Skocz do zawartości
MatRog

Pytania do posiadaczy.

Rekomendowane odpowiedzi

kyler

@Krupier Też nie widziałem, polecam zmienić ładowarkę na taką, która nie wspiera szybkiego ładownia. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego? Czy szybkie ładowanie to "zło"? Coś się dzieje z baterią?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Akumulatory starej generacji, ładowane dłużej, ale mniejszym prądem, żyły dłużej. Myślę, że w przypadku nowych baterii szybkie ładowanie dużym prądem tez ma niekorzystny wpływ na ich żywotność. Nie ma nic za darmo. W końcu chodzi też o to, żebyśmy jak najczęściej kupowali nowe telefony (najlepiej z niewymiennymi bateriami) :iconbanan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest ciężki temat, podobny do tego z cyklu " Palenie papierosów powoduje raka płuc".  Druga sprawa, ta technologia ma już 4 lata i użytkownicy pierwszych smartfonów jakoś się nie skarżyli że bateria im padła np po pół roku albo po roku tylko po dwóch latach - czyli tyle ile każdy bateria w starej technologii czy w nowej powinna wytrzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy Lenovo P2 trzeba też brać pod uwagę, że bateria jest ładowana trzykrotnie mniejszą ilość razy aniżeli inne telefony :) Ja ładuję średnio co 4-5 dni. Rozumiem, że ładowanie takiej baterii "zwykłą" ładowarką nie zrobi jej krzywdy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kyler

@Hardkorowy Marcin W sumie to nie wiem co ciężkiego w temacie palenie powoduje raka płuc, bo jest to udowodnione w sposób naukowy. Co do baterii to lądowanie bez wykorzystania szybkiej ładowarki powinno w teorii ograniczyć spadek jej pojemności, więc jeśli komuś nie zależy w danym momencie na szybkim zyskaniu ilości procent naładowania to polecałbym unikanie tej metody ładowania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej chodziło mi oto że nie każdy kto pali umiera na raka płuc.

Co do ładowania , ubytek pojemności po przez używanie fast charge jest nie zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Edi999
    Dnia 11.05.2017 o 19:21, kris555777 napisał:

To drugie wydaje się być bardzo prawdopodobne i nalezy uwazac by nie upadł, sam taki filmik wczoraj widziałem na yt gdzie p2 z niecalego metra zostal zepchniety z stolika na podloze i uderzył dolną krawędzią o podłoże z desek, gdy koleś go podniosl dolna połowa ekranu potrzaskana, ale żeby nieco odniesc się do innych producentów to w xperiach ekran może pękać samoczynnie lub na skutek naglej zmiany temp, chociaż mialem xperii sporo w ciagu kilku lat i nic takiego nie mialo miejsca a modele z2, z3 potrafilem nagrzac do bardzo wysokich temp i tylko w z3 w efekcie przegrzania naklejone szklo na wyswietlaczu w gornej części sie odkleilo tzn klej tam wysechl od gorąca lecz z3 nie doznala zadnego uszczerbku, więc ile w tym prawdy 

Spadł mi na podłogę z paneli w silikonowym etui i z folią na ekranie, nic mu się nie stało.

dodana zawartość

Dnia 20.05.2017 o 21:39, Krupier napisał:

Nigdzie nie znalazłem możliwości wyłączenia szybkiego ładowania. Czyżby nie było takiej możliwości ?

Szybkie ładowanie działa tylko przy wyłączonym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edi999 skoro miales etui i szkło założone to pewnie wytrzymał upadek, natomiast mój przyklad dotyczył gołego p2, zdejmij ochronki i wtedy upuść, już nie będziesz taki pewny że nic się nie stanie.Druga rzecz nie masz racji że szybkie ladowanie a raczej jak ktoś sprostował rapid charge dziala tylko na wyłączonym ekranie bo na wlaczonym też jedynie co to uruchamia się po jakiejś minucie po podpięciu ładowarki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Edi999 pytanie było jak wyłączyć, a nie kiedy działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi