Skocz do zawartości
Gość

Czy zrootowany telefon pójdzie na gwarancję z powodu pękniętej szybki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stłukła mi się szybka w telefonie Samsung Galaxy J500FN a mam w nim wgranego roota dlatego zwracam się z pytaniem czy taki telefon na gwarancji przyjmą w serwisie a jeśli nie to jak wywalić tego roota. Proszę o pomoc

Edytowane przez Gość
    Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Muszczu

@piotrroki

Jeśli root jest wgrany sposobem, który nabija flagę KNOX to gwarancja automatycznie zostaje unieważniona. Nie pomoże tutaj powrót do w pełni stockowego systemu, ponieważ nabita flaga wiąże się z fizycznym przepaleniem jakiejś części na płycie głównej, więc nie powrócisz do stanu zanim zrootowałeś telefon. Bywały jednak przypadki, że telefony były naprawiane w ramach gwarancji z nabitą flagą, więc zawsze warto spróbować.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Jakim cudem serwis ma Ci naprawić stłuczoną szybkę :). Przecież to jest uszkodzenie mechaniczne, nie podlegające bezpłatnej naprawie. W grę wchodzi ewentualnie wycena przez serwis wymiany takiej szybki, co nie będzie takie tanie, ponieważ z tego co się orientuje, jest ona łączona z całym wyświetlaczem, jako jeden element (koszt to około 300 zł). Jak się zgodzisz, to Ci oczywiście wtedy naprawią.

Jedyna sytuacja, gdzie mogli by to zrobić "bezpłatnie", jest wtedy, gdy posiadasz jakieś wykupione ubezpieczenie od takich sytuacji.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc
    @piotrroki

Jeśli root jest wgrany sposobem, który nabija flagę KNOX to gwarancja automatycznie zostaje unieważniona. Nie pomoże tutaj powrót do w pełni stockowego systemu, ponieważ nabita flaga wiąże się z fizycznym przepaleniem jakiejś części na płycie głównej, więc nie powrócisz do stanu zanim zrootowałeś telefon. Bywały jednak przypadki, że telefony były naprawiane w ramach gwarancji z nabitą flagą, więc zawsze warto spróbować.

Primo - każdy sposób na roota nabija flagę, tak czy siak. Secundo, skąd serwis będzie wiedział, że ma roota właściciel się przyzna? Może się zdarzyć, że przyjmą, wymontują zbitą szybkę i zamontują nową, o nic nie pytając. No chyba, żeby przed każdą tego typu naprawą dokumentnie sprawdzali cały telefon, w co wątpię, albowiem liczy się czas. Oczywiście, tak być nie musi ale może mieć fart, i za friko na gw mu zrobią. Jednak trza brać pod uwagę, że mogą się jednak skapnąć, i trza będzie płacić.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Muszczu

@xperiagosc

Kolego, po pierwsze nie wiem czy na J5 każdy sposób nabija flagę KNOX, na S5 np. do Androida 5.0 dało się to obejść i nie nabić sobie flagi.

Po drugie, serwis na 100% ma swoje metody do sprawdzenia flagi nawet pomimo pękniętego wyświetlacza, mogą mieć nawet oprogramowanie, które po podłączeniu telefonu wskazuje stan KNOX'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No wiem, że we wcześniejszych modelach dało radę zrobić root bez nabijania flagi, ale w j5 chyba tak fajnie nie ma. Przynajmniej ja nigdzie nie widziałem, by taki sposób był. A śledzę to od ponad roku, czyli odkąd kupiłem moją j5. Co do drugiej sprawy, to może tak być, ale finalnie zależy wszystko na jakiego serwisanta się trafi.

Tapatalk + Samsung Galaxy J5 (SM-J500FN)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeśliby wykryli jakimś sposobem, że mam tego roota to grzywna jest duża? Chyba mam nabitą flagę gdyż zamroziłem Titanium Backup komponenty do KNOXa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoiler

IMG_20170114_142337.jpg

dodana zawartość

Jeszcze jedno w serwisie określą mi czy sam wyświetlacz padł czy trzeba wymieniać digitizer?

Edytowane przez Gość
    Zdjęcia oraz filmy zamieszczamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi