Skocz do zawartości
ten_co

Ubezpieczenie smartfona. Orientuje się ktoś jakie są warunki / koszty?

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam, że właśnie Orange oferuje wraz z abonamentem takie ubezpieczenie, 7zł miesięcznie, które zabezpiecza przed konsekwencjami zdarzeń zawinionych przez użytkownika: zalanie, stłuczenie itp. i przewiduje naprawę w swoich ramach.
    Właśnie mieliśmy sprawdzić jak to się ma do flagi Knox ;)

------
    Robienie ROOTa zgodne z gwarancją w EU
    (dyrektywa KE: 1999/44/CE)
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=68784788
    Wątek w newsgroups: http://tinyurl.com/z5slarq
    Powiedzcie dlaczego w Niemczech respektuje się tę dyrektywę "z automatu" a w Polsce serwisy "o niczym nie wiedzą"?
    LUDZIE MIEJCIE JAJA!!!!!! ;)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Jeżeli to ubezpieczenie, jakby niezależne od gwarancji, wtedy jakie ma znaczenie flaga knox?
    Ale oczywiście trzeba jeszcze sprawdzić, wczytać się w szczegóły umowy.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam w Orange, od ponad 3 lat. Za 8 zł od zniszczeń, dewastacji itp. oprócz kradzieży i zalania. Rok temu chciałem skorzystać, jak przedłużyłem umowę i dostałem nowy telefon, a stara Lumia miała obity jeden róg przy szufladce SIM i czasem wyskakiwał komunikat brak karty SIM. Po kontakcie na infolinii okazało się że ubezpieczenie przeszło już na nowy telefon. W sumie to dobrze, bo na papierze wygląda to nawet nieźle (uwzględniają nawet umyślną dewastację), ale jak to wygląda w praktyce nie miałem okazji sprawdzić. Żona 2 lata temu jak przechodziła do Orange to proponowali jedynie ubezpieczenie samego wyświetlacza za 5zł.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja mam wersję z uwzględnieniem zalania, umowa właśnie podpisana dopiero co (półtora tygodnia temu) z korzystnym abo i a5'16 (z oryginalnym/niebrandowanym softem) :)

------
    Robienie ROOTa zgodne z gwarancją w EU
    (dyrektywa KE: 1999/44/CE)
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=68784788
    Wątek w newsgroups: http://tinyurl.com/z5slarq
    Powiedzcie dlaczego w Niemczech respektuje się tę dyrektywę "z automatu" a w Polsce serwisy "o niczym nie wiedzą"?
    LUDZIE MIEJCIE JAJA!!!!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak brałem ubezpieczenie 3 lata temu to z zalaniem kosztowało chyba 15zł. A co do twojego wpisu o roocie i serwisach. Większość ludzi oddaje telefon do naprawy w ramach gwarancji, na warunkach jakie są w karcie gwarancyjnej. A u większości producentów jak byk stoi, że każda ingerencja w oprogramowanie skutkuje utratą gwarancji. I nie pomoże żadne rozporządzenie KE, papieża, itp. Gwarancja jest dobrowolna, producent może ją dać na rok (Apple), dwa jak większość producentów, albo nawet dożywotnio. A może nie dać wcale. Co innego rękojmia, tam z taką dyrektywą można spróbować walczyć.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Proszę Cię, już to zostało przerobione, choćby w wątkach dyskusji z linków :)
    Ale dowolność gwarancji, jak i innych ofert i regulaminów jest ściśle ograniczona przez obowiązujące w danym państwie prawo.

A rękojmia, czyli reklamacja z tytułu tzw. niezgodności produktu z umową (to masz nas myśli?) owszem jeszcze tym bardziej stawia rozdział usterek sprzętowych (jako wynikłych z wadliwego wyprodukowania) od modyfikacji software'owych, o tym mówisz?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja mam na zalanie, dewastację i rozbicie, za 7zł miesięcznie w abo na 2 lata.
    Widać że mamy jakiś postęp ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I właśnie o tym mówię, że taka dyrektywa to może mieć zastosowanie w przypadku rękojmi. A w Polsce pewnie z 90% osób składa reklamacje w ramach gwarancji. Nawet jak zaniesie do sprzedawcy i nie zażąda rękojmi to wyślą na gwarancję. A wtedy serwisu nie obchodzą żadne dyrektywy tylko warunki gwarancji. A ta jak pisałem jest dobrowolna i producent może zapisać tam co zechce. I później klienci się dziwią że po 10 naprawach nie dostał nowego telefonu, itp. A jakby oddał w ramach rękojmi to już przy drugiej naprawie miałby nowy telefon.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

A propos ubezpieczenia Orange, usługa nazywa się "Orange Smart Care" i podwykonawca to według umowy tzw. Administrator:

Definicje
    Admmistrator - Digital Care sp-Z O.O.Z siedzibą W Warszawie (02-146), przy ul. 17 Stycznia 48, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego
    Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, Xlll Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,
    ncc nu-1e em KRS: 0000431665, NIP: 5342487752, REGON: 146274052, z kapitałem zakładowym wynoszącym 100 000,00 zł. Administrator działa
    w imieniu i na rzecz Orange, któremu Orange zlecilo wykonywanie czynności administracyjnych oraz organizacyjnych w celu realizacji postanowień Regulaminu.

A propos wyjątków:

Przypadki nieobjete Usługą
    Usługą nie są objęte uszkodzenia na Urządzeniu, które było przebudowywane, modyfikowane lub którego numer IMEI lub S/N został zmieniony, usun. Iub stał się nieczytelny, Z wyłączeniem przypadk6w, gdy numer IMEI lub 5/N zostat zmieniony w przypadkach określonych w §6 ust 2 pkt a-C

Usluga nie obejmuje naprawy uszkodzen:

a) powstałych na skutek wad konstrukcyjnych lub wad materiałowych Urzqdzenia;
    b) spowodowanych zalaniem innq cieczq niż woda;
    c) polegajqcych na stopniowym pogarszaniu się jakosci pracy wyświetlacza lub jego zuzyciu;
    d) o charakterze powierzchownym (estetycznym), takich jak: zarysowania, otarcia I inne uszkodzenia tego rodzaju nie mające wplywu na korzystanie z Urzqdzenia;
    e) za kt6re, zgodnie z prawem, odpowiedzialny jest sprzedawca, producent lub inny podmiot z tytułu Gwarancji lub r§ kom\przew\(
    W art. 556 Kodeksu cywilnego. W przypadku uszkodzeh nieobj tych Ustugq Klient powinien zgtosic roszczen\a do sprzedawcy lub gwaranta
    W celu uniknicia wqtpliwosci potwierdza si, ze Orange me odpowiada za zachowanle danych znalduiqcych si W pami cl Urzqdzen a t
    dost pnos tych danych, ponadto Orange nie tworzy kopii zapasowych czy zgrania danych znaiduiqcych sl w pam\c\urzqdzen\a.

Wybaczcie za błędy OCR ;)

I co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przypadki nieobjete Usługą

Usługą nie są objęte uszkodzenia na Urządzeniu, które było przebudowywane, modyfikowane lub którego numer IMEI lub S/N został zmieniony, usun. Iub stał się nieczytelny

Pytanie co oznacza "modyfikowane", programowo też czy tylko sprzętowo, zrobienie ROOTa też?

Jednak niejasny regulamin.

Poza tym w ich interesie jest olać przypadki modyfikacji programowej ponieważ ludzie zaczną uszkadzać mainboard'y celowo i koszty wywiązywania się z tego ubezpieczenia mocno wzrosną dla "Administratora".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi