Skocz do zawartości
AJRONMEN

tutorial [PORADNIK] Lepszy czas pracy na baterii LG Stock LP

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując G2 liczyłem na świetny czas pracy na baterii. Z początku to uzyskałem. Kitkat oferował do 7h SOT. Mój używany egzemplarz jednak stracił już co nieco w tym aspekcie, w dodatku aktualizacja do 5.0.1 pozwalała tylko na max 4h SOT. Aktualnie KITKAT oferował mi już tylko 5h SOT. Zacząłem więc kombinować. Szukałem jak najczystszego i najświeższego oprogramowania z działającymi wszystkimi funkcjami i starałem się uzyskać jak najwyższy SOT. Poniżej zaprezentuję sposób jak uzyskać 5-6h+ SOT (zależnie od kondycji baterii) na Romach opartych o STOCK LP.

Zacznijmy od początku.

*Gorąco polecam ten ROM. Jest to 30f autorstwa errikosd, pozbawiony wszelkiego bloatwareu, z zamienionymi niektórymi aplikacjami odpowiednikami od Google, aparatem XCAM i w sumie to tyle. Brakuje pilota ale można go dograć paczką ZIP. Rom jest prosty do bólu jednak zachowuje pełną funkcjonalność oraz zawiera ostatnie możliwe poprawki LG. Nie polecam romów mocno pomodzony, będą one zwalniały po czasie.

*Następnie instalujemy kernel DORIMANX (który niestety może nie doczekać się już kolejnej edycji ;c). Zalecam system plików F2FS.

*Instalujemy SKRYPT który w dużej mierze hamuje bateriochłonność usług google (najlepiej wersję extendend)

*Konfigurujemy ustawienia w aplikacji DORIMANX. Zaczynamy od ustawienia profilu PERFORMANCE, jego preset zapewni nam dobrą responsywność. Ustawiamy dla pierwszego i trzeciego rdzenia governor YANKACTIVE i opcjonalnie zmieniamy maksymalne taktowanie na 1.95GHZ, a dla dwóch pozostałych POWERSAVE i 1.03 GHz lub wyżej wedle preferencji (bądź YANKACTIVE dla wszystkich czterech). Touch Boost wyłączamy kompletnie albo ustawiamy go w granicach maksymalnego taktowania rdzeni "energooszczędnych. Domyślnie minimalnie ma pracować jeden rdzeń, maksymalnie trzy lub cztery. Przy touch boost dwa lub trzy. O ile nie gramy w zaawansowane gry GPU ustawiamy na max 100MHz, lub więcej w zalezności od potrzeb.Jest ono na tyle wydajne że bez problemu poradzi sobie na najniższym taktowaniu. W Sound control wyłączamy High performance Sound Mode, chyba że akurat słuchamy FLACów. W zakładce CRON wedle uznania, ja włączam wszystkie usługi, pomagając opanować bajzel w systemie. Modem Sleep State ustawiony na sleep. Fast charge polecam ustawić na manual i na 500mA. Bateria o dziwo i tak ładuje się dość szybko, a nie grzeje się tak i oszczędza ogniwo. Można włączyć wyższy gdy będziemy potrzebować szybko naładować telefon, ale na co dzień zalecam najniższe ustawienie.Są to ustawienia bazowe, które można podkręcić jeśli uznamy że telefon jest zbyt wolny. Dokładne ustawienia zamieszczę na screenach na koniec.

*Tryb oszczędzania energii ustawiamy na "natychmiast" i używamy go w sytuacjach stresowych, bądź cały czas ;)

*Pobieramy Greenify, najlepiej kupić pełną wersję. Włączamy usługi pomocniczę, ochronę, dostęp do administracji itd. Dodajemy wszelkie aplikacje które mogą wybudzać smartfona. Ja zostawiłem sobie tylko FB Messenger

*Za pomocą aplikacji pozwalającej zmieniać taktowanie procesora np Kernel Adiutor, obniżamy taktowanie. Bezpiecznie powinno być do -40/-50. Mój telefon na -70/-80 lubił złapać laga, albo się zresetować. Trzeba przetestować samemu.

*Lokalizację ustawiamy na wysoką dokładność i wyłączamy ją. Używamy tylko wtedy gdy jest potrzebna np. podczas korzystania z nawigacji. W innych wypadkach niech będzie wyłączona.

*W gestach zalecam wyłączyć wszystko. Ja zostawiłem sobie tapnięcie do włączenia ekranu i odbieranie.

*Zalecam usunąć aplikację Facebooka. Zamiast niej możemy sobie z pozycji chrome zrobić skrót do strony FB na pulpicie. Co więcej za pomocą chrome dalej możemy otrzymywać powiadomienia, ja jedna zrezygnowałem z tego.

*Jeśli używamy FB messengera polecam ściągnąć starą wersję. Tak naprawdę im starsza tym lepsza. Ja polecam 29, która jest dośc archaiczna, jednak spełnia swoją rolę, ma dymki i działa szybciej. link

*Część osób zgłasza że wyłączając LTE może uzyskać dłuższy czas na baterii

*Możemy zainstalować XPOSED aby Greenify mógł pracować wydajniej. Ja jednak nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania

*Włączamy ADBLOCKA wbudowanego w Dorimanx. Można też użyć zewnętrznego z XPOSED

*Jasność ekranu najlepiej mieć gdzieś w zakresie 50-70%. Wiadomo, że im mniej tym lepiej, ja jednak osobiście nie oszczędzam się i jadąc autobusem itd. mam jasność ustawioną na ~80-90%

W ten sposób otrzymamy telefon który bez problemu osiągnie grubo ponad 5h SOTu oraz jest w stanie działać nawet 3 dni.

Zachęcam do testowania i propozycji usprawnień

Ustawienia DORIMANX i inne

Inne ciekawe rozwiązania i mody dla LG G2

Quick Remote zip

LG Smart World

Stereo Mod

Inne rozmiary navbara (nie mam linku do posta)

DSP Manager i AudioFX z Cyanognmoda

CM12 Music Player apk

Paczka ikon które używam. Działa z LG Home

Edytowane przez AJRONMEN
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na stock KK około 3-4h SoT-u przy czym:

-co jakiś czas włączam na chwilę synchronizację

-cały czas WiFi włączone

-około 30 min youtube

-około 30 min jakaś niewymagająca gierka 2D

-ekran średnio 50%

-gesty, animacje w większości włączone

Generalnie nie oszczędzam :P

Jestem skłonny wypróbować mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RR 5.8.0 

Dane komorkowe przez 8h w robocie

2dni loozem i zostaje 20 %

Po robocie wifi wlaczone caly czas

Edytowane przez Jaszczomp21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bawiłem się trochę i RR i CM zarówno na piance jak i nougacie. Bateria faktycznie Dobrze potrafiła trzymać, ale często też zaliczała drain z niewiadomych przyczyn. Na nougacie system jest wyraźniej responsywny ale potrafi zwolnić i resetowac telefon. Chętnie bym siedział na CM13 ale dość często zdarza mi sie robić zdjęcia, a tamta jakość mnie nie zadowala. Na następnego foniacza szykuję Moto X Force :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Narobiłeś się co niemiara, a nie uzyskałeś żadnego efektu, na stockowym LP mam 6h SOT z palcem w nosie, rozłożone na dwa dni. Mam tylko roota i Adblock, nic więcej, oraz powyłączałem śmieciowe aplikacje, których nie używam. Może masz zużytą baterię i walczysz z problemem, którego źródło jest gdzie indziej. Mi też kiedyś nagle obsunął się czas działania telefonu, to było na KK i nagle zamiast 7-8h SOT, zrobiło się 5h, potem 4h, zwyczajnie po dwóch latach zużyła się bateria. Te plastikowe popierdółki-jednorazówki są zaprojektowane tak, żeby wytrzymały okres gwarancji i może troszkę dłużej, jak masz farta i trafisz na lepszy egzemplarz.

Po wymianie baterii wszystko wróciło do normy. Co więcej, przeszedłem z KK na LP i pod względem baterii nie ma jakiejś wyraźnej różnicy, zalezy co się akurat robi, ale jest podobnie jak na KK, wcale nie gorzej.

Podsumowując: nie warto robić tego wszystkiego, co opisałeś, bo bez tego też jest dobrze, a nawet lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, mam zużytą baterię i z tym walczę :D telefon kupiłem za 400zł więc szkoda mi pakować ponad 100 w baterię. Zauważyłem że czas pracy bajecznie wzrasta na yankactive, w dodatku jesli odłączymy rdzenie, obniżymy taktowania, napięcia itd. można uzyskać jeszcze więcej. A grzebać lubię, dla mnie to przyjemność :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepe444

Jeśli powyłączasz rdzenie, obniżysz taktowanie, a najlepiej jeszcze maksymalnie przyciemnisz ekran, to czas pracy się wydłuży, ale jakość korzystania z takiego ułomnego telefonu będzie wątpliwa. Nie po to się kupuje tzw. "flagowca" (tak, wiem, że ten "flagowiec" to bardziej "budżetowiec", sprzedawany w cenie "flagowca"), żeby mieć telefon jak "z promocji za 1zł" :)

Ja bym jednak dołożył te 70zł, wymienił baterię i używał telefonu jak biały człowiek :) Zresztą tak właśnie zrobiłem.

dodana zawartość

Jeszcze dodam, że "wyciskanie" maksymalnego czasu z baterii, rozładowując ją do zera za każdym razem, żeby telefon pociągnął np. trzy dni, nie ma wielkiego sensu, bo w ten sposób szybciej zużywasz tę baterię. Lepiej naładować codziennie wieczorem, gdy jest jeszcze 50% czy 60% (u mnie zwykle wieczorem jest 60-70%). Odłożyłem do szuflady "szybką", oryginalną ładowarkę i używam takiej, która daje max 1A, po co katować baterię dużym prądem, jeśli i tak w tym czasie śpię.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tak Ci ten telefon przeszkadza, to go zmień. G2 w momencie premiery był najlepszym dostępnym telefonem na rynku. Nie zapominajmy, że za moment pojawi się LG G6, co oznacza, że nasz telefon to już weteran cztery generacje wstecz. 4 lata. Czego oczekujecie od niego? Technologia poszła znacząco w przód, a G2 dalej spokojnie daje radę, wystarczy tylko wgrać jakiegoś dobrego customa. Nie zmienia to faktu, że również uważam, że takie upośledzanie telefonu w celu osiągnięcia jak najdłuższego czasu pracy na baterii to jest bardziej sztuka dla sztuki, a nie normalne korzystanie i jest trochę bez sensu. 

• Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi