrać innej wersji poza koreańska na ten telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Kod wpisujesz dopiero potem bo wgraniu Romu(ustawia to częstotliwość modemu na te stosowane w Europie).  (Nie jestem pewien czy ma on wszystkie częstotliwości używane w Europie). Ja teraz polecałbym Ci wgrać soft czteroplikowy za pomocą Odina, aby go pobrać skorzystaj z narzędzia SamFirm zaznaczając kwadracik Binary Nature. Twój telefon to nie I9500 tylko SHV-E330L i taki oto model dajesz w SamFirm. Poszukaj poradników na forum odnośnie SamFirm, lub ewentualnie na xda. Romu europejskiego tutaj niestety nie wgrasz.

Edytowane przez marcinadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki wielkie! Tylko mam jeszcze jedno pytanie odnośnie secure download: enable - tryp debudowania usb jest wylaczony i odin przy samym poczatku pokazuje błąd. Opisany przez Pana sposób będzie możliwy przy wylaczonej opcji debugowania usb. Nie mam dostepu do menu telefonu by go włączyć, ze wzgledu ze telefon nie uruchamia sie. Software sciagalem ze strony sammobile.com ale innego poza kareainskim wgrać nie mogłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinadd

Tryb debugowania włączony w telefonie jest w tym momencie bez znaczenia. Ważne tylko, aby wprowadzić telefon w tryb download mode(a więc ten tryb co wysłałeś zdjęcie w pierwszym poście). Owszem chodzi o Rom koreański i tak jak pisałem wybierz Rom w postaci Binary Nature.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi