Skocz do zawartości
embrion

Jaki ROM bliski oryginalowi? (1.5)

Rekomendowane odpowiedzi

Falszywy alarm, za drugim razem zrobil backup i siedzi juz RA-hero :) zaraz zobacze co sie da z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paff
    Majczu Custom ROM

popieram

Ja wróciłem po kilku próbach z romami 2.1 do Modaco 3.2.

Nie sądzę by jakikolwiek rom 2.1 był bardziej responsywny od wersji 1.5, nawet przygotowany specjalnie dla Hero.

Co do romu Majczu, to on się niczym szczególnym nie różni od Modaco 3.2. Usunięcie kilku aplikacji i wrzucenie innego tematu graficznego nie nazwałbym nowym romem, ewentualnie zmianą wyglądu Modaco. Do tego problem z loopem podczas startu w Majczu 2.0 nie został rozwiązany, a autor polecił jedynie instalowanie wcześniejszej wersji 1.9, czyli potraktował temat mało poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu
    Do tego problem z loopem podczas startu w Majczu 2.0 nie został rozwiązany, a autor polecił jedynie instalowanie wcześniejszej wersji 1.9, czyli potraktował temat mało poważnie.

Nie robiłem tego romu dla innych tylko dla siebie. Po to była ankieta czy mam go wrzucać czy nie. Większość chciała więc tak zostało. Nie używam tego romu i nie widzę podstaw do tego żebyś pisał takie rzeczy jak mało poważne podejście do tematu. Nie jest już rozwijany i tyle. Najpierw trochę się zastanów co piszesz. I nigdzie nie nazwałem go nowym romem. Wiele osób, nawet nie wiesz jak dużo pobrało ten rom. Wiele osób nie potrafiło lub po prostu im się nie chciało tego robić. Nie każdy jest taki pro jak Ty. Myślisz, że Kimera itp na czym bazują? Oczywiście na Modaco. Z drobnymi modyfikacjami framwork-res.apk i pliku compcache, jak również elementów graficznych np ikon.

Kończę offtop, tylko musiałem to napisać bo nienawidzę jak ktoś nie wie o co chodzi i pisze później bzdury

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co mu polecacie modaco 3.2 beta 5 jak jest juz dostepna od ladnego miesiaca albo pol modaco 3.2 nie beta xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bo-s
    Myślisz, że Kimera itp na czym bazują? Oczywiście na Modaco.

Kimera nie bazuje na Modaco. Jest modyfikacją stockowego romu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paff
    Kończę offtop, tylko musiałem to napisać bo nienawidzę jak ktoś nie wie o co chodzi i pisze później bzdury

Nad emocjami trzeba panować Majczu. Ja wyraziłem swoją opinię i wiem dokładnie o co chodzi. Bardzo nieprzyjemnie się czyta to forum z wstawkami, których jedynym celem jest rozładowanie Twojej "nienawiści". A już broń Boże wziąć udział i się wypowiedzieć, od razu oskarżasz o brak myślenia, niedoczytanie etc.

Edytowane przez paff

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki wszystkim za wypowiedzi. Przy pomocy polaczenia obu metod opisanych na Wiki uzyskalem root'a, na aktualnym systemie. Nie chce mi sie instalowac wszystkiego od nowa, root'a mam, wiec cel osiagniety.

Jesli ktos jest ciekaw drogi:

Metoda z fastboot nie dzialala (zalatana dziura w SPL?), wiec wykonalem metode z FlashRec (co ciekawe dopiero za drugim przycisnieciem zrobil backup, wczesniej command error) czyli:

backup FlashRec'kiem

flash Recovery Amon RA

nand backup

dalej jak w pierwszej metodzie

adb shell mount /system

adb push su /system/bin/

adb shell chmod 4755 /system/bin/su

adb push Superuser.apk /system/app/

adb shell reboot

itd.

---------- Post dołączono o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Ok, po paru godzinkach zabawy wnioski:

1. DroidWall nie dziala na niemodowanych kernelach (przynajmniej tych z 1.5)

2. Villain czyli przedstawiciel 2.1 z nowym Sense: paskudny ikony na gornym pasku, stare Sense mi sie bardziej podoba, Launcher2 dziala bardzo ladnie, moze troche animowanie ikon na krawedziach kuleje :) Co ciekawe, na nim DroidWall tez nie dzialal. Nowa galeria 3D dziala wolno, nie wiem czy kwestia sterownikow, czy ograniczen sprzetu i wg mnie jest zbednym bajerem

3. Na Modaco DroidWall dziala, a ze okazalo sie, iz chodzi na custom kernelu, to wrzucilem go na stockowe 1.5...nie chodzi. Wniosek: DroidWall, to straszne kulawy program, ale nie znalazlem zadnego zamiennika. Jesli problemu nie przeskocze, to pojde na Modaco i koniec.

---------- Post dołączono o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Android/Linux to potega. Wzialem Superuser.apk z MoDaCo, podmienilem w moim i dziala :D

Swoja droga, to napisze do autora DroidWall'a, zeby w razie czego mogl informowac zainteresowanych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi