Skocz do zawartości
blotto

ROM 2.1 dla hero a zuzycie baterii

Rekomendowane odpowiedzi

blotto

czy ktos z szanownych uzytkownikow romow opartych na 2.1 moze pochwalic sie czasem uzytkowania dluzszym niz 10h? czy istnieje rom oparty na 2.1 ew 1.6 ktory nie zre baterii jak glupi?

nie mysle o tym zeby tel trzymal mi 3 dni. wystarczy zeby nie rozladowywal sie o 40% przez noc....

ratujcie mnie, bo potrzebuje nowych map na wyjazd, a z telefonem ktory trzyma mi 4h z wlaczonym GPSem to zadna zabawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

Używam obecnie Villain 5.1. Profilaktycznie zaraz po instalacji zflashowałem radio i załączam telefon przy wyłączonym gpsie. Bateria trzyma mi około 1.5 dnia przy dość intensywnym używaniu. Jak sprawdzałem wczoraj to gps o dziwo szybko łapie fixa i bateria nie pada :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blotto

ja villaina 5.1 wywalilem wlasnie dzis po tym jak w nocy bateria spadla mi o ponad 40% z wlaczonym airplane mode...

gpsa nie uzywalem, wiec...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

A to zrobiłeś: http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=5005 ? Mi nawet Modaco jak przeszedłem z romów 2.1 i bez flashu radia od nowa i bez zrobienia wipe battery stats trzymał niecały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blotto

na villainie nie. robilem to kiedys na jakims 2.1 ale bez rezultatu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

To rób to na villainie 5.1 teraz. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blotto

a czy u was nie dzieja sie takie cyrki?

i takie podchwytliwe pytanie ;) to pierwsze ladowanie, po ktorym ma byc zrobiony wipe z podlaczona ladowarka moze byc robione tez z 90%? :) czy chodzi tu tez o zachowanie jakiegos pelnego cyklu ladowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

Napisałem przecież, że puki co jest ok :DDD

Co do ładowania to "cykl" się zacznie właśnie kiedy naładujesz telefon do 100% (z dowolnej wielkości) i skasujesz statystyki baterii. Dlatego majczu pisze, że przy pierwszym rozładowaniu nie widać specjalnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itzeq

ją korzystam z legendary romu i jestem zadowolony z baterii :) robiłem wipe baterry i trzyma mi spokojnie cały dzień przy czym w pracy non stop używam internetu natomiast w domu cały czas wifi. Na noc ładowanie i tak to u mnie wygląda :)

Sent from my Hero using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mialem wersje 1.5 Android-a i radio 6.35.06.18. Bateria trzymala 36-48h. Nastepnie zmienilem rom na Legendary 1.3.5 i zalecane przez wszyskich radio 6.35.09.26.

Wszystko dzialalo poprawnie tyle tylko, ze bateria wysychala w oczach. Zostawilem np. tel naladowany kompletnie o 22 i o 8 rano - zostalo 40%. W tym czasie telefon mial wlaczony bt i synchronizacje przed Edge.

Zrobilem wipe battery wg opisu - efekt bz.

W koncu w desperacji zmienilem radio spowrotem na 6.35.06.18 i ponownie wipe battery wg opisu. Od tego czasu bateria trzyma jak w wersji 1.5. GPS lapie fix-a tak samo szybko jak w 1.5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi