Skocz do zawartości
Remmmm

Samsung Galaxy A3 2017 - opinie na temat telefonu, pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

40i4

Nie wiem, somebody101 :) Jednak myślę, że jakbym miał zanurzać się w podstawy fotografowania, to tylko i wyłącznie mając do tego lustrzankę, a nie jakieś małe oczko w telefonie. Większość ludzi jeżeli używa te aparaty w smartfonach, to w dzień i do apek społecznościowych, a nie na konkurs fotograficzny. Różnice, różnice... Różnice są takie, że ludzie gadają, że ich prawie nie ma i nie stoją przy tym minutę, by zrobić 10 zdjęć i wybrać najlepsze. Wielka tragedia przez brak OIS. Nawet flagowy S5 tego nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

Co dla ciebie jest problemem dla mnie żadnym. Ty masz wrażenie, że nie wiem, a ja mam wrażenie, że jesteś tak pedantyczny, że nawet zoomujesz fotki, by czegoś się doszukać. Moja przygoda nie zaczęła się z telefonami od S7 czy iPhona 7 tylko dużo, dużo, dużo wcześniej, a jak wiesz, OIS wtedy raczej nie dawano (S5 nie miał, Note 4 miał - jeden rocznik). Do tej pory mam aktywnego S2 i wiem, że czasami może coś przy pstryknięciu nie wyjść... właśnie, czasami... Dlatego smieszy mnie robienie z tego wielkiego problemu. Jeżeli twierdsisz, że porównania tego nie pokażą, to sorry, nie będziemy o tym dyskutować. Po to ktoś robi setki zdjęć przed recenzją w ileś tam dni, by do tej konkretnej recenzji o aparacie się przygotować i coś powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Remmmm

Dla sprostowania A3 2017 robi świetne zdjęcia jednak gdy robimy jakieś w biegu warto wykonać je 2-3 razy lub podejrzeć w galerii czy wyszło ostre ze względu na brak stabilizacji. Dla mnie już s2 robił ładne zdjęcia "jak na telefon" które były w stanie zastąpić w pełni ksero na studiach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    5 godzin temu, 40i4 napisał:

Nawet flagowy S5 tego nie miał.

Mysle ze porównywanie tel z 2014r z modelem 2017 jest delikatnie nie na miejscu.... 

Brak ois to wada i tyle, jednak a3 jest na tyle budżetowym tel ze można to wybaczyc, jednocześnie majac świadomość problemów które to generuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

A3 to nie jest żadna budżetówka. W tej cenie nie można tego wybaczyć.

15 godzin temu, 40i4 napisał:

penguino, co ty, derilkę masz, rusza ci się i przez to tak tragicznie opisujesz aparat w tym modelu? Widziałem już kilka porównań i ludzie gadają, że w zasadzie nie są w stanie dostrzec różnic w zdjęciu tego samego obiektu robionym A5 7 i A5 6. W 3 pewnie to samo.

Aparat jest gorszy niż u poprzednika, a ceny wyższe. A3 2017 ma najgorszy aparat na rynku za 1400zł. Różnicy między A5 2016 i 2017 nie dostrzeżesz jeśli:

a) są idealne warunki oświetleniowe

b) masz stabilną rękę

c) nie nagrywasz wideo

A w A3 2017 jest jeszcze gorzej bo do tego dochodzi mniejsza szczegółowość i wolny, kapryśny autofocus.

Edytowane przez penguino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

Piszac budzetowka mialem na mysli nie tyle cene co klase tel, a5 to mocny sredniak, a3 to budzetowy model dla mniej wymagających klientów i to oni wlasnie maja nie widziec różnicy.... Pewnie wielu nie zobaczy albo zwyczajnie nie robo aparatem wiążących zdjęć.

Jesli ktos na powaznie mysli o cykaniu wiekszej ilości zdj to nie patrzy na serie A a np S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

To żadne wytłumaczenie. A3 nawet jak na swoją półkę cenową ma słaby aparat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

przecież muszą na czymś zaoszczędzić jak wycofali note 7. a3 i a5 2017 mają gorsze aparaty niż wersje z 2016 i żadna aktualizacja tego nie zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    crux

Panowie, czy polecacie jakąś alternatywę dla A3 2017 jezeli chodzi o zabezpieczenie do poniższej propozycji? Zalezy mi o jak najcienszym etui. https://www.spigen.com/collections/galaxy_series/products/galaxy-a3-case-liquid-air

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi