Skocz do zawartości
alexaster

rom ROM vs. Android Pay w OPO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych,

Czy istnieje jakikolwiek ROM/MOD dla OPO - oparty o Androida Nougat - na którym działałaby innowacyjna usługa Android Pay?

:poker-face:

Edytowane przez alexaster

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z twojego linku wynika, że płatności zbliżeniowe smartfonem z NFC i  LineageOS 14.1  nie działają. Można zarejestrować kartę płatniczą, przejdzie weryfikację SafetyNet, jednak rzeczywiste płatności nie przechodzą :-(

LineageOS 14.1 jednak nie pozwala na wykorzystanie łączności NFC naszych smartfonów w usłudze Android Pay.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na to wygląda. Wbudowanego roota w LineageOS 14.1 usunięto jednak właśnie z myślą osobach chcących korzystać z aplikacji bankowych, prawdopodobnie też płatności przez Android Pay czy innych, jak Pokemon Go. Ja nie korzystam z Android Pay, w związku z czym nie interesowałem się tak mocno tematem, ale z wypowiedzi innych użytkowników xda można wywnioskować, że płatności w tej usłudze działały w CyanogenMod 13.0 po unroocie w SuperSU, chyba też na nieoficjalnym CM 13.0 Sułtana. Być może z czasem zostanie to doprowadzone do funkcjonalności i w LineageOS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję, że Android Pay w  LineageOS kiedyś zadziała, bowiem kto już skorzystał z tej technologii i jej zasmakował, raczej już nie powróci do przestarzałych plastikowych kart bankowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Mam LineageOS i oficjalnego roota od nich. Wyłączenie roota za pomocą aplikacji iSU wydaje się działać - w IKO pokazuje mi się opcja płatności zbliżeniowych, nie mogę jednak przetestować płatności bo mam kartę MasterCard, a obsługiwana jest tylko Visa. 

Dodakowo, iSU potrafi automatycznie wyłączyć roota przy uruchamianiu danej aplikacji i włączyć go z powrotem po zamknięciu aplikacji, więc wszystko powinno działać bez potrzeby ingerencji ręcznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Być może iKO lub inne lokalne aplikacje bankowe zadziałają... Niemniej globalna usługa rangi Android Pay niestety na razie nie działa. Mam nadzieję, że deweloperzy Lineage OS kiedyś sprostają wyśrubowanym wymaganiom bezpieczeństwa stawianym przez Google.

Edytowane przez Danielf85
    Nie cytujemy poprzedzającego postu w całości wystarczy @up bądź opcja @wspomnij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

To chyba ogólnie HCE nie działa. To nie jest kwestia bezpieczeństwa, a raczej jakis bug związany z obsługą HCE. Z Android Pay nie mogę skorzystać, ale właśnie aktywowałem moją nową kartę, tym razem Visa. Włączyłem w IKO płatności zbliżeniowe, ale nie miałem jeszcze okazji przetestować, czy będzie to działać.

Nikt z was nie testował IKO na LineageOS? Jestem prawie pewien, że nie będzie działać. Cóż, zbłaźnię się w sklepie najwyżej

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak różni ludzie piszą na innych forach: użytkownik przechodzi pozytywnie weryfikację SafetyNet dla Lineage OS, jednak jak przychodzi do rzeczywistej płatności to ani smartfon ani terminal paypass nie reagują. Zapewne Google dodał do Android Pay inne zabezpieczenia, o których deweloperzy Lineage OS nie wiedzą. Inaczej byłoby inaczej :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy jest jakakolwiek szansa na uruchomienie Android pay na 13? Z rootem?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi