Skocz do zawartości
piter_00

Jak zrobić root na Lenovo K6 Note?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy komuś udało się zrobić root na Lenovo K6 Note?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw to by się przydał firmware do niego aby zacząć coś kombinować, z tego co szukalem to nie ma jeszcze roota pod ten model. Ja bym na razie nic nie działał bo jak coś się uwali to nawet softu nie wgrasz ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na rosyjskim forum lenovo jest rzekomo sposób na odblokowanie bootloadera i wgranie TWRP recovery, po wejściu na stronę klikamy prawym i dajemy "Przetłumacz na język polski" - przynajmniej w Chrome tak mam. Link: http://lenovo-forums.ru/forum/728-lenovo-к6-note-k53-кастомные-прошивки/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem to. Nikt jednak się tam nie wypowiedział czy próbował i czy to działa. Zakładam, że nie próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu macie TWRP > klikacie debugowanie w telefonie a następnie plik bat "flash recovery"

Jak będziecie mieli TWRP to wtedy supersu przez zipa w recovery instalujecie i po sprawie.

Tak jak kolega wyżej napisał , tylko zaawansowanych użytkowników ze względu na brak backupa pod programy serwisowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, piter_00 napisał:

Widziałem to. Nikt jednak się tam nie wypowiedział czy próbował i czy to działa. Zakładam, że nie próbowałeś?

Właśnie, że nie próbowałem, sam jestem ciekaw czy działa. 

5 godzin temu, Hardkorowy Marcin napisał:

Tu macie TWRP > klikacie debugowanie w telefonie a następnie plik bat "flash recovery"

Jak będziecie mieli TWRP to wtedy supersu przez zipa w recovery instalujecie i po sprawie.

Tak jak kolega wyżej napisał , tylko zaawansowanych użytkowników ze względu na brak backupa pod programy serwisowe.

A czy do instalacji TWRP i roota, jest wymagany odblokowany bootloader czy rootuje bez odblokowywania BL?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz mieć odblokowany bootloader, bez tego nie wgrasz TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie a tu macie gotowy plik do odblokowania.

http://www.needrom.com/download/unlock-bootloader-2/

Dalej powtarzam abyście na razie się spróbowali , dwa udało mi się zrobić a jeden się uceglił przy odblokowywaniu . Doprowadzenie go do normalności trochę mi zajęło. Więc jak nie ma potrzeby to zostawcie jak jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trollu
    Napisano (edytowane)

Nie ma problemu z odblokowaniem bootloadera tą metodą jak i z żadnych z wgraniem TWRP tylko później w TWRP trzeba uważać z przywracaniem systemu bo może się wam przytrafić ze TWRP skasuje do zera zawartość partycji systemowej hehe.... lepiej po wgraniu od razu zrobić kopie zapasowa a później się bawić żeby nie musieć kombinować.

Hardcorowy Marcin może podziel się wiedza jak udało ci się reanimować uceglony telefon?

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy może coś się zmieniło. Przypadkiem usunęłam nagrania z telefonu k6 note i żaden program nie może go odzyskać z powodu braku root. Czy jest już w miarę bezpieczne zrootowanie telefonu? A jeśli tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi