Skocz do zawartości
diego411

Nie działają mi sterowniki do urządzenia USB (GALAXY s7)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Na studiach mam napisać aplikacje na platformę Android. Pisałem już takowe więc wiem co i jak jednak nastąpił niespodziewany problem.

Nie działają mi sterowniki do urządzenia...

Kiedyś to było tak że ściągnąłem pliczek ze sterownikami, zainstalowałem, reset kompa i wszystko w porządku, można debugować aplikacje z Android Studio na swoim urządzeniu.

Ostatnio robiłem formata, z systemu Win 7 Ultimate x64 przeniosłem się na Win 7 Pro N x64.

Zrobiłem wszystkie aktualizacje poprzez Windows Update.

Wszystko w porządku do czasu instalacji tych nieszczęsnych sterowników.

Obecnie nie mogę nawet przesyłać plików między urządzeniem a komputerem za pomocą kabla USB.

Drążąc problem postanowiłem zainstalować Kies3, znów pojawił się inny błąd... (wszystko na screenach - link niżej)

Znam się na informatyce i siedzę już w tym ładnych parę lat ale to co się dzieje to od dawna nie miałem takich problemów...

SCREENY: 

Proszę o pomoc gdyż szczerze mówiąc nie wiem co już robić.

Edytowane przez mobopx
    Doprecyzowanie tytułu - proszę się z nim zapoznać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaro_1

zainstaluj smart switch

nowych telefonów nie wspiera kies tylko smart switch, znajdziesz na stronie Samsunga, to cos zawiera sterowniki

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@yaro_1

Dzięki za pomoc ale wystąpił ten sam problem jak podczas instalacji Kies3.

Wyskakuje komunikat o braku połączenia z internetem (???). 

Screen jest w linku który podałem.

///Antywirus, zapora, defendery itp powyłączane.

Dostęp do internetu jest.

Plik hosts zawiera jedynie 127.0.0.1 localhost.

///edit2 

Udało mi się zainstalować Smart Switch, problemem był brak programu Windows Media Player... 

(szkoda że nie napisali że brak tego programu powoduje błąd tylko że nie ma dostępu do internetu...)

Zaraz zobaczę co dalej :)

@edit3 /////////////////////////Rozwiązanie/////////////////////////////////

Głównym problemem był brak Windows Media Playera.

Po jego zainstalowaniu udało mi się zainstalować Smart Switch który wgrał sterowniki.

Wszystko działa.

Dzięki za pomoc !!!! :))

Edytowane przez bartekc00
    Czerwony zarezerwowany do działań administracyjnych i ostrzeżeń o możliwych skutkach ubocznych etc. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rhtr

Jako informatyk powinieneś wiedzieć że takie rzeczy to zazwyczaj wina systemu. A jako że formatowałeś to nic dziwnego że czegoś jednak brakowało. Niejednokrotnie miałem podobną sytuację na win7 czy to chodziło o telefony czy choćby gry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaro_1

ale żeby brak windows media player tak się objawiał? dziwne

inna sprawa, że go nie było, w win 7 chyba był zintegrowany z systemem, ale może się mylę

ja go zawsze miałem zainstalowanego chociaż miałem inny odtwarzacz filmów

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdybyś zainstalował wersję normalna pro a nie n, to by był. Poczytaj w google na temat wersji n Windowsa 7.

TapaTalkuję z Galaxy S7

Edytowane przez Muszczu
    Usuwam zbędny fragment.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wtrącenie swoich trzech groszy i doradzanie.

@rhtr

Wybacz ale nie rozumiem Twojego postu, co mi z tego że wiem że to wina systemu? Oczywiście że to wina systemu i oprogramowania bo na poprzednim Windowsie normalnie działało. 

"Jako informatyk powinieneś wiedzieć[...]" - no comment. 

@Avaadacadabra

O Ty kolego zaszalałeś :D Zainstalowałbym zwykłą wersje jeżeli miałbym pirata albo wydał xxx zł na nią, a wersja N mi przysługuje darmowa.

Wiem co to wersja N i jaka jest różnica jednak żaden AS nie pomyślał i nie napisał że brak Windows Media Playera powoduje takie rażące problemy i trzeba było to odkryć.

Także panowie jeszcze raz dzięki za "porady". 

@yaro_1

Też się zdziwiłem ,zawsze uważałem że mogę go zastąpić innym playerem i nie będzie problemu, a gdy miałem możliwość wyłączenia tej funkcji to z tego skorzystałem i w ogóle go nie miałem. A tu jednak :)

Edytowane przez diego411
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@diego411 od dawien dawna wiadomo, że WMP to jeden z podstawowych składników Windowsa i każdy informatyk o tym doskonale wie. A to jakiej wersji systemu używasz i czy jest to pirat czy kupna czy tym bardziej darmowa wersja to już twoja indywidualna sprawa.
    A dla twojej wiadomości, klucze od n działają z wersją home i pro i nikt nie zarzuci ci piractwa bo to niedopatrzenie że strony MS, więc nie unos się bo kolejny raz wykazałes brak podstawowej wiedzy. :)
    Taka dobra rada. Kolejnym razem jak masz problem, to nie wychwalaj się kim to ty nie jesteś, tylko poproś o pomoc i ja dostaniesz.
    Wiem że moderatorzy to usuną, bo robi się offtop ale może zdążysz przeczytać.

TapaTalkuję z Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rhtr

Ja po prostu kiedyś miałem podobnie z WMP i też sam do tego doszedłem. Po prostu poczytałem w internecie. Informatykiem nie jestem ale jak potrzebuję coś w temacie pc zrobić to zgłębiam wiedzę i robię na miarę możliwości. 

O co ta kłótnia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi