Skocz do zawartości
Meister85

rozwiązany Xiaomi Redmi 3S Prime 3/32GB - MIUI Global 8.1.1.0 MALMIDI (Stabilna) - Nie docierają losowe wiadomości SMS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie spotkałem się z podobnym problemem na forum, wobec czego zakładam temat.

Mam problem z wiadomościami SMS - nie docierają do mnie losowo wybrane SMS-y, pomimo iż u nadawcy widnieją jako doręczone.

Problem dotyczy - jak w tytule - telefonu Xiaomi Redmi 3s Prime 3GB RAM/ 32 GB ROM. Posiadam oprogramowanie MIUI Global wersja stabilna 8.1.1.0 MALMIDI, ale z tego co pamiętam na poprzedniej wersji również problem występował.

Korzystam z aplikacji Textra SMS, ale trochę zgłębiłem temat i zainstalowałem dodatkowo Ghostly SMS. Trochę pomogło, gdyż zdarzyło się, że Ghostly odebrała sms-a, który nie przyszedł na Textrę, ale generalnie większość wiadomości sms przychodzi równocześnie na Textrę, Ghostly oraz standardową aplikację. Natomiast zdarzają się dalej sms-y, które w ogóle do mnie nie docierają.

Jeśli chodzi o uprawnienia aplikacji, to zarówno Ghostly, jak i Textra są dodane do autostartu. Obie aplikacje mają możliwość odbioru sms-ów serwisowych, są pokazywane na ekranie blokady oraz mogą być rozpoczynane w tle. Dodatkowo Textra ma możliwość wyświetlania wyskakujących okien.

Szczegółowe uprawnienia aplikacji są następujące:

Textra SMS: Aparat, Kontakty, Lokalizacja, Mikrofon, Pamięć, SMS, Telefon

Ghostly SMS: Kontakty, SMS

Dodatkowo dodam, iż podobny problem znalazłem na konkurencyjnym forum dotyczącym systemu MIUI (nie podaję nazwy, gdyż nie wiem, czy jest to zgodne z regulaminem), lecz pozostał właściwie bez rozwiązania. Osoba zgłaszająca podała, że problem występował u niej zarówno na romie Global jak i dev. Jedna osoba podała co prawda możliwą przyczynę, ale myślę że do mojego przypadku nie ma ona raczej zastosowania. Chodziło bowiem o ustawienie sieci w trybie LTE, zamiast 3G u nadawcy i odbiorcy.

Ja z kolei używam 2 kart SIM i właściwie wybór typów sieci jest możliwy tylko przy karcie, której używam do internetu. Przy karcie do rozmów i sms-ów mam po prostu GSM.  Z kolei telefon, na którym testowałem też używa 2 kart SIM, ale w ogóle nie obsługuje LTE, więc wnioskuję, że powyższe rozwiązanie, polegające na ustawieniu 3G w obu urządzeniach nie naprawia problemu.

Właściwie przyzwyczaiłem się już, że ten typ tak ma, ale może ktoś z Was spotkał się z tym samym problemem i udało mu się jakoś zaradzić, bez zabawy we flashowanie telefonu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwiązanie, jest dość proste. Zmień system na Global Developer, lub miuipolska/xiaomi.eu. 

Niestety Global Stable nie jest taki stabilny, jakby mogło się wydawać - ot paradoks xiaomi. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Dokładnie, kilka aktualizacji temu wiele użytkowników miui miało ten sam problem-nie tylko global ale i również xiaomi.eu. Problem rozwiązały kolejne aktualizacje, mówię oczywiście o wersjach rozwojowych.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi. Na razie poczekam na wersję stabilną 8.1.1.3, a jeżeli nie będzie poprawy pomyślę o wersji developerskiej, choć jak pisałem osoba z konkurencyjnego forum wspominała, że na deweloperskiej również problem występował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@Meister85 aplikacje zewnętrzne do SMS słabo sobie radzą na MIUI.

Poza tym ustawienia aplikacji to jedno, jeszcze są opcje oszczędzania energii które mogą wpływać na tą dolegliwość. (Ustawienia-->bateria-->zarzadzanie uzyciem bateriiprzez aplikacje--->wybrać apkę i zaznaczyc "bez ograniczen")

Uprawnienia najlepiej dodawać w Usawieniach-->zainstalowane aplikacje a nie w panelu sterowania.

Inne podpowiedzi możesz znaleść tutaj (kilka jest wspólnych/podobnych): 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego akurat nie miałem ustawionego. Dziękuję. Już poprawiłem - do każdej aplikacji sms dałem "bez ograniczeń" i dodatkowo lokalizację w tle.
    Mam nadzieję, że to pomoże, bo chyba u mnie za wcześnie na zabawę w developerskie romy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat wersja dev globala nie wymaga odblokowanego bl i można ją pobrać w zip i zaktualizowac przez wbudowana apke aktualizacji tylko przygotuj się na utratę wszystkiego w fonie bo wykazuje dane użytkownika gdy przechodzisz z stable na dev, następne co tygodniowki już normalnie wgrywasz ota 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 15.01.2017 o 19:47, Meister85 napisał:

Tego akurat nie miałem ustawionego. Dziękuję. Już poprawiłem - do każdej aplikacji sms dałem "bez ograniczeń" i dodatkowo lokalizację w tle.
    Mam nadzieję, że to pomoże, bo chyba u mnie za wcześnie na zabawę w developerskie romy.

I co udało się wygrać z telefonem? Niestety na wersji developer mam podobny problem. Próbowałem i dev i stable i żadnej poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co wszystko wygląda ok. Przeprowadziłem 2 testy, w tym drugi w dniu dzisiejszym polegający na wysłaniu kilkunastu SMS-ów. Wszystkie dotarły na każdą aplikację tj. Textrę, Ghostly oraz wbudowaną. Zobaczymy co będzie dalej, ale i tak chyba za jakiś czas i tak wypróbuję wersję deweloperską.

Edytowane przez Meister85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Meister85czekam w takim razie tydzień i spróbuję z tymi uprawnieniami. Sprawdzaj testuj i zdaj relację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi