Skocz do zawartości
ioy

Warto instalować Greenify???

Rekomendowane odpowiedzi

Kazuyoshi

Wszystkie apki nawet te od samsunga mozna wylaczyc i trzeba rootowac telefonu :) wystarczy np apka Package Disabler Pro.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    23 minuty temu, ioy napisał:

ale tak nie da się wyłączyć aplikacji Samsunga i wielu innych.

przykłady...?

w linku ktory dałem masz jasno napisane jak wyłaczyc to czego system nie pozwala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric

@Kazuyoshi Greenify i Disabler robią zupełnie inne rzeczy. Koledze @ioy chyba faktycznie chodzi bardziej o Disablera (posiadam wersję PRO), a Greenify jednak służy do czego innego. Taaa, niestety nie o to chodzi.

Edytowane przez Flyagaric

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@Flyagaric kolega @ioy to szuka dziury w całym od minimum 2 tygodni ;) a my skutecznie odpowiadamy i zakrywamy te dziury ;) 

chce modzić (rootować) tel ale zapomina ze tak naprawdę producent fajnie go zoptymalizował i wiele do poprawy nie ma... 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric

Ja również odnoszę wrażenie, że kolega nie bardzo wie czego szuka. Jak @Kazuyoshi wspomniał, Package Disabler, jak nazwa wskazuje, jest do blokowania pakietów (appek), a on nie dostrzega różnicy między tym, a hibernacją.

Przelazłem sobie do twego poradnika - fajna kompilacja - większość tych rzeczy przerabiałem i zgadzam się, że Force Doze nic nie daje. Najbardziej użyteczne dla mnie są Package Disabler Pro i Wakelock Detector. Użyteczne statystyki baterii daje BetterBatteryStats w wersji dla xda.
    Greenify - problematyczny i nie wiem czemu. Być może pokazuje pazur dopiero po root'cie, nie wiem. Ale może nie umiem się nim posługiwać.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@Flyagaric przerabiałem betterbatterystats i niczego mu nie brakuje ale jakos gsam bardziej przypadł mi do gustu.... dobrze ze mamy wybór ;) 

zgadzam się co do greenify, w starszych androidach gdzie nie bylo kontroli nad np dane w tle, oszczędzaniu energii dla aplikacji (blokowanie wybudzeń/powiadomień od danej apki) i innych rozwiązań zaimplementowanych w systemie - miała sens hibernacja procesów apek

dzisiaj za wiele to nie daje a nawet powoduje opoznienie w starcie danej apki (jesli nie ma procesu uruchamiającego w ramie buforowanym itp)

system chodzi płynnie a ilosc wolnego ramu w danej chwili nie wplywa na baterię, czy to bedzie 300mb czy 600mb bez znaczenia.... 

9 minut temu, Flyagaric napisał:

Przelazłem sobie do twego poradnika - fajna kompilacja - większość tych rzeczy przerabiałem i zgadzam się, że Force Doze nic nie daje.

dzięki za dobre słowo ;) , oczywiscie ze force doze to sciema, najwazniejsza jest odpowiednia konfiguracja tel tak aby wchodził w deep sleep, wymuszanie doze na siłe nie wnosi nic do czasu czuwania, Ty to wesz, ja to wiem, pare osob bedzie sie spierać, mają do tego prawo. Ja wykonałem testy i pisze na własnym przykładzie. Kazdy jednak inaczej uzywa tel.... 

Pozdr.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric
    8 minut temu, dest napisał:

... dzisiaj za wiele to nie daje a nawet powoduje opoznienie w starcie danej apki (jesli nie ma procesu uruchamiającego w ramie buforowanym itp)system chodzi płynnie a ilosc wolnego ramu w danej chwili nie wplywa na baterię ...

To by tłumaczyło moje problemy. Już go wywaliłem i na razie nie planuję wracać.

Na temat wolnego RAMu też nie mam schiz. To nie Widows, z tego sobie zdaję sprawę.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Ponieważ za te apki trzeba płacić to wypróbuję wyłączenia systemowych procesów poprzez ten program debloat operujący z poziomu peceta i usb-debug, autor pisze że nie poleca tej metody ale są jakieś przeciwwskazania?

P.S. Ależ właśnie widzę różnicę pomiędzy hibernacją a disabling, niedokładnie przeczytaliście moje posty, właśnie wolę disable ponieważ hibernacja trzyma aplikacje nadal w RAM, jednak jak RAMu zaczyna brakować wówczas system zamyka niektóre aplikacje e tle a jak je chcemy znowu otworzyć to właśnie kosztuje dodatkową energię.
    Hibernacja natomiast lepsza jest z tego względu że szybciej włączają się zahibernowane aplikacje niż wyłączone i mniej prądu to kosztuje.

Wniosek, że obie rzeczy są potrzebne:
    - wyłączyć nigdy nieużywane aps
    - zahibernować czasem używane, potrzebne które jednak chodzą w tle nieproszone ;)

Proszę opowiedzcie czy ten debloat.exe na peceta jest w porządku dla a5?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@ioy ale przyznaj ze oplata 5zl za program do debloadu to nie duzo ? 

tym bardziej ze raz kupiona apka przypięta będzie do konta gmail

ktoś musiał ten program napisać, 5zł to symboliczna oplata....

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ioy

Jasne, symboliczna, ale jakoś za dużo trzeba kombinować żeby w ogóle tę opłatę zrealizować przez Internet, chyba że kupię po drodze te takie kupony w jakimś inmedio...

PS ta metoda pecetowa jednak ma problem na a5,
    najpierw pokazuje się komunikat:
    że telefon nie obsługuje Block Mode:
    "Your device does NOT support block mode. We will disable/hide
    your packages instead of blocking them.

Please keep in mind that this program has the potential, if moosing the wrong packages, to block essentially any (...)":

Spoiler

e26ee9f82393575039be4ca05a66cebd.jpg

a potem przy próbie zaaplikowania zmian, że proces nie ma uprawnień:
    "Neither user 2000 nor the current process has android permission MANAGE_USERS":

Spoiler

48045833cb0f58051c47c6555166d2c7.jpg

W związku z tym pytanie, jeżeli takie zmiany są odgórnie zablokowane wówczas programik z PlayStore też niewiele pomoże?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Edytowane przez Warn_Girl
    Obrazy i filmy umieszczamy w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi