Skocz do zawartości
demonii

smsy z mbanku nie dochodzą lub dochodzą po wielu próbach ponownego wysłania

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Od poczatku gdy zmienilam tel na my phone fun 5 mam problem z otrzymywaniem smsow z haslami jendorazowymi z Mbanku. Nie dochodza w ogole albo po wielu próbach w koncu jakis dojdzie. Gdy przekladam karte sim (play) dostarego telefonu (my phone funky ) smsy docieraja bez problemu. Pisalam juz w tej sprawie do Mbanku, do Play i do serwisu ale kazdy mnie odsyla. Seriws napisal, ze moze to miec zwiazek z systemem Android. Czy cos trzeba zmienic w ustawieniach moze? Dodam tez , ze sa problemy ze zlapaniam sygnalu gps

Edytowane przez bartekc00
    doprecyzowałem nazwę wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Narzeczona ma taki sam problem, tyle że zwykłe sms nie dochodzą. Ostatnio napisałem z 10 sms i żaden nie doszedł, czasem dochodzą z opóźnieniem a czasem wcale. Karta play. Nie powiem, że jest to wkurzające...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 31.01.2017 o 17:12, bednar93 napisał:

Narzeczona ma taki sam problem, tyle że zwykłe sms nie dochodzą. Ostatnio napisałem z 10 sms i żaden nie doszedł, czasem dochodzą z opóźnieniem a czasem wcale. Karta play. Nie powiem, że jest to wkurzające...

okazalo sie, ze jednak zwykle smsy tez mi nie dochodza ... zrobilam powrot do ustawien fabrycznych i myslalam , ze juz bedzie ok ale jednak dalej nie dochodza... co ma m zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja oddałem telefon na reklamację. Ten model jest wadliwy. Moje problemy z nim to: nie działał tryb głośnomówiący (słychać trzaski, nic da się rozmawiać), próba wyłączenia bluetootha powodowała ponowne uruchomienie telefonu, budzik raz dzwonił a raz nie, nie dochodziły sms. Zrobiłem ustawienia fabryczne i dalej to samo. Pan w sklepie zdziwiony. Mówił, że nikt się nie skarży na ten model. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bednar93 napisz czy będzie Ci działać po powrocie z serwisu. U mnie też ten problem występuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tez oddaje tel do serwisu mypone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadacie chociaż wersję 1.0.10 ROMu? Mi po aktualizacji SMSy przychodzą już poprawnie, a przed tą aktualizacją nie powiem było to uciążliwe.

Zależy też od operatora, bo na obu SIMach (nadajniki Play) dostałem informację o problemach z konfiguracją czegoś tam do SMS, ale po restarcie wszystko już przychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak sprawdzic wersje romu? nie znam sie :( chodzi moze o numer kompilacji? to mam1.0.9 2016. Jak moge zrobic aktualizacje? Bo restart nic nie dal. A tam chyba jakas aktualizacja sie robila, Tez mam Play...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz wersję ROMu, w której jeszcze nie ma aktualizacji poprawiającej SMS'y. 

myPhone dosyć niedawno (w tym tygodniu) opublikował aktualizację oprogramowania do wersji v1.0.10 poprawiającą właśnie problem z SMS'ami (sam ten problem zgłaszałem tydzień temu).

W ustawieniach wejdź w informacje o telefonie, a następnie "Dodatkowe aktualizacje systemu". Ewentualnie wejdź w aplikację "Aktualizacja oprogramowania".

Spoiler

SlTJsIu.png

Tam powinieneś dostać info o nowej aktualizacji. Pamiętaj, aby być podłączonym do WiFi.

Edytowane przez krzychy
    Proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag. http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon wrócił z serwisu, był tam 4 razy i w końcu wymienili co trzeba. Wymienili mikrofon, głośnik, buzzer, wgrali soft 1.0.10 i na razie jest ok. A w tymi sms wyczytałem gdzieś, że winowajcą jest Messenger... sms jak na razie dochodzą ale wgram Messengera i zobaczę jak tym razem będzie.

Edytowane przez bednar93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi