Skocz do zawartości
Janusz Komoda

Telefon do 2500zł, preferowany LG

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym telefonem (przesiadka z LG G3S). Bardzo odpowiada mi układ LG (wszystko z tyłu) i jak na razie nie zawiódł mnie dlatego też szukam czegoś z tej rodziny.

Nie mam jakiś konkretnych wymagań. Byle nie była to ogromna cegła albo jakiś mały "piździk" ;) 

Mam zamiar brać na raty w jakimś sklepie dlatego tej kwtoty 2500 nie trzeba się tak sztywno trzymać. Chętnie zobaczę i sprawdzę jakieś inne propozycje a sam dalej biorę się za szukanie.

Edytowane przez Janusz Komoda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze swojej strony polecam LG G5 (H850) szybki, responsywny, świetny aparat, ekran 5.3", wymienna bateria, android 7.0.
    Niestety klawisze głośności zostały umieszczone na boku telefonu. Ostatnim flagowcem LG z "wszystko z tyłu" jest chyba G4.

Jeśli nie musi to być LG to w tej cenie +200zł można dostać samsunga galaxy S7.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz tego G5 to co mógłbyś powiedzieć o tej baterii ? Bo widziałem właśnie że to takie modułowe/wysuwane jest. Nie robi się tam jakaś przerwa do której może czegoś nalecieć ? Nie robią się luzy ? Bo troche lipa jakby po jakimś czasie bateria zaczęła wypadać :D No i jak u niego z możliwościami modowania/zmianą systemu bo patrząc po naszym forum tutaj to G4 zdecydowanie na tym polu wygrywa :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria od rana do wieczora starcza, przy normalnym użytkowaniu średnio można przyjąć 3h SoT, przy małym użytkowaniu nawet 5h - mam screena.

Świetne jest szybkie ładowanie, kilkanaście minut w ładowarce i 40% baterii doładowane.
    O wypadaniu baterii nie ma mowy, nawet na siłę nie da się jej wyrwać co możesz zobaczyć tu. Ja noszę telefon w etui, także mnie na pewno nie wypadnie ;) 
    W moim egzemplarzu nie ma żadnej przerwy, choć widziałem filmiki gdzie takowa występowała, jedyne co się tam może zbierać to kurz - wystarczy wyjąć, przetrzeć i po kłopocie.
    Jeśli chodzi o modowanie to nie powinno być problemu, bo jest to flagowieć i ma snapdragona 820. Na zagranicznych forach już jest kilkanaście romów do pobrania.

Na razie G4 wygrywa na tym polu bo jest znacznie dłużej na rynku :) Na tą chwilę nie ma potrzeby zmiany systemu, telefon działa na prawdę błyskawicznie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Janusz Komoda Ja mogę polecić LG X Mach, ma wszystkie przyciski z tyłu i czytnik linii papilarnych, a G5 ma z tyłu tylko włącznik i czytnik. X Mach ma świetnue działać na to wskazuje jego nazwa. Modele z serii X mają po jednej cesze z flagowca. X Mach ma świetną wydajność. Nie mam tego modelu, ale chwilę się bawiłem i polecam. Jak Ci się nie spieszy możesz poczekać, aż w sprzedaży będzie K10 2017, ale nie brałbym go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arus082

LG G5 to dobry smartfon, jednak nie pozbawiony wad. Średnio wykonany, wiekszość egzemplarze trochę trzeszczy, bateria jest średnia, ekran dobry, modułowość to niewypał i strzał w stopę.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat wykonanie G5 nie boli mnie tak bardzo. Kupuję mu na Aliexpresie osłonke za dolara i nie ma problemu. Bardziej mnie ciekawi jak wypada w testach zderzeniowych takich prawdziwych... Mój g3s upadł na wszystkie możliwe strony i ekran cały.

Mój Starszy wziął niedawno XPower (Macha też oglądaliśmy) i jakoś seria X do mnie nie przemówiła. W sumie moduły g5 też nie przemawiają ale nie zamierzam z nich i tak korzystać, może co najwyżej ten hifi. Chyba wolę dołożyć w sumie niewielea mieć coś porządniejszego chyba nieco. 2000 za G5 to dobra cena? W ratach 48 miesięcy wyjdzie troche ponad 2300. 

Czym różni się wersja SE od standardowej H850? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SE ma słabszy procesor i mniej RAMu, szukaj H850. Cena dobra, choć na allegro można wyrwać taniej i kupić przez raty PayU 0%. Co do wykonania to nie mam zastrzeżeń, zwarta solidna konstrukcja a z modułów też nie korzystam - chociaż Cam plus bym przygarnął, ważne że baterię można wymienić

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

G5 akurat wytrzymały to jest, ze względu na obudowę metalową, szkło szybciej się tłucze nawet Gorilla Glass 4, zakładasz na ekran szkło hartowane i masz spokój.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ok. Dziękuję bardzo Panowie za solidne doradzenie :)  Piwko dla wszystkich :D

A tak z ciekawości. Gdy wyjdzie G6 (dość szybko, max miesiąc/dwa), cena może zjechać jakoś znacząco czy nie ma co czekać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi