Skocz do zawartości
Remmmm

Samsung Galaxy A3 2017 - opinie na temat telefonu, pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

S5Fan

Czyli nowszy, tylko jeśli chodzi o szybkość patrząc na testy podobny. Faktycznie może być to szansa na niższe zużycie energii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Remmmm

Biorąc pod uwagę rozdzielczość obu urządzeń a3 2017 może być wydajniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

w testach niby jest ale minimalnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

A3 nie jest wydajniejszy, GPU ma niskie taktowanie i mimo rozdzielczości HD A3 jest wolniejszy niż konkurencja mająca Snapdragona 625 i ekran FullHD (porównaj wyniki onscreen w recenzji na GSMArena.

Mimo wyższej rozdzielczości A5 2017 jest wyraźnie lepszy od A3 jeśli chodzi o wydajność graficzną:

Spoiler

Untitled-TrueColor-01.jpg

Spoiler

Untitled-TrueColor-02.jpg

7 godzin temu, Remmmm napisał:

Niema OIS z tego co wiem a5 2017 też nie będzie miał tej funkcji chociaż wersja 2016 ja miała. Jak dla mnie zdjęcia w dobrym oświetleniu są całkiem ładne. Co do GPU i CPU powiedź po co lepsze?

A5 będzie miał szybszy autofocus, pod tym względem A3 również kuleje i testującym sporo zdjęć wychodziło rozmazanych.

Po co lepsze CPU i GPU? Żeby dłużej wytrzymał bez zamulania? Żeby mimo rozdzielczości HD nie trzeba było grać na niskich detalach? Za 1400zł można już co nieco wymagać.

6 godzin temu, S5Fan napisał:

Niema OIS z tego co wiem a5 2017 też nie będzie miał tej funkcji chociaż wersja 2016 ja miała. Jak dla mnie zdjęcia w dobrym oświetleniu są całkiem ładne. Co do GPU i CPU powiedź po co lepsze?

Bardzo podobne CPU, ale zupełnie inne GPU . Całość wykonana w dwukrotnie niższym procesie produkcyjnym.

Edytowane przez penguino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

@penguino co to za strona od frames compare? Tam jakieś dziwne GPU masz w A5 2016. Teraz dużo ludzi będzie się pewnie zastanawiać co lepsze: A3 2017 czy A5 2016, bo ceny w zasadzie takie same. A3 2017 być może dostanie jedną wersję androida więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

To A5 2017 (A520) z jakiegoś powodu oznaczony przez benchmark jako model 2016. Strona to oficjalna porównywarka GFXBench.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Remmmm

Niema co udowadniać że 400 złotych droższy model jest wydajniejszy. Chodzi nam o porównanie a3 2017 z a5 2016 bo to obecnie ta sam pułka cenowa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

Według GFXBench więcej frames ma A3 2017 (w porównaniu z A5 2016), ale jak wyjdzie w praniu całość to chyba będzie trzeba zaczekać na jakiejś testy obu telefonów ustawionych obok siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ten_co

Powiem wam że dość ciekawie może wyglądać to porównanie a3 (7) i a5 (6). Tak jak dla mnie mniejszy ekran  byłby lepszy (obecnie mam a5 (6)). A jakby bateria byłaby bardziej wydajna to Już w ogóle byłoby super ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    Godzinę temu, penguino napisał:

A3 nie jest wydajniejszy, GPU ma niskie taktowanie i mimo rozdzielczości HD A3 jest wolniejszy niż konkurencja mająca Snapdragona 625 i ekran FullHD (porównaj wyniki onscreen w recenzji na GSMArena.

Mimo wyższej rozdzielczości A5 2017 jest wyraźnie lepszy od A3 jeśli chodzi o wydajność graficzną:

Ja się opierałem na wynikach antutu (oczywiście nieoficjalnych) i tam wyniki są podawane ciut lepsze w A3(7) niż A5(6)

Co ma do tego Snapdragon ?

Resztę swojej wypowiedzi popraw bo coś Ci się chyba źle powklejało ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi