Skocz do zawartości
bergmen

info Oszczędzanie baterii, poprawa wydajności i multitaskingu w MIUI

Rekomendowane odpowiedzi

bergmen

Ustawienia programistyczne
    Aby włączyć Opcje Programistyczne: Ustawienia -> O telefonie ->Wersja MIUI -> Klikaj do włączenia. 

• Ustawienia -> Dodatkowe Ustawienia -> Opcje Programistyczne:

- Skala animacji okna: 0,5x lub Animacja wyłączona
    - Skala animacji przejścia: 0,5x lub Animacja wyłączona 
    - Skala długości animacji: 0,5x lub Animacja wyłączona 
    - Nie zachowuj działań: Wyłączone 
    - Limit Procesów w tle: Standardowy Limit 
    - Optymalizacja pamięci: Wyłączona 
    - Pokaż wszystkie ANR: Wyłączone 
    - Aplikacje z wymuszonym zamknięciem: Wyłączone 
    - Włącz optymalizacje MIUI: Wyłączone 

Panel Sterowania:

• Panel sterowania - > pamięć -> zębatka w prawym górnym rogu -> wyczyść pamięć cache, gdy ekran jest wyłączony -> nigdy
    • "blokada aplikacji w pamięci" można wrzucić newralgiczne apki
    • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu -> Czyszczenie -> Wyczyść automatycznie -> Wyłączone 
    • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu -> Czyszczenie -> Skanowanie pamięci aplikacji -> Wyłączone 
    • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu -> Czyszczenie -> Aktualizuj automatycznie> Wyłączone 
    • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu -> Firewall -> Wyłącz 
    • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu ->Zużycie baterii -> Wyłącz dane mobilne, gdy urządzenie jest zablokowane ->Nigdy 
    • Panel sterowania -> Zębatka w prawym górnym rogu ->Zużycie baterii -> Wyczyść pamięć podręczną, gdy urządzenie jest zablokowane ->Nigdy 
    • Panel sterowania -> Uprawnienia -> Autostart -> Wyłącz zbędne

Google:
    1. Wyłącz historię lokalizacji
    2. Wyłącz spersonalizowane reklamy
    3. Dostęp do lokalizacji: Pozabierać uprawnienia aplikacjom typu facebook itd. U mnie tylko mapy mają dostęp.
    4. Wyłącz wysoką dokładność lokalizacji.
    5. Wyłącz w koncie google smartlooki, zabezpieczenia, google cast, itd
    6. Sklep Play: wyłącz aktualizacje automatyczne, powiadomienia.

7. Za pomocą tej instrukcji wyłącz nieużywane aplikacje. U mnie są to: Duo, Dysk, Filmy Google Play, Hangouts, Klawiatura Google, Muzyka Google Play, Zdjęcia.

Xiaomi:
    1. Wyłącz synchronizację poszczególnych usług (mi synchronizuje tylko galerię i dyktafon). Wyłącz automatyczną kopię zapasową urządzenia

Inne:
    1. Zamiast Facebooka i Messengera zainstaluj np Friendly for Facebook
    2. Zabierz niepotrzebne uprawnienia aplikacjom, wyłączyć niektórym powiadomienia.
    3. Wykorzystaj zautomatyzowane zadania: wyłączenie i włączenie bluetooth, ew. gps o zaplanowanych godzinach.
    4. Wykorzystaj zaplanowane włączenie/wyłączenie telefonu
    5. Jasność ekranu - im ciemniej tym dłużej :)
    6. Nie korzystaj z automatycznych tapet

7. Ustawienia -> WI-FI -> Ustawienia zaawansowane: wyłącz "Skanowanie zawsze dostępne"
    8. Gdy telefon pozostawiasz podpięty do ładowarki na całą noc, ładuj go jak najwolniej. Aby telefon się nie nagrzewał. Ja to robię ładowarką 5V/500Ah. 

Ustawienia Baterii:

• Ustawienia -> bateria i wydajność -> Animacje systemowe:

- Ukryj animacje systemowe: Przyspiesza urządzenie 

• Ustawienia -> bateria i wydajność -> Zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje:

- Nie blokuj: bez ograniczeń
    - Włączony: Domyślnie ustawienie, dłuższe działanie baterii 

• Ustawienia -> bateria i wydajność -> Zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje -> Wybierz aplikacje:

- Tu można skonfigurować użycie danych i usług lokalizacyjnych w tle dla każdej aplikacji. 

"Kłódkowanie aplikacji" - czyli zabronienie zabijania danej aplikacji w tle:

- Uruchom daną aplikację. Teraz otwórz "ostatnio uruchomione aplikacje" - domyślnie lewy klawisz funkcyjny, przesuń tą aplikację w dół i kliknik kłódkę. To blokuję aplikację w pamięci

Edytowane przez bergmen
    Rozszerzenie 05.04.2017
    • Piwko! 2
    • Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem wszystko powyższe to kastrowanie smartfona mało warte bo zauwazalnej różnicy na wydłużeniu pracy na 1 ladowaniu baterii i tak nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No szczególnie w Xiaomi, gdzie to czy mam włączone, czy wyłączone wifi, gps (wysoka dokładność), bluetooth, nie ma żadnego znaczenia.

Jedyne z czym się zgodzę z tej listy to facebooki, messengery i inne tego typu apki, one potrafią drenować baterie. 

W Xiaomi jedyne co trzeba zrobić to wyłączyć jakiekolwiek oszczędzania baterii i zabijanie apek po iluś tam minutach. Wtedy smartfon lepiej działa. 

Na początku posiadania Xiaomi też myślałem, że lepiej tak robić, mieć to oszczędzanie, wyłączać gps jak się z niego nie korzysta, po jakimś czasie zorientowałem się, że to i tak nic nie daje i przestałem się tym przejmować. Efekt, telefon trzyma tyle ile trzymał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, nawet jeśli nie przeczytał tego ze zrozumieniem czy do końca :D ani nie wypróbował tego... O czym dobitnie świadczą Wasze wpisy :)

Panowie, dyskusja powinna być rzeczowa a nie...

Nie zgodzę się że jest to "kastrowanie" czegokolwiek. Może ze dwa punkty czegoś nas pozbawiają... z czego i tak niewiele osób czerpie cokolwiek...

Ale po co funkcje konta google i xiaomi mają się dublować, szczególnie, że co któraś aktualizacja MIUI powoduje iż usługi googla pożerają baterię w oczach... albo xiaomi...

Po co aplikacji adobe, czy MIUI Forum lokalizacja, itd...

Po co podłączać telefon do QC3 na całą noc? Po kilku cyklach wolnego ładowania bateria potrafi wydajniej pracować...

Mój Mi5 dwa dni ciągnie spokojnie, mimo że kilka godzin w pracy nie mam wcale zasięgu, albo kiepski, 4G, WIFI, bluetooth, synchronizacja czy maksymalna jasność ekranu cały czas...do tego maile z 3 kont, google chrome, kupa rozmów itd...

Jeszcze tu jest ciekawy motyw dla posiadaczy MIUI i TWRP: http://en.miui.com/thread-310194-1-1.html

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czego nie przeczytałem ze zrozumieniem czy do końca?

Jaki jest sens wyłączać wysoką wydajność GPS jak on nie działa dopóki nie odpalimy np. nawigacji czy innej apki, która z niego korzysta? Może na Globalu GPS, żre baterie, ale na xiaomi.eu w ogóle (gdy żadna apka z niego nie korzysta a jest włączony).

Jakie masz dowody na to, ze historia lokalizacji google jakkolwiek wpływa na baterię? Bo mi też radzili to na innym forum wyłączyć, wyłączyłem i telefon trzyma tak samo.

To samo z powiadomieniami, aktualizacje automatyczne spoko, ale powiadomienia? Ile Ci to może zjeść baterii?

Tak samo te apki w autostarcie, czy mam dwie czy siedem, nie ma różnicy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@VikingsAreComing

gps - różne apki mają dostęp do lokalizacji jeśli tego nie pilnujemy. Jak pisałem - nawet forum miui...czytasz sobie forum a ono Ciebie śledzi (zjadając baterię)... wejdz sobie w panel sterowania --> uprawnienia -->lokalizacja i zobacz ile apek tu siedzi... nie ma znaczenia czy to global czy xiaomi.eu... ten to dopiero potrafi czasem namieszać. Ile razy jakaś aktualizacja była wycofywana po czasie - gdy została zainstalowana przez tysiące ludzi bobył jakiś bug... albo dzień czy dwa później pojawiała się "aktualizacja aktualizacji"... Nie myśl że xiaomi.eu jest lekiem na całe zło... widać to szczególnie po przejściu na A7... gdzie problemy dopiero teraz zostały poogarniane chyba wszystkie... A global na A7 wyszedł bez żadnych bugów...

historia lokalizacji jest jednym z elementów usług googla. które wyłączone pomogą w wielu przypadkach na oszczędność/mniejszy okresowy drain baterii.

Jak 50 apek ma dozwolone powiadomienia, i każda jest odpalona kilka razy dziennie? A nie daj boże są w autostarcie i mają pozwolenia lokalizacji...

wszystkie elementy razem pozwolą zauważyć poprawę pracy na baterii. ale jak chcesz porównywać tylko to czy masz dwie czy siedem apek w autostarcie.... to nie ma różnicy.

Nie chcesz nie korzystaj.

Edytowane przez bergmen
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiem, mają, i co z tego jak dopóki jej nie odpalisz to nie będzie z GPS korzystać. Oprócz właśnie historii lokalizacji googla, ale to jest "szpiegowanie" na własne życzenie. Z resztą jeśli ktoś korzysta z facebooka to chyba bardziej szpiegowany być nie może. Przejrzałem jakie aplikacje mają u mnie dostęp do lokalizacji i nie widzę żadnej, która dostępu powinna nie mieć. A z resztą nawet jeśli, to co mnie to, że chińczyk będzie wiedział, że np. wszedłem do takiej kawiarni czy do takiego sklepu. 

Co do global VS xiaomi.eu to wolę to drugie bo jak sam napisałeś jest na bieżąco poprawianie, nie jest koślawo przetłumaczone. Global też nie jest idealny przecież, była akcja co global dev uwalał fony w Czechach, bo coś tam przestawili. No ale to jest temat o oszczędzaniu baterii. 

Tak jak pisałem, włączyłem historię lokalizacji i noc to nie zmieniło. 

Jak ktoś instaluje 50 apek i zapycha telefon to nic dziwnego, że są później problemy, również w działaniu baterii. Czasami mnie przeraża jakie ludzie potrafią mieć poinstalowane śmieci. 

Co do powiadomień, po to one chyba są, żeby wyskakiwały i przypominały, że np. miałem coś na youtube obejrzeć i żebym nie musiał wchodzić do danych apek i zobaczyć czy np. ktoś na olx odpisał, albo czy są jakieś aktualizacje. 

No ale jak ktoś poblokuje 50apek to nic dziwnego, że dłużej mu będzie bateria trzymać. 

Nic do Ciebie ani tego poradnika nie mam, po prostu nie zgadzam się z kilkoma punktami, bo u mnie one nic nie dają czy jest tak czy siak. Reszta jest dla mnie neutralna i ich nie sprawdzałem i nie widzę sensu sprawdzać. 

Chciałeś znać jak inni oszczędzają to Ci w pierwszej odpowiedzi napisałem. 

Edytowane przez VikingsAreComing
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@VikingsAreComing

Nie chodzi o to czy ktoś Cię będzie widział, tylko o to że w tym czasie schodzi bateria :) - o tym jest ten temat....

ja mam w pobranych 77 aplikacji :) (i problemów nie mam żadnych :) ) z których korzystam (z niektórych często z innych od święta typu dwie apki do lustrzanki - jedna od przerzucania fotek, druga do cykania nią fotek przez wifi, inna do kamery w aucie) i często takie chcą lokalizacji, powiadomień czego ja nie potrzebuję. Gdy zgrywam filmik na telefon, cykam czy przerzucam foty to zjeżdża mi dzięki tym ustawieniom mniej baterii....

Nie mówię żeby powiadomienia zabierać gmailowi. Nie popadajmy w paranoję...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra widzę, że się nie dogadamy co do tej lokalizacji i gps.

No widzisz, ja z Twojej listy mam zastosowane tylko 50% jasności (na auto) i nie mam facebooków itp. i np. na Mi4 czasem da radę do 7h SOT wyciągnąć (6h nie jest problemem). Też nie widzę problemów w działaniu baterii. 

Odkryłem fajny feauture odnośnie oszczędzania baterii. Trzeba wejść w Ustwienia - Bateria i wydajność - Oszczędzanie baterii - Kliknąć kilka razy w Blokuj aktywność i pojawi nam się opcja "Agresywne"

Screenshot_2017-03-16-18-22-09-740_com_miui.powerkeeper.thumb.png.44a02e826992dc786e165a6e757fafe7.png

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

rozszerzyłem znacznie pierwszy post, bardziej nastawiając się na zyskanie szybkości i poprawę multitaskingu urządzenia.

Wytłuszczoną czcionką zaznaczyłem najistotniejsze punkty

Edytowane przez bergmen
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi