Skocz do zawartości
mateusz336

Karta pamięci powyżej 32gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie obsługiwanych kart pamięci w tym tablecie. Chciałbym sobie zakupić kartę microSDXC o pojemności 64gb ale w danych technicznych jest napisane, że obsługuje on maksymalnie 32gb karty. Mimo tego znalazłem informację, że po sformatowaniu karty przez tablet tak aby miała ona system plików fat32 a nie exFat tak jak to jest domyślne dla tego rodzaju kart będzie ona działała. I tu moje pytanie - ktoś testował takie rozwiązanie może mi powiedzieć czy ten tablet faktycznie będzie widział taką kartę i czy będzie wtedy dostępna pełna pojemność karty oraz jakie prędkości będzie ona w stanie rozwinąć w tym urządzeniu? Konkretnie interesuje mnie taka karta: Transcend Premium 300x microSD Class10 UHS-I 64gb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem kartę SanDisk Ultra UHS-I  64 GB, klasa 10, speed 48 Mb/s. Działa od razu po włożeniu do tableta. Na karcie mam fotografie, mp3, pliki pdf itp. Tablet widzi całą pojemność karty i działa normalnie. Nie badałem prędkości bo nie mam potrzeby. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. W takim razie kupię kartę, o której pisałem i jak przyjdzie dam znać co i jak jakby ktoś jeszcze miał podobny dylemat.

@Edit:

Karta przyszła, wszystko działa, dostępne jest 59.6gb a więc wynik całkiem przyzwoity. Prędkości przy kopiowaniu z komputera na kartę nie zachwycają (wiadomo - ograniczeniem jest USB 2) i dochodzą do 12mb/s. Dużo lepiej wypada gdy kopiuje się pliki pamięć wewnętrzna > karta, tu są już prędkości rzędu 40mb/s. Podsumowując kartę mogę jak najbardziej polecić.

Edytowane przez mateusz336

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi