Skocz do zawartości
pioters11

SGS3 - wyłącza się bez powodu (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu telefon potrafi sam się wyłączyć w nieoczekiwanym momencie. Najczęściej kiedy sobie gdzieś tam leży i się go nie rusza. 

Myślałem, że bateria-podróba po roku przestała pracować poprawnie więc kupiłem oryginał w serwisie samsunga. Nie pomogło. Zostałem z nową baterią i starym problemem.

Wygląda to tak. Telefon jest naładowany. Można robić wszystko - wifi, youtube z dźwiekiem przez bluetooth nadawanym do głośnika BT,  rozmowa telefoniczna, przeglądanie internetu, a nawet wszystko jednocześnie i telefon działa i  bateria schodzi w normalnym tempie. Potem wystarczy go odłożyć na 2, 3 godziny i nie ruszać i w momencie chęci użycia telefonu  scenariusze są 2:

1. telefon wyłączony. Nie można włączyć. Po podpięciu pod ładowarkę pokazuje stan baterii 0 i zaczyna ładować

2. telefon wyłączony. Po którymś wciśnięciu włącznika odpala i pokazuje stan baterii taki jakby trochę jej wciągnął. Np. zostawiając telefon na noc z 65% stanu baterii, jeśli się rano włączy to pokazuje np. 20%. 

Dzieje się to losowo, jeśli siędzę i na telefon patrzę co chwilę to działa. Aplikacje (procesy) wszystkie oczywiscie pozamykane jak telefon leży. 

Na razie próbowałem przywrócenia do ustawień fabrycznych (vol+, home, włącznik) a potem "factory reset".

Próbowałem też resetu przez KIES (inicjalizacja telefonu) 

Czy ma ktoś jakis pomysł co z tym można zrobić?  Czy to może być w ogóle kwestia softu? Jeden z serwisów zasugerował, że wgra soft od nowa. Drugi stwierdził, że to raczej nie jest soft . Może zimne luty ale tego nie wykryje.

Czy jest jeszcze coś co mogę spróbować sam zrobić?

Edytowane przez pioters11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi