Skocz do zawartości
TheSpecial1

Dyskusja o ROMach, Kernelach i recovery - na luzie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki z info, mam już od paru dni LOS15.1. Zainstalowałem bez przywracania do stock. TWRP oczywiście najnowsze, kopia zrobiona całości na USB OTG, czyszczenie całkowite, instalacja plus gapsy stock i wszystko działa bardzo dobrze. Chyba nawet lepiej jak na RR. Nawet aparat od google robi całkiem dobre zdjęcia w słabym oświetleniu. Brakuje wielu możliwości ustawień pod siebie jak na RR, ale da się bez tego żyć. Jedyne czego brakuje najbardziej to ustawień ambient display, żeby włączał się po podniesieniu telefonu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Która wersja Romu jest najnowsza? Chodzi mi o stock V20H?. niewiem która mam pobrać? Z góry dzięki za odpowiedz

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 4.11.2018 o 16:27, mercleb napisał:

Ktoś jeszcze używa G2? Mam pytanko, aktualnie mam RR z androidem 7.1 i myślę nad zmianą na LOS 15.1 czyli na 8.1. Muszę lecieć od początku, czyli najpierw stock LP?

RR instalowałem na czystego stock LP, nie bawiłem się wcześniej ani później w instalowanie hybrid bootstack-ów. Wydaje mi się, że nie mam potrzeby zaczynać znowu od stock LP, ale wolę dopytać.

Na pewno będziesz musiał podmienić TWRP , który jest dla wersji Android 8 wzwyż.Możesz zainstalować nowy system tak bez problemu ale ja po dwóch latach używania LOS 14.1 widzę już problem fragmentacji.Czekam na Androida 9 na LG G2 ale jak system nie będzie już dawał rady to biorę wtedy wersję 15.1 z tym , że bez formatu.Jak dalej będą problemy ze zwalnianiem to będę musiał sformatować kartę i wrócić do SO producenta.

Potem znów rut i od razu na 15.1.

Edytowane przez Gatts1978

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cześć,

niedawno odkopałem moją stara G2 D802 (32GB) i od kilku dni męczę się z tematem wgrania do niej  lineage-15.1-20190315-nightly-d802-signed albo czegokolwiek nowszego od stockowego D80230B_00.kdz. 

Problem polega na tym że nie jestem biegły w tych tematach i po wgraniu org romu użyciu LG_One_Click_Root_v1.3 do roota -> D802_AutoRec.apk -> wgrania TWRP 2.7.0.0, następnie  próbuję to zaktualizować wyżej np. do openrecovery-twrp-2.8.5.0-d802 / twrp-2.8.7.0-d802.img / twrp-3.2.3-0-d802-bump-blastagator-signed 

Za każdym razem wywala mi error po restarcie i muszę wgrywać na nowo wspomniane wyżej kdz za pomocą LG Flash Tool 2014 żeby przywrócić go do życia. Podejrzewam że problem leży w bootloaderze który chyba jest oryginalny.

Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej procedurze? Wertuje na forach xda, poradnikach youtube i nie mogę z tego wybrnąć jak krok po kroku to zrobić;/

PS. Który oficjalny .kdz  jest obecnie ostatnim wypuczonym przez LG dla tego modelu?

Z góry dziękuję za pomoc.

/ EDIT

Problem TWRP rozwiązałem poprzez użycie b007_autorec2-121.apk i tak jak w tym temacie tu odhaczenie "mount namespace seperation" w SuperSU (wczesniej ta apk'a nie chciała mi działać) dzięki temu mam TWRP v2.8.6.1 zobaczymy czy da radę wgrać wyżej.

Edytowane przez SpeeDyLOCO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LOS to najlepiej instaluj ze stock LP. Kolejność jest posta i musi zadziałać. Stok LP, root i twrp, potem aktualizacja twrp do najnowszego (to w sumie najważniejsze jest) a potem LOS i gapsy i tyle. Musi działać. Oczywiście przed instalacją czyścimy pamięć w twrp, ale to podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, już sobie wcześniej poradziłem ale zapomniałem tu napisać:) Po przeskoczeniu problemu z TWRP wszystko poszło gładko:) Ale gdyby nie ta apk co dodaje TWRP to miałbym problem bo z wiersza poleceń nie chciało mi tego wykonać jak należy. Czy ktoś zmieniał może wygląd LOS na taki jak LG UX?

Da się dograć to wraz z innym oprogramowaniem, które dodawane jest do nowszych LG? Np Smart Doctora z G6 niestety nie idzie dograć poprzez wyciągniecie apk - po prostu się nie instaluje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi