Skocz do zawartości
WD40MAX

Poprawianie jakości dźwięku w Nitrogen OS

Rekomendowane odpowiedzi

WD40MAX

Czy na LG E975 z wgranym NitrogenOS jest szansa na poprawienie jakości Audio?

Viper4Android prawdopodobnie ruszyłby po instalacji:

http://www.theandroidsoul.com/install-viper4android-nougat/

Tylko nie wiem czy Dolby Atmos jest systemem porównywalnym?

Czy ktoś z Was orientuje się który z tych systemów oferuje lepszy dźwięk i czy nie dzieje się to kosztem zwiększonego obciążenia procesora i baterii?

Edytowane przez WD40MAX
literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będzie różnicy lub będzie nie zauważalna, Viper ruszy wczoraj według tego poradnika mi ruszył na G2 extended aosp, sprawdź czy masz w kernelu opcje dźwięk, podkręć słuchawki do 2/3 ustaw Vipera pod siebie i to tyle ile możesz zrobić :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WD40MAX

Wgrałem Dolby Atmos. 

Ustawień jest niewiele a dźwięk doskonały. 

Być może Viper dzięki ilości opcji jest w stanie uzyskać bardziej audiofilskie brzmienie, ale na porównywanie ustawień i zabawy convolverami trzeba naszykować sobie kilka godzin czasu i kilkanaście utworów testowych.

Zostaję z Dolby! :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bas4ik

Ja używam ARISE Sound Systems Numbers + Faux Sound + Power amp. Jest bardzo głośno i jakość świetna. Oczywiście nie można przesadzić z tymi suwakami bo wyjdzie coś mega nienaturalnego.

Spotify bez tych dwóch pierwszych modyfikacji grało bardzo marnie. Teraz to inna bajka.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WD40MAX

Pliki instalacyjne Dolby Atmos są do pobrania ze strony:

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/mod-dolby-atmos-t3109446

Potrzebne są dwa pliki ZIP (dap_r6.5.zip+deep_buffer-remover.zip).

Jest tam jeszcze dodatkowy plik (dap_r6.5.1-uninstall.zip) na wypadek, gdyby ktoś chciał odinstalować program.

Wgrywanie odbywa się przez TWRP. Po wgraniu standardowo czyszczenie cache i Dalvik cache. Potem restart systemu i można się bawić. :-)

Spoiler

Screenshot_20170116-091734.png

Spoiler

Screenshot_20170116-091743.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bas4ik

w Dolby Atmos wiele do zabawy nie ma. Choć dźwięk daje radę. Więcej zabawy jest w modyfikacji którą podałem wyżej. Ma ona wbudowanego już vipera. Tam jest się już czym pobawić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WD40MAX

@bas4ik Zgadzam się z Tobą. Każdy może wybrać bardziej lub mniej rozbudowane narzędzie wspomagające dekodowanie audio. Ja wybrałem prostsze i łatwiejsze w instalacji i obsłudze, bo nie mam audiofilskich słuchawek, słucham zazwyczaj w warunkach mało komfortowych muzyki dość różnorodnej. Kiedyś używałem Vipera na Andku 4.4 i przy zmienianiu muzyki z jazzu na blues czy rock zmiana presetu bywała dość uciążliwa. Dlatego Atmos to trochę pójście na łatwiznę. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi