Skocz do zawartości
kuba6593

Przesiadka z A5 2014 na A3 2016 lub A3 2017, czy warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie jestem użytkownikiem galaxy A5 2014, niestety jak dla mnie ma zbyt duży ekran i ciężko jest go obsłużyć jedną ręką, planuję przesiąść się na A3 2016 albo nowy model A3 2017. Telefonu głównie używam jako nawigacji w samochodzie, słucham dość dużo muzyki, dużo również piszę sms-ów, często przeglądam internet, czasami robię zdjęcia i tu mi zależy na ich dobrej jakości i trybie makro, fb i mail sporadycznie. W związku z tym prośba o pomoc i odpowiedź na kilka pytań użytkowników A3 2016:

- jak wygląda kwestia z obsługą telefonu jedną ręką ?

- jak wygląda wydajność, czy telefon miewa przycięcia ? jeśli chodzi o bebechy to ma dużo lepsze niż stara A5 i mniejszy ekran, wiec powinno być lepiej

- jeśli chodzi o aparat czy posiada tryb makro ?

- ile trzyma bateria ?

- jaka jest jakość zdjęć ? w A5 są fatalne nawet mimo 13 MP, S2 przy 8 MP robi dużo lepsze

- może ktoś ma doświadczenia z innymi telefonami w rozmiarze poniżej 5 cali i chciałby się podzielić swoją opinią albo coś doradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Może nie na wszystkie ale na czesc pytan postaram sie odpowiedziec, mam nadzieje, ze inni uzupelnia:)

1 - obsluga jedna reka - jestem zwolennikiem tel <5" - przed A3 2016 siedzialem jakis czas na iPhone 4s - 3,7" teraz A3 - 4,7" - jest bardzo ok, dostep do wszystkiego kciukiem, do gornej belki spokojnie mozna sie dostac, ja zalatwilem to sobie skrotem z Nova Louncher, gdzie jest swietna obsluga gestow.

Kwestia organizacji ikon na pulpicie i bedzie ok, wszystko dostepne z kciuka:)

2 - na androidzie 6.0.1 - szczerze powiem - tak, zdazaja sie przyciecia - szczegolnie przy probie szybkiego scrollowania dlugiego menu z gory na dol. Apki ktore uzywam najczesciej trzymam uruchomione w pamieci. Ogolnie tragedii nie ma ale + 0,5 RAM by sie przydalo.

3 - zdjec robie malo - odpalilem przed chwila aparat, nie widze dedykowanego trybu makro

4 - bateria - wszystko zalezy od profilu uzytkowania - u mnie przy non stop wlaczonym 3g i wifi(tryb inteligentnego przelaczania sieci) w czasie dnia roboczego, ekran 50% auto, wlaczona lokalizacja tylko do pogody, radio internetowe 30 min, troche neta, kilkadziesiat sms, okolo 20 min rozmow, na noc tryb bardzo niskiego zuzycia energii - jak odlacze z rana jednego dnia to drugiego okolo 20.00 mam okolo 15-20% i laduje.

5 - jakosc zdjec - nie wypowiem sie - dla laika bardzo zadowalajaca:)

6 - rozwazalem iPhone 5s - dostalem z przedluzenia umowy - ale nadazyla sie okazja i sprzedalem - mialem 4s wiec kolejne 2 lata siedzialbym na 5s - tez pewnie bylbym zadowolony.

pozdr. Andrzej

Edytowane przez Andrzej Solowiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście przez ponad 3 lata używałem galaxy S2 i przez rok S3 mini i to były moje najlepsze telefony, rozmiar idealny, no ale podzespoły już nie te i o komforcie użytkowania i wydajności można już zapomnieć.

Spodziewałem się tego, że trochę więcej ramu by się przydało, ale nowa 2GB będzie miała, więc powinno być już dobrze.

Bateria widzę podobnie trzyma jak u mnie.

Akurat tryb makro by mi się przydał, bo czasem muszę wykonać zdjęcie z bliska i w dobrej jakości, a niestety przy A5 trzeba się nastarać, żeby wyglądało ładnie.

Odnośnie iPhona to też rozważałem 5s albo SE ale przeraża mnie, że przy takich cenach są jakieś matactwa związane z gwarancją, rozklejające się szkła, braki w wyposażeniu, np. brak diody powiadomień, no i obsługą, dużo jest negatywnych opinii na temat intuicyjności, braku możliwości personalizacji, baterii, które krótko trzymają, pozostaje jeszcze kwestia akcesoriów, które muszą być oryginalne, np. kabel, ze złączem lighting, co prawda teraz ich dostępność jest bardzo dobra, no i ceny też są przystępne, nie tak jak kiedyś, ale mimo wszystko posiadaczy iPhona przynajmniej w moim otoczeniu prawie wcale nie ma, więc o pożyczeniu kabelka można zapomnieć, co innego przy telefonach z androidem, gdzie 99% to micro usb.

Niestety wyboru jeśli chodzi o wybór telefonów mniejszych niż 5 cali jest niewielki, albo A3 albo iPhone albo Xperie, które mają jeszcze więcej negatywnych opinii.

Generalnie chyba odczekam jeszcze z 2-3 miesiące i wybiorę albo A3 2016 albo 2017, bo już będzie wiadomo jakie ma wady i zalety.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Ci tak a propos iPhone:

Jesli chodzi o to, co nazwales "matactwa" hmm....jesli kupujesz nowy, polityka Apple jest taka - rok gwarancji. Rozklejajace sie szkla, nie wiem w jakich modelach ale nie slyszalem i nie doswiadczylem tego u siebie (2x iP 4s i krotko 5s), brak diody powiadomien...nawet tego nie zauwazylem, zreszta A3 2016 takze jej nie ma. Jesli chodzi o sam iOS to ja osobiscie uwazam go za lepszy od Androida, przesiadka byla gladka, system bardzo intuicyjny i co najwazniejsze swietnie zoptymalizowany. Na 5s mialem iOS 10 - tel stary a system chodzil po prostu bardzo dobrze. Nie musisz gdzies dlubac, nie wiadomo gdzie, ograniczac procesy, dostrajac itp. W 5s trzeba bylo po prostu przyjac, ze korzystajac normalnie z wlaczonym 3g badz LTE musisz ladowac co wieczor. Spokojnie na jeden dzien wystarcza. Przy samych rozmowach i sms, troche neta 2 dni. Jesli kupujesz z pewnego zrodla to kable do Quick Charge ja mialem w zestawie, na pewno tak samo jest w SE. SE wiem, bo kumpel ma - bebechy od 6, bateria spokojnie 2 dni. Powiem szczerze ze SE mnie bardzo kusi. Ma tez dodatkowo NFC, ktorego w A3 ostatnio zaczalem coraz czesciej uzywac. 5s go nie ma. 

W AppStore nie ma tylu smieci co w Google Play.

I zaznaczam:), ze opinia na temat iP jest moja osobista, inni nie musza sie z nia zgadzac:) choc teraz na A3 2016 tez zlego slowa nie moge powiedziec. Co do 2017 to jesli sie nastawiasz to teraz, ceny po premierze beda pewnie wysokie. Moze dobrym rozwiazaniem bedzie wziecie na razie 2016 a za rok przesiadka na 2017?

pozdr. Andrzej

Edytowane przez Andrzej Solowiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@Andrzej Solowiej oczywiście ios płynny, piekny ah oh ale ma jedną wadę, jest bardzo ograniczony na personalizację użytkownika. Dla pewnej grupy androidowcow wada nie do przełknięcia....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Dlatego napisalem, ze to moja prywatna i subiektywna ocena, z poziomu normalnego usera:) Mialem doczynienia z oboma systemami dluzej niz po 2 lata z kazdym, podchodze do tego nie jako fanboy jednego czy drugiego, bo nikogo nie zamierzam przekonywac o wyzszosci swiat Wielkiej Nocy nad swietami Bozego Narodzenia:)))) niekonczaca sie batalia.

Dobrze, ze jest wybor:)

Serdecznie pozdr. Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakup A3 2016 jest jakimś wyjściem i póki co chyba tak postąpię, tym bardziej, że niedługo nougata dostanie, a do moich potrzeb w zupełności wystarczy.

No to fakt, że pomiędzy Androidem a iOSem wielka batalia była, jest i będzie.

Jeśli chodzi o rozklejające szkła to na forum iPhona są informacje na ten temat jak również inne bolączki, ale android, podobnie jak Windows Phone też je ma.

Może kiedyś się skuszę na iPhona, ale póki co brak możliwości personalizacji, absurdalna gwarancja 1 rok są dla mnie nie do przyjęcia, tym bardziej, że jest to tylko smartfon i skoro inni producenci dają 2 lata to znaczy, że się da i nie jest to wcale trudne. A skoro za jabłko płaci się ciężkie pieniądze to można wymagać.
    Swoją drogą ciekawe jak uargumentowana jest ta 1 roczna gwarancja, bo w UE każdy sprzedawany nowy sprzęt eletroniczny czy to telefon czy zwykły kalkulator musi mieć gwarancję 2 lata i instrukcję obsługi w jęz. kraju gdzie jest oferowany.

Z tym kabelkiem to chodzi mi, że jeśli zapomnę wziąć z domu to w pracy obojętnie kogo zapytam, to ma kabelek micro USB i może pożyczyć.

Dobrze jest usłyszeć zdanie innych, za które bardzo dziękuję, bo po tej rozmowie jestem na pewno mądrzejszy.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

Ee tam a3 2016 ma za malo ramu, lepiej dołożyć i zakupic edycje 2017, do tego czytnik lini pap ktory wbrew pozorom wygodnie zabezpiecza nam tel :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    L0u156

A3 2017 ma port USB typu C, więc pewnie też nie pożyczysz sobie kabelka od znajomych, chyba, że któryś posiada smartfon z tym portem :). Ja posiadam A3 2016 i mogę Ci powiedzieć, że obawiałem się strasznie tego 1,5 GB ramu, rozczarowałem się pozytywnie, gdyż używam wszystkich społecznościówek, słucham muzyki codziennie, korzystam z email, dużo z youtuba i wszystko działa płynnie jak dla mnie. Bateria to jakieś 4h na ekranie, czasem mniej, nie wiem od czego to zależy, ale 4h to max jaki wyciągnąłem. Ja także się wahałem między iPhone 5s a galaxy A3 2016 i nie żałuję decyzji, aparat zadowala mnie w 100%, nie jestem jakimś maniakiem, ale czasem lubię pstryknąć fotkę, gdy nadarzy się okazja podczas jazdy samochodem. Wiadomo, demonem prędkości też on nie jest, ale aplikacje otwierają się dość szybko, jeszcze nic mnie nie zirytowało. Bateria dość szybko się ładuje mimo braku szybkiego ładowania. Ja obsługuję go jedną ręką bez problemu i to był w zasadzie czynnik decydujący o zakupie. Jeżeli używam telefonu sporadycznie, tzn tylko gdy pojawi się jakieś powiadomienie i reaguję na nie, to telefon wytrzymuje 2 dni bez ładowania, a tak normalnie to jeden dzień, choć zdarzy się, że około 17 już woła o ładowarkę, wstaję przeważnie o 6:23, więc tyle wytrzymuje. Dałem za niego tysiąc złotych i uważam, że dobry zakup w tej kasie. Z GPS-em nigdy nie miałem problemów, jako nawigacja się sprawdza. Jakbyś chciał coś wiedzieć, albo przetestować to napisz do mnie, pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Również mogę polecić A3(6). Według mnie działa bardzo płynnie nawet w bardziej wymagających grach czy aplikacjach a zdjęcia w dzień wychodzą naprawdę super(są szczegółowe i mają ładne kolory).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi