Skocz do zawartości
Artur35

Gwarancja Samsung Note 5 - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

Ponieważ pada wiele pytań na temat gwarancji Note5 w Polsce, postanowiłem założyć nowy wątek. 

Wiemy, że Note5 nie jest urządzeniem dystrybuowanym w Europie przez producenta i w związku z tym nie posiada gwarancji w naszym kraju. Jak zatem można naprawić ten smartfon po ewentualnym uszkodzeniu? 

Otóż, najwięksi polscy dystrybutorzy którzy sprowadzają Note5 i sprzedają go w Polsce, zabezpieczają również usługi gwarancyjne swoim klientom. Robią to w różny sposób. Niektórzy tworzą własne serwisy przy sklepach i naprawiają urządzenie w oparciu o sprowadzone części z Korei. Inni ( co jest najlepszym rozwiązaniem) podpisują umowę z autoryzowanym serwisem Samsunga (jest jeden w Polsce), który podejmuje się w okresie gwarancyjnym naprawy Note5. 

W najgorszej sytuacji są klienci kupujący od sprzedawców indywidualnych lub ze sklepów operujących poza granicą Polski. W takich przypadkach osobom kupującym nie zabezpiecza się usług gwarancyjnych na terenie naszego kraju. Właściciel uszkodzonego urządzenia, posiada jedynie możliwość wysłania swego dość drogiego telefonu w nieznane, czyli do serwisu zakupu kraju  pierwotnego, co nie jest łatwe i bezpieczne. Na szczęście Note5, jest wyjątkowo dopracowanym urządzeniem i niezwykle rzadko, ulega awariom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mzr

W mailu napisali mi ,żę gwarancja akceptowana w Polsce. Znasz innego dystrybutora ,który posiada w ofercie wersję 64Gb i dają FV23?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

To standardowa odpowiedź. W Polsce nie ma tego modelu i gwarancja nie istnieje. Więksi dystrybutorzy w Polsce we własnym zakresie załatwiają serwis gwarancyjny. Najlepiej zorganizował to Mycasio, ale niestety wersja 64 GB jest tam na razie nieosiągalna. 

Zorientuj się w Bludiode, tam zawsze można było zamówić większą wersję pamięciową. Problemem jest tylko oczekiwanie na sprowadzenie. Zastanów się nad wersją 32 GB, warto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeśli ProAndroid piszę że dają gwarancję, a napisałeś " standardowa odpowiedź ", to znaczy w takim razie że tej gwarancji nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Większość sprzedawców z UK przekonuje, że telefon ma gwarancję i jest to prawda. Jednak aby zrealizować ją, należy wysłać telefon do kraju pierwotnego zakupu, bo w Europie ten model nie istnieje... Inaczej sobie radzą polscy dystrybutorzy, którzy zapewniają serwis we własnym zakresie w naszym kraju lub podpisują umowy z autoryzowanymi serwisami Samsunga. 

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem do ProAndroid.pl i dostałem taką oto odpowiedź jeżeli chodzi o Note 5 N920CD 64GB

" Pełna gwarancja producenta, w tym przypadku 24 miesiace, akceptowana w Polsce, a także respektowana przez nasz sklep "

Więc chyba normalnie w Polsce będę mógł oddać telefon do naprawy bez żadnych obaw odmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@Kusungai

Nie chcę Cię martwić, ale jeszcze raz wyartykułuje zdanie z poprzedniego postu. To taka gra słów sprzedawcy.  Jest to bez wątpienia gwarancja producenta, akceptowana w Polsce i respektowana przez sklep mający siedzibę w UK. Jednak polega to na tym, że w razie awarii, telefon wysyłasz do Anglii, lub do ich biura w Poznaniu  a oni przekazują go do firmy w Anglii, a następnie urządzenie odbywa długą drogę do serwisu w kraju pierwotnego zakupu, czyli np. wysyłane jest do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tracisz telefon z oczu na ok.dwa miesiące, brak kontaktu z serwisem, słowem tworzy się mało komfortowa sytuacja.  

Zapytaj wprost, czy mają serwis w Polsce, który naprawi urządzenie w razie problemu?

Jedyna nadzieja w tym, że Note5 jest doskonale dopracowanym smartfonem i nie ulega tak łatwo awariom. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie będę chciał jutro do nich zadzwonić i zapytam się dokładnie jak to jest u nich z gwarancją, a najważniejsze czy mają jakiś serwis w 

Polsce. No mi chodzi tylko o to jakby zbił się ekran czy bateria padała by mi strasznie szybko ( chodź nigdy tak nie miałem ale wszystko możliwe ). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Oczywiście, żądaj konkretnej odpowiedzi dotyczącej serwisu w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi