Skocz do zawartości
cyyyyyy

SiyahKernel S2-v4.1.2 (27.08.2012)

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. bardziej chodzi mi o to że procesor bierze chyba tylko tyle prądu ile dostanie czyli to nasze napięcie. Chyba że pobór prądu jest tu niezależny od napięcia.

Nie znam się na tym, tylko tak zakładam. Przydałaby się opinia kogoś kto ma na ten temat większe pojęcie od mnie.

Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    papux

v2.2 beta6

Changelog:

fixed the lag in dynamic hotplug mode (a problem in new workqueue implementation).

increased the “second-core-kick-in” threshold to save battery. previous value was 50,

new value is 70, original value in samsung kernel is 60. you will hardly notice the difference

but the benchmarks may notice it. if you want higher scores you can always use tegrak’s

2nd core app to enable the second core. Maybe I will make it customizable before v2.2 release.

increased the fps limit in the camera driver (30 to 120). I hope that the one who sent

me a PM about this modification can manage to use it to have better image or video quality.

disabled ramfs “tweak/cheat/whatever” in quadrant benchmark. If I knew how to make it

worse I would do it to let quadrant-slaves go away.

removed a (part-of) patch that enables the second core as soon as you turn the screen on.

we don’t want to waste more battery and that may be the reason of some SOD problems.

TAR: Siyah-v2.2beta6.tar

CWM: Siyah-v2.2beta6-CWM.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn. bardziej chodzi mi o to że procesor bierze chyba tylko tyle prądu ile dostanie czyli to nasze napięcie. Chyba że pobór prądu jest tu niezależny od napięcia.

Nie znam się na tym, tylko tak zakładam. Przydałaby się opinia kogoś kto ma na ten temat większe pojęcie od mnie.

Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

dokładnie tak, jeśli dla danej wartość MHz zmniejszysz /zwiększysz napięcie, to ono będzie takiej wartośći, którą podałeś w programie i jej nie przekroczy. dzięki mniejszym napięciom nasze procki mniej się grzeją i mniej zużywają energii oszczędzając baterię, niż na stockowych wartośćiach przy zachowaniu wydajności takiej jaka być powinna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wgraniu tego kernela (2.2.1) przy pomocy DarkyROM2 Tool po restarcie nie działa mi w ogóle modem tj. nie mam zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten Kernel i zastanawiam się czy mam bezpieczne ustawienia w Voltage Control:

post-95898-14255700030065_thumb.png

post-95898-14255700030317_thumb.png

post-95898-14255700030562_thumb.png

post-95898-1425570003082_thumb.png

Do tej pory nie zmieniałem nic i zauważyłem sporą zmianę na lepsze po instalacji SiyahKernel, codziennie korzystam z 2-3 z godziny WiFi, dużo piszę i gadam i telefon trzymał maks do 12 godzin, teraz ponad 36 godzin (przez noc z 42% do 35% spadła bateria, gdzie wcześniej przy 20% się kładłem i rano telefon już był już wyczerpany).

Zastanawiam się jeszcze czemu w Voltage Control nie mogę zrobić profilu (niby w darmowej wersji można do 2 profilów), nie chcę tracić kasy na pełną wersję a 36 godzin mnie zadowala więc jak nie znajdę rozwiązania to aplikacja wyleci :)

Jakie są domyślne ustawienia? Bo nie wiem jak je przywrócić bez używania CWM i chcę ustawić ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam nową wersję 2.2 final. Super szybki i płynny kernel:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepsza niż void.echo ? :)

Telepatycznie nabazgrane przy użyciu SGS vol. II

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wulki

Poprawiłem pierwszy post o nową wersję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    antykat

Uaktualnij o nowe wersje:

- v2.2i - oszczędza baterię,

- v2.2p - taki sam, ale daje nam lepszą wydajność (kosztem baterii oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest już 2.3

Changelog:

Changed auto-brightness levels again. this time, you’ll have lower brightness than stock in low-light conditions but maximum brightness level will be the same.

fixed auto-rooting problem

reverted back to old workqueue implementation

reverted memory allocator to SLAB

enabled cleancache

known issues:

only external sd is mounted over usb in CWM recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi