Skocz do zawartości
pavl0o

Ładowarka sieciowa

Rekomendowane odpowiedzi

dest

@swmariusz a sa sklepy ktore zwracaja koszty przesyłki ? Wiele razy zwracalem towary ale nigdy za koszty wysyłek nie zwracali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dest gdyby była reklamacja to druga ładowarka wysyłana na koszt sklepu - masz rację, nie ma zwrotu za przesyłkę. No cóż.

Ale zobaczcie to:

Spoiler

1. Czy sklep internetowy powinien ponieść koszty przesyłki w razie odstąpienia przez klienta od umowy?

Koszt odesłania towaru do przedsiębiorcy w sytuacji odstąpienia od umowy zawartej na odległość ponosi konsument, chyba że przedsiębiorca zgodził się go ponieść lub przed zawarciem umowy nie poinformował konsumenta o tej konieczności.

Należy przy tym pamiętać, że konsumentowi odstępującemu od umowy, należy się nie tylko zwrot ceny towaru, ale także kosztu jego wysyłki poniesionego przy zakupie (wysyłka rzeczy od sprzedawcy do kupującego) – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie. Jeżeli klient wybierze droższy środek transportu, nie otrzyma zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu. Uwaga – nie należy tu uwzględniać odbioru osobistego (0 zł), gdyż nie jest to sposób dostarczenia towaru.

(podstawa prawna: art. 32 ust 1, 33, 34 ust. 2 ustawy o prawach konsumenta)

Przykład klauzuli niedozwolonej

Numer wpisu: 5013
    Data wyroku: 2013-03-28
    "W przypadku odstąpienia od umowy otrzymujesz cenę uiszczoną tytułem nabycia towaru po pomniejszeniu jej o koszty wykonania przelewu. Nie możesz żądać zwrotu kosztów dostawy i odesłania towaru"

Ja bym zażądał zwrotu kosztów przesyłki w OBIE strony ze względu na niezgodność towaru z opisem! Ale w jedną stronę muszą zwrócić - zgodnie z Należy przy tym pamiętać, że konsumentowi odstępującemu od umowy, należy się nie tylko zwrot ceny towaru, ale także kosztu jego wysyłki poniesionego przy zakupie (wysyłka rzeczy od sprzedawcy do kupującego) – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie.

Edytowane przez 19darkangel91
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@19darkangel91 zgadza sie, tymbardziej ze ladowarka okazala sie prawdopodobnie podróbka, czyli zwrot nie z widzi mi sie a z uzasadnionego powodu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie gdzie najszybciej najlepiej od ręki kupie oryginalną ładowarkę sieciową do s7 edge ? Swoją zostawiłem w pracy i jakaś kanalia mi ja gwiznęła ? Może jakiś Real, MediaMarkt czy coś innego ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Buhehe

Witam!

Padła mi moja ładowarka, która jest w zestawie z telefonem. Chodzi mi o tą fast charge.

Ma ktoś linka do takiej ładowarki? Na Allegro jest tego pełno, a nie idzie się połapać, które oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Buhehe kup nieoryginalną :) Na przykład Aukey PA-T16 - mam i chwalę. Z Chin za 63 PLN, 2 gniazda QC3, z naszym tel działa, z powerbankiem działa. Albo jakiś BlitzWolf. To są ładowarki certyfikowane przez Qualcom, więc nie ma co się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Co myślicie o tym?

https://swiatbaterii.pl/ladowarki-multi-usb/34501-green-cell-ladowarka-3xusb-quick-charge-30.html

Sklep porządny, więc ryzyko niewielkie, ale wolę zapytać czy ktoś ma lub miał styczność. Cena jest bardzo w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@neomagnet nie będzie działać szybkie ładowanie, więc po co to kupować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

I tak nie używam, ale dlaczego ma nie działać? Z tego co wyczytałem ładowarki QC3 z połączeniu z S7E na Exynosie ładują tak samo jak oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi