Skocz do zawartości
Roniq

W jaki sposób czytnik linii papilarnych odczytuje zapis naszego palca?

Rekomendowane odpowiedzi

Roniq

Witam, mam pytanie odnośnie czytnika linii papilarnych. Na początku użytkowania telefonu miałem problemy z odblokowywaniem telefonu. Musiałem naprawdę dokładnie przyłożyć palec pod kątem prostym do czytnika żeby telefon się odblokował. Było to irytujące do tego stopnia, że mam zapisany kciuk 4 razy pod różnymi kątami. Na początku też to zbyt dużo nie dało ale było lepiej. Ale...

Po około tygodniu odblokowanie telefonu nie jest żadnym problemem, nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem napis "Nie wykryto". I teraz mam pytanie. Czy jeśli zapisujemy palec tak jak to jest pokazane podczas skanowania, to telefon wychwytuje potem różne kąty pod jakimi przyłożymy palec? Wiadomo, telefon za każdym razem trzyma się w ręce trochę inaczej.

Chciałbym usunąć te 3 niepotrzebnie zajęte miejsca i wykorzystać je na inne palce, którymi czasem odblokowuje telefon.

Edytowane przez Muszczu
    Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@Roniq dodajesz palec pod każdym możliwym kątem - pod którym później możesz go przykładać 

nie patrz na obrazek na ekranie, tylko tak jak napisałem

dodaj jeden palec w 2 egz i będzie 95/100 skuteczności z czego 5 razy nie zadziała z Twojej winy (brudny,mokry,tłusty...itp) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roniq

@dest No to jednak trochę mylący jest ten obrazek. W każdym razie ustawiłem sobie to teraz tak jak chciałem, a nie tak jak musiałem i wygląda, że jest w porządku. Nie wiem czemu były takie problemy wcześniej, wygląda to trochę jakby czytnik się "dotarł" xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@Roniq obrazki takie już są, polecam tez raz na 2-3 miesiące dodać na nowo palce, w okresie letnim gdy kręciłem sięwokół domu, jakieś prace w ogrodzie itp to często opuszki miałem pozdzierane albo naruszone ;) i ponowne dodanie rozwiązywało problem...

sam w sobie czytnik jest bardzo dobry ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roniq

@dest Tego akurat jestem świadom, że jak opuszek będzie zniszczony, to czytnik może nie łapać. Dlatego też chciałem sobie zapisać więcej niż jednego palca.

Kiedy już czytnik zaczął prawidłowo interpretować moje zapisy nie mam żadnych zastrzeżeń. Naprawdę jest to świetna, mega wygodna opcja blokady :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mojej S6tce czasem jest tak, ze zamiast odblokowac sie czytnikiem, to ukazuje sie informacja o wpisaniu dodatkowego hasła i po jego wpisaniu dopiero się odblokowuje. Strasznie mnie to irytuje, da się jakoś to ominąć?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@xantospl w jaki sposób blokujesz urządzenie? Czy od ostatniego zablokowania minelo np 6h, cos chyba zmieniali ze po dłuższym czasie wymagane jest alternatywne hasło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób? Nie rozumiem pytania? Z tym alternatywnym hasłem to roznie jest, czasem po kilku minutach wyskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@xantospl przyciskiem power blokujesz ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skrótem z aplikacji Power Toggles

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi