Skocz do zawartości
maxprzemo

rom [Android 7.1.X Nougat] LineageOS 14.1 Official

Rekomendowane odpowiedzi

maxprzemo

dglc0k.jpg

LineageOS (dawniej CyanogenMod) jest darmowym, tworzonym przez społeczność, alternatywnym systemem operacyjnym Android 7.1(Nougat). Który został zaprojektowany, aby zwiększyć wydajność i niezawodność  Androida na telefonie.

LineageOS bazuje na Androidzie 7.1.1_r9  z dodatkowym wkładem od wielu ludzi ze społeczności Androida. Może być używany bez konieczności posiadania zainstalowanej jakiejkolwiek aplikacji Google. Będziesz musiał zainstalować swój własny pakiet aplikacji Google (gapps). Cały kod źródłowy LineageOS jest dostępny w repozytorium LineageOS na GitHub.

Wymagania:

• Odblokowany bootloader
    • TWRP (Custom recovery)
    • Android w wersji B350

Pliki do pobrania:

Lista zmian:

• cmxlog.com (na tej stronie znajdziemy listę zmian ostatniej wersji oraz zmiany jakie zostaną wprowadzone w następnym wydaniu Nightly)

Instalacja:

• Pobierz ROM, Gapps, SuperSu i skopiuj je na kartę SD telefonu
    • Restart telefonu do recovery.

• Zrób backup/kopie zapasową każdej partycji w TWRP ( opcja Backup )
    • Wykonaj Wipe Factory Reset ( opcja Wipe następnie Swipe to Factory Reset )
    • Wybierz opcję Install a następnie wgraj zipy w kolejność, LineageOS, GAPPS, SU
    • Restart telefonu opcją Reboot >> System
    • Gotowe :)

Błędy:

• Brak (jeśli znajdziesz zgłoś to)

Oryginalny wątek:

[ROM] [7.1.x] LineageOS 14.1 Official (All variants)

OSTRZEŻENIE:
    INSTALACJA JAKIEGOKOLWIEK CUSTOM ROMU MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNA. JEŻELI NIE WIESZ CO ROBISZ, NAJLEPIEJ NIE RÓB NIC.
    NIE JESTEM I NIGDY NIE BĘDĘ ODPOWIEDZIALNY JEŻELI TWÓJ TELEFON STANIE SIĘ DROGIM PRZYCISKIEM DO PAPIERU

Edytowane przez maxprzemo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko czy instalowałeś ?  Jeżeli tak to jak ze stabilnością i jakie nowe funkcje są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@AndziaP

Oczywiście że instalowałem :)

Jest nowy wygląd interfejsu ala nougat. Szybko zmieniłem launcher na Nova wiec o nim za wiele nie powiem. Duże zaskoczenie że nie ma root'a w standardzie tylko trzeba dograć. I podkreślę po kilku godzinach używania nie znalazłem żadnego błędu więc nie wiem na co czeka crpalmer i dlaczego nie zgłosił jej do wersji oficjalnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z pl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@AndziaP

Tak samo jak na CyanogenMod czyli na 99% jest spolszczony.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mlgi01

Cześć, korzystam od 2 dni, jednak mam pewien problem. Mianowicie EMUI od początku nie zachowuje aplikacji tylko je usypia, tutaj wszystkie są aktywne. Jak można w szybki sposób osiągnąć taki sam efekt?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@mlgi01

Usypia. Wejdź w Ustawienia ->> Bateria ->> Otwórz menu w prawym górnym rogu (te trzy kropki) ->> Optymalizacja baterii.

Edit:

Usypia na pewno. Przez noc z włączonym Wi-Fi i synchronizacją danych bateria spadła o 4%

Spoiler

a57xc1.jpg

Edytowane przez maxprzemo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuadam
    Dnia 24.01.2017 o 20:52, maxprzemo napisał:

@AndziaP

Oczywiście że instalowałem :)

Jest nowy wygląd interfejsu ala nougat. Szybko zmieniłem launcher na Nova wiec o nim za wiele nie powiem. Duże zaskoczenie że nie ma root'a w standardzie tylko trzeba dograć. I podkreślę po kilku godzinach używania nie znalazłem żadnego błędu więc nie wiem na co czeka crpalmer i dlaczego nie zgłosił jej do wersji oficjalnych.

Uzywam lineageos od początku stycznia. Pierwsze wersje miały roota dlatego zdziwilem sie, że piszesz, ze go nie ma. W jaki sposob można go dograć ręcznie? Na razie nie potrzenuje ale w przyszłosci moze byc potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@kuadam

W pierwszym poście podałem link do pliku .zip który trzeba wgrac przez recovery żeby root działał. Myślę że jest to spowodowane możliwością wyboru czy chcemy mieć root'a i aplikacje bankowe nie będą nam działac bo go wykryją czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, cześć, w grudniu stałam się posiadaczką tego modelu, kupiłam nowy w sklepie, więc gwarancję jeszcze na niego posiadam. Czy opłaca mi się instalować tego roma? Co z gwarancją w przypadku uszkodzenia telefonu, jeśli odblokuję bootloader'a? 

Edytowane przez liluucha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi