Skocz do zawartości
Informujemy, że dzisiaj w godzinach 23:00 - 00:00 będą trudności z dostępnością forum z powodu prac konserwacyjnych
TheSpecial1

Dyskusja o ROMach, Kernelach i recovery - na luzie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam, oj tam. Ja mam porównanie między CM11 i PA4.0+ (beta) Na tym drugim widocznie szybciej startują aplikacje... więc sam sobie odpowiedz co będzie na stocku ważącym 10(?!) razy więcej od takiego paranoida czy cyana. Ja ci nie odpowiem bo za długo na stocku nie zabawiłem. Do tego druga sprawa rom czysty, znaczy zaraz po instalacji a dociążony setką choćby apek + zapełnienie pamięci. To też daje odpowiedni efekt. Nie ma mocnych, snapdragon 800 nie jest nieskończenie wydajny i różnice będzie widać. Nawet nie zdziwiłbym się bardzo gdyby na zawalonym stocku G2 odpalanie apek szło wolniej niż na czystym HTC One, szczególnie że jego nakładka zbiera raczej pozytywne opinie. Sorry, taki klimat ;p Moim zdaniem szkoda życia na stock romy ;), no chyba że mówimy o Nexusie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dibo29

No to może ja. Nie zgadzam się z osobami narzekającym na stockowy rom bo jak dla mnie to w przypadku lg g2 jest bardzo dopracowany. Brak zawieszania się telefonu płynne działanie i dobra kondycja baterii podczas urzytkowania telefonu sprawia że kazdy custom jak narazie ginie w tyle. Należę do osób, które cenią sobie funkcjonalność dostępnych możliwości stockowego romu nawet jeśli z nich nie korzystam bo dzisiaj dana funkcja jest mi nie potrzebna to jednak nie znasz dnia ani godziny. Zatem nie ujmując developerom bo cenię sobie ich ciężką pracę uważam że custom rom powinien na początek zapewniać ową funkcjonalność wszystkich dostępnych opcji tel. a potem można pracować nad poprawą drenażu bateri, szybkości działania itp. Odniosę się również do bardzo wyczekiwanej aktualizacji K.K i ubolewania w stylu "bo samsung to lepsze wsparcie, aktualizacje są szybciej itp" owszem może i szybciej aktualizuje swoje flagowe telefony ale to jest tak jak z władzą zwaną media, jak media krzycza że trzeba się czymś zająć bo kuleje to czy tamto to rząd robi spęd wielkich głów burzę wokół tematu a na koniec i tak albo nic z tego nie wynika albo ów problem jest tak niedopracowany że jeszcze szkodzi. Analogicznie jak testuje sobie np: romy stockowe samsungów to właśnie tak to wygląda ludzie narzekają że Lg nie ma odpowiedniego wsparcia i ciekawe co zrobi samsung. Na to samsung jak dziecko w gimnazjum na kolanie robi update, który zwykle dostaje od urzytkowników przysłowiową pałę. Właśnie wtedy przychodzą z odsieczą developerzy i robią customy, które wypełniają putkę stockowych romów. Biorąc pod uwagę działanie stockowego romu LG g2 tutaj po prostu nie ma co poprawiać stąd być może długie oczekiwanie na update bo Lg chce dopracowanego Batonika a nie zrobic z niego rozpuszczony kawałek czekolady z kiepskim nadzieniem.

Edytowane przez dibo29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
memphis21

@up.

Dlatego G2 jestem pierwszym teleofnem ( a mialem ich juz sporo) do ktorego naprawdę nie mam potrzeby wgrywać custom rom, bo mam wszystko co mi potrzeba. Wystarczylo zrobic root dograc kilka modułów typu GravityBOX, Viper4Android i nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba i nawet nie patrze na S5 :hurra::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi modułami jest właśnie o tyle dobrze że można dużo dzięki nim pozmieniać bez zmiany romu :)

Edytowane przez TheSpecial1
To nie jest wątek o Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam już tego dosyć...

Na żadnym ROMie KK nie działa mi Asphalt 8 :mad:

Czy komuś udało się może go uruchomić na customie 4.4? Dodam że sprawdzałem zarówno na ART jak i Dalviku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dibo29

Cierpliwości Torres dostaniemy stockowego K.K będzie Ci wszystko hulać taką mam przynajmniej nadzieję.

Edytowane przez TheSpecial1
To nie jest wątek o Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mojej G2 real racing 3 śmiga aż miło na ustawieniach very high, nie ma mowy o żadnym spadku płynności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Rozumiem, że działasz na SlimKacie? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Ponieważ w standardzie ma privacy gurada itd. Jest bardzo szybki oraz ma pie controls...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PieVon

A u mnie na stocku Real Racing 3 strasznie tnie >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi