Skocz do zawartości
ioy

Warto instalować Greenify???

Rekomendowane odpowiedzi

ioy

Widzieliście może ostatni Greenify? Potrafi wprawiać w hibernację aplikacje nawet bez root'a na MarshMallow.

Pytanie czy on jakoś może pomóc przy stock'owym oprogramowaniu (bez brandowania) na a5(6) ponieważ jak widać jest i tak wyjątkowo dobrze zoptymalizowane fabryczne wyłączenie procesów po wyłączeniu ekranu, pobór energii wtedy jest wyjątkowo znikomy (w porównaniu do telefonów innych producentów - brawo Samsung!)

dodana zawartość

Już mnie nęciły wątpliwości czy odinstalować Greenify ale pewne odkrycie dodało szacunku do tego programiku: okazuje się że można zdefiniować HIBERNACJĘ także DOWOLNYCH SYSTEMOWYCH aplikacji i usług, w tym także Samsunga! (bez roota)

Jak pokazuje stock'owy SmartManager to działa: chodzą tylko aplikacje systemowe nie dodane do listy hibernacji! :)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

i to jest dobre rozwiązanie jak sobie sam odpowiadasz ;) Zrobiłeś już tego roota ?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Jak na razie poobserwuję ten stock'owy system, coraz to coś nowego odkrywam, przyznać to trzeba Samsung bardzo pedantycznie skroił MarshMallow na a5, jest dobrze zoptymalizowany i jest parę sensownych wbudowanych funkcji i apek, po co się spieszyć?

Poza tym apki jak właśnie Greenify poprzez zaawansowany interfejs MM wiele mogą (poprzez: accessibility, administrators, przydzielenie uprawnień).

Ale przydałaby się apka która pozwoliłaby wyłączyć dowolne serwisy systemowe, jednak sama hibernacja przetrzymuje procesy w RAMie i zaczyna go nieco brakować kiedy jest zapełniony junk'iem.
    Jest taka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

Obyś nie doszedł do momentu gdzie odpalenie danej apki bedzie generować wiecej energii, taką barierę łatwo przekroczyć gdy bawimy sie w przesadne ograniczenie systemu :) 

To juz sa inne tel niz kiedys gdzie bez roota kulaly na jedną nogę....

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Wiadomo, ale tutaj apki systemowe w ogóle nie wykorzystywane hulają w najlepsze, np.
    Samsung push service
    Samsung print service
    itp.

Jak więc, istnieje apka umożliwiająca wyłączenie tych serwisów bez roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@ioy oczywiscie ze mozna wyłączyć, czy widziałeś ten temat ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Plz powiedz gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@ioy dałem link przecież w spoilerze, wejdz w ten temat przez przegladarkę bo tapatalk najpewniej nie wskazuje llinku... 

http://forum.android.com.pl/topic/302923-optymalizacja-s7-czyli-co-warto-zrobi%C4%87-aby-bateria-z-nami-wsp%C3%B3%C5%82pracowa%C5%82a/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric

Bawiłem się nim i jeszcze jednym podobnym hibernation managerem. Niestety, przestawały mi dochodzić powiadomienia o SMS i Whatsapp, pomimo, ze te appki nie były na liście i niestety nie udało mi się tego ogranąć. Powiadomienia wyskakiwały mi dopiero jak budziłem fona ręcznie. Nie mogłem też dodać do listy OneDrive'a, który generuje całkiem sporo wakelocków.

Być może jestem lamą i zwyczajnie wciąż appki nie ogarniam, ale na razie się poddałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Właśnie każdą aplikację Google można zwyczajnie wyłączyć z poziomu stock'owego Application Manager, ale tak nie da się wyłączyć aplikacji Samsunga i wielu innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi