Skocz do zawartości
alexaster

rom ROM vs. Android Pay w OPO

Rekomendowane odpowiedzi

pantin

@patarek Baw się -> http://forum.android.com.pl/topic/310900-android-pay-na-zrootowanym-urządzeniu-ilub-custom-romie/

Pamiętaj o kopii zapasowej partycji system (jak i tak nie będzie działać, wtedy tylko ją sobie przywracasz i masz tak jak wcześniej). U mnie nie poszło na RR. Mam komunikatBłąd SafetyNet: Niezgodność profilu CTS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

Nie wiem jak AndroidPay, ale do IKO wystarcza iSU. Trzeba włączyć iSU, wyłączyć roota. Potem wejść w szczegóły aplikacji IKO, wymusić jej zatrzymanie. Od tej pory działają płatności HCE zbliżeniowe bez żadnego problemu. Oczywiście, trzeba też zaaplikować poprawkę, bo błąd w systemie, przez który hce nie działa, nie został jeszcze poprawiony. Ale poprawka jest już ogólnie znana i przetestowana więc zakładam że każdy wie o co chodzi.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomkasz

U mnie na RR działa. Wystarczyło po wgraniu romu zrobić przez TWRP uninstall Magisk, później restart RR i znów wyjście do TWRP, wgranie Magisk 12, powrót do RR, instalacja poprawki AndroidPay przez Magisk, aktywowanie Magisk Hide dla aplikacji bankowych i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że temat stary, ale jak kogoś interesuje, to płatności Android pay disks bardzo dobrze na tugapower. Sam używam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

IKO już wyczaił iSu i w kolejnej aktualizacji zablokował działanie NFC. Zapewne ich ludzie czytają xda oraz to forum, niepotrzebne było chwalenie się tutaj że to działa. Magiska jednak nie zablokują raczej tak łatwo.

Edytowane przez Daniel.
    Korekta tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na aplikacji Millennium sprawdzałem, czy działa płatność wirtualną kartą HCE z użyciem iSu, ale po przełożeniu telefonu do terminala nie było żadnej reakcji. Nie wgrałem jednak fixa na Android Pay z xda (jestem na oficjalnym LineageOS). Ostatnio zauważyłem, że telefon nie przechodzi testu Safety Net, podczas gdy wcześniej to działało, ale nie zagłębiałem się w przyczyny tego. Natomiast płatność BLIKiem prawdopodobnie działa, aplikacja podaje kod bez problemu. Działa prawdopodobnie, bo nigdy nie sprawdziłem tego w praktyce. Początkowo aplikacja podawała kod jedynie, gdy wyłączyłem roota na czas jej uruchomienia w iSu, ostatnio wyświetla go nawet, gdy root jest cały czas włączony. Dziwne to wszystko. ;)

Natomiast ciekawi mnie, czy problemu z rootem równie dobrze nie załatwia wyłączenie go w opcjach programistycznych, przynajmniej dopóki mowa o oficjalnym su-addon do LineageOS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

Płatność BLIKiem i wyświetlanie kodu działa cały czas u mnie.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)
    16 godzin temu, Szynkars napisał:

Ja na aplikacji Millennium sprawdzałem, czy działa płatność wirtualną kartą HCE z użyciem iSu, ale po przełożeniu telefonu do terminala nie było żadnej reakcji. Nie wgrałem jednak fixa na Android Pay z xda (jestem na oficjalnym LineageOS). Ostatnio zauważyłem, że telefon nie przechodzi testu Safety Net, podczas gdy wcześniej to działało, ale nie zagłębiałem się w przyczyny tego. Natomiast płatność BLIKiem prawdopodobnie działa, aplikacja podaje kod bez problemu. Działa prawdopodobnie, bo nigdy nie sprawdziłem tego w praktyce. Początkowo aplikacja podawała kod jedynie, gdy wyłączyłem roota na czas jej uruchomienia w iSu, ostatnio wyświetla go nawet, gdy root jest cały czas włączony. Dziwne to wszystko. ;)

Natomiast ciekawi mnie, czy problemu z rootem równie dobrze nie załatwia wyłączenie go w opcjach programistycznych, przynajmniej dopóki mowa o oficjalnym su-addon do LineageOS.

Bez fixa NFC nie będzie działać. To nie jest związane z rootem. Mi w żadnego Magiska nie chce się bawić, już wolę usunąć roota a w razie potrzeby włączyć go sobie poprzez doinstalowanie w TWRP. W sumie roota używam praktycznie tylko do odświeżenia listy blokowanych AdAway, na co dzień nie jest mi potrzebny.

Ale też płatność przez HCE to nie jest jakiś killer feature dla mnie, tak po prawdzie to szybciej zapłacić kartą i wygodniej

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    17 godzin temu, giaur500 napisał:

Bez fixa NFC nie będzie działać. To nie jest związane z rootem.

Wiem. Może kiedyś sprawdzę płatność z tym fixem. Ale to dopiero, gdy dojdę, co stanowi u mnie problem przy przechodzeniu testu Safety Net. No i muszę w końcu zaktualizować mój LineageOS, robiąc przy okazji nowszy backup, w tym momencie wciąż używam kompilacji z 24 kwietnia.

Również uważam, że przejście z płatnościami kartą na płatność telefonem nie przynosi wyraźnie zwiększonego komfortu. Jakimś argumentem może być to, że smartfon obecnie niemal zawsze mamy przy sobie, jednak z kartą, jeśli ktoś jej używa, jest z reguły podobnie. Ponadto jest lżejsza, bardziej poręczna. Można z tego powodu co najwyżej obawiać się o jej zagubienie bądź doceniać, że przy płatności telefonem już nie musimy jej ze sobą nosić. A smartfon nosimy i tak.

Jednak moim zdaniem nie jest właściwe porównywanie wzrostu komfortu płatności do przejścia niczym z gotówki na kartę zbliżeniową. Nie mówiąc już o płatności BLIKiem, całkowicie niezrozumiałym dla mnie sposobem reklamowanej gdzieniegdzie jako rewolucyjną i nowoczesną. Pomijając, że w jakichś 80% sklepów płatność taka nie jest obsługiwana, to trwa ona niewspółmiernie dłużej od szybkiego przełożenia karty do terminala i ewentualnie wpisania czterocyfrowego PIN-u w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomkasz

Płatność przez NFC jest świetnym zabezpieczeniem, gdy zdarzy się zapomnieć portfela. Ja tak to traktuję. Tak samo gdy coś kupuję jeżdżąc na rowerze nie muszę szukać gdzieś głęboko w torbie portfela, a jedynie wyciągam telefon i zbliżam. BLIK za to przydaje się bardzo przy płatnościach w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi