Skocz do zawartości
blotto

ROM 2.1 dla hero a zuzycie baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sobote sie przesiadlem ze stockowego 1.5 na Legendary 1.3.5 i sie zalamalem, ajk praktycznie w niecale 24h padlo mi 80% baterii, a uzywalem nawet mniej niz wczesniej. Moze to przez najnowsze radio (takie jak w opisie?) Przed chwila zrobilem operacje pt. wipe battery i zobaczymy czy sie cos zmieni. Jesli nie, to sprobuje wgrac starsze radio tak jak kolega darekkot.

BTW. moze ktos potwierdzic czy na tym radiu trzyma lepiej?

Na stockowym 1.5 trzymal mi ok. 2-3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ok, nie zapomnij sie pochwalic jaki wynik

No i nie bardzo jest sie czym chwalić >:(, generalnie szału nie ma.

18:25 odłączony telefon - na tą chwilę 85% ( czyli 15% baterii w 1:20h)

Uzywalem Wifi przez 15minut, sciagnalem 1 gre i pogralem dosłownie 30sekund, co poare minut odblokowanie i sprawdzenie stanu baterii - reszta czasu to telefon ciagle zablokowany z wylaczonym ekranem, wylaczony wifi, blue itd itd.

Radio takie jak "z salonu".

Moze to wina ROMu? RADIA? Jakieś pomysły?

Pomyslalem nad whipem calego telefonu, a nastepnie wgraniem ROMu, i nowego RADIO.

Teraz pytanie czy po wgraniu robic kolejny whipe ustawien telefonu? I czy wgrywac najpierw RADIO, czy ROM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok wszystko fajnie, ale jaki to ma sens, jak jestem caly czas podlaczony de neta przez HSDPA i mam lacze FLAT? Nie bede przelaczal na 2G, zeby zaoszczedzic baterie, a z drugiej strony szlag mnie trafi, ze neciwo ledwo chodzi :)

EDIT:

Po akcji wipe battery zauwazylem znaczna poprawe. Telefon skonczylem ladowac wczoraj ok godz 16. Od tamtej pory posmigalem troche po internecie (FB, TWitter i Market). Net wlaczony cala dobe, kilka smsow, kilka maili i teraz mam 78%.

Wydaje mi sie, ze wynik bardzo dobry.

Edytowane przez remczar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

EDIT:

Po akcji wipe battery zauwazylem znaczna poprawe. Telefon skonczylem ladowac wczoraj ok godz 16. Od tamtej pory posmigalem troche po internecie (FB, TWitter i Market). Net wlaczony cala dobe, kilka smsow, kilka maili i teraz mam 78%.

Wydaje mi sie, ze wynik bardzo dobry.

Czyli zjadł 22% w ciagu doby ?

Wszystko ładnie pięknie, tylko jest taki myk, że mi zjada baterie po prostu, czy to muzyka, gps, czy net. Wciąga strasznie.

Generalnie 6 - 7h używania i trupek - co dziwne, jak go pozostawie w stanie "letalnym" to sam się doładuje i po paru h, znów mogę korzystać, wychodzi na to, że po prostu źle odczytuje stan baterii.

Edytowane przez CzwartegoKwietnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@:remczar no battery wpie generalnie ma pomagac na tego typu sprawy, wiec tylko bym prosil o podsumowanie na jakim radiu, ew ROMie masz takie ladne wyniki :)

@CzwartegoKwietnia: jesli tylko u Ciebie zle odczytuje stan, to albo jest to jakis konflikt z jedna z aplikacji albo, co bym obstawial bardziej masz cos z sama bateria niezbyt ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@embrion: telefonu dalej specjalnie nie podlaczalem do ladowania, zeby zobaczyc dokladnie jaki performance ma bateria :)

wiec od wczorajszego wpisu uzywalem troche marketu, jakies 30 min pogralem w PapiJump, wyslalem kilka maili, HSDPA chodzi na okraglo (oprocz 6h w nocy, gdy spie:D), kilka fotek aparatem i jakies 3 smsy, no i ogolnie takie lazenie po menu i obczajanie roznych funkcji (nowy ROM 2.1 mam dopiero kilka dni, wiec pewnie wiecie o czym mowie).

Na ten moment Battery information w Spare Parts pokazuje mi 49%, wiec jak dla mnie to jest wypas :)

ROM i Radio takie jak po lewej stronie :)

EDIT:

Bateria naladowana na full w poniedzialek ok 16:00.

Tak mi sie wydaje, ze tez duza role odgrywa tutaj AutoKiller, ktory zamyka wszystko niepotrzebne w tle i nie ssie przez to tak baterii, ale nie wiem do konca, bo w sumie ta aplikacje mam dopiero od roota, czyli od soboty.

Edytowane przez remczar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria naladowana na full w poniedzialek ok 16:00.

Tak mi sie wydaje, ze tez duza role odgrywa tutaj AutoKiller, ktory zamyka wszystko niepotrzebne w tle i nie ssie przez to tak baterii, ale nie wiem do konca, bo w sumie ta aplikacje mam dopiero od roota, czyli od soboty.

Szacun, w sumie mogę chyba tylko pomarzyć o takim wyniku :P

Powiedz mi jeszcze czy autokiller masz na agressive, czy extreme?

@embrion: no trochę się zmartwiłem, ale jeszcze tydzień temu na 1.5 było wszystko ok, 3, czasami 4 dni nawet bez ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ CzwartegoKwietnia: nie wiem, jak to sie stalo, ale jasnosc ekranu "sama" sie przelaczyla na max i wczoraj pod wieczor juz mi bateria zdechla, ale dla mnie 2 dni to jest ok. zreszta dalej testuje, bo majczu wspominal, ze rezultaty powinny byc widoczne dopiero po drugim ladowaniu po battery wipe, wiec zobaczymy. AutoKiller mam na aggressive.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SenseHero 2.1 + kilka własnych ulepszeń (albo ugorszeń - to się okaże)

Wczoraj godzina 21:10 - bateria 100% i odłączyłem od ładowarki,

Dzisiaj godzina 12:43 - bateria 94% (sprawdzone w *#*#info#*#*)

---------- Post dołączono o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi