Skocz do zawartości
atoh

Spuchnięta bateria - prośba o potwierdzenie

Rekomendowane odpowiedzi

atoh

Siostra podrzuciła mi  I9300, telefon ładowany kilka godzin, po włączeniu gra muzyczka, wyświetla się animacja z logo Samsunga a następnie ekran robi się czarny, świeci jedynie dioda powiadomień. Myślałem nad zmiana softu, ale rzuciłem okiem na baterię i wydaje mi się, że nieco napuchnęła. Rzadko mam do czynienia z Samsungami, dlatego prosiłbym osobę obeznaną lepiej ode mnie w SGS3 aby na podstawie zdjęć potwierdziła czy bateria faktycznie jest spuchnięta? 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lipton73

Ciężko mi na podstawie zdjęć wywnioskować, czy jest ona spuchnięta. W każdym razie na pewno powinna być płaska jak stół, a kładąc ją np. na stół, nie powinna się bujać ani nic takiego. Jeśli nie jest płaska, jest wybrzuszona nawet delikatnie, to bateria do wymiany. To co opisujesz, co dzieje się z fonem, to może być wina właśnie baterii, ale też niekoniecznie. Najlepiej byłoby włożenie na chwilę innej, dobrej sztuki, aby ocenić zachowanie telefonu. Mogą też występować inne efekty uszkodzonej baterii, a mianowicie paski na ekranie, przebarwienia, nagłe skoki procentowe. Jeśli wymiana nie pomoże, to warto pokusić się o wrzucenie softu, ale najlepiej wieloplikowy z repartycjonowaniem

Edytowane przez lipton73
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atoh

@lipton73 Dzięki za odpowiedź. Pod palcami czuć, że bateria jest lekko wybrzuszona. Popytam w punktach z telefonami czy nie pozwolą przełożyć baterii w celu sprawdzenia. Wgrałem soft według Twojego poradnika i niestety telefon zatrzymuje się w tym samym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lipton73

Wrzucałeś soft na być może padniętej baterii ? Żeby nie było jaj. Trzeba było się wstrzymać do momentu podmiany. Można uwalić fona przy wrzucaniu softu na wykończonej baterii, dlatego też zaleca się naładaowanie do 100% przed flaszowaniem, co opisałem w poradniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi