Skocz do zawartości
ptaku671

szybka notatka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy na sony z5 compact mamy domyślne program coś typu 'notatnik' potrzebuje coś szybko zapisać, kilka słów, bez zbędnego formatowania itp, a nawet nie mam jak tego zrobić. Oczywiście są programy typu 'officesuite' ale to dużo zachodu, wiecie o czym mowa. Szukałem i wydaje mi się, że domyślne takiej aplikacji nie ma, albo po prostu ślimok ze mnie dlatego pytam ;) 
Druga sprawa: jak ustawić dane wydarzenie w kalendarzu, aby wyświetlało się cały dzień. np. potrzebuję ustawić przypomnienie na dzień 15 styczeń  'zrób zakupy' Chciałbym aby taka informacja wyświetlała się cały czas przez dany dzień, lub pokazywało się powiadomienie o takiej sytuacji. Tutaj również nie mogę sobie z tym poradzić, kalendarz ustawiałem już kilkakrotnie, niestety nie działa jak potrzeba. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podzielił się wiedzą i w tym temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ct65

1) do szybkich notatek apka z marketu keep (domyślnie instalowana chociażby w z1)

2) przy ustawianiu wydarzenia w kalendarzu zaznacz "zdarzenie całodobowe" powinno pomóc

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

a ja do notatek polecam evernote

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) o tak! o keep, fajna apka. miałem już ją wcześniej, tylko zapomniałem jak nazywała się. dzięki!

2) z tym zdarzeniem całodobowym nic nie pomaga, już kilka razy tak robiłem i nigdy te powiadomienia nie wyskakują. Bardzo mnie to irytuje. Chciałbym, żeby te powiadomienia wyskakiwały, tak jak opisałem poprzednio, a nie wiem jak to zrobić. Może ktoś wie więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

a w ustawieniach kalendarza nie masz opcji ustawienia powiadomień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ustawieniach już grzebałem,  zaznaczona opcja 'powiadomienia' ale to też nie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

w takim razie nic więcej nie zdziałamy, spróbuj może alternatywnej apki kalendarza ze sklepu play...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ct65

Przyszła mi jeszcze do glowy jedna opcja do sprawdzenia, wejdz w ustawienia->dzwieki i powiadomienia dajesz wszystkie i szukasz kalendarza. Być może kiedyś nie umyślnie wylaczyles tak pokazywanie powiadomień dla tej apki. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem, wszystko ustawione jak należy. W każdym razie, dzięki za sugestię ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi