Skocz do zawartości
pawelkoszalin

Zamienniki Facebooka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Co stracę jeśli zastąpię Facebook aplikacją typu Facebook Lite lub Metal Pro? Może po prostu korzystać z przeglądarki?

Czy będzie działać logowanie przez Facebook w innych aplikacjach? Czy będą się synchronizować zdjęcia kontaktów?

Był ktoś odważny i podzieli się wrażeniami?

Linki do GP :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nam.fbwrapper.pro&hl=pl

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.lite&hl=pl

--

"Ludzie się czasami mylą. Inni ludzie. A ci, którzy się ze mną zgadzają, nie muszą się niczego obawiać."

>> Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Natan
    Dodano linki do GP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@pawelkoszalin

Może wystarczy ci przeglądarka Chrome i skrót na pulpicie do strony facebook'a ?

Robisz sobie skrót na pulpit w chrome i go otwierasz a strona poprosi cie o możliwość wysyłania powiadomień:

Spoiler

oumhp4.jpg

I masz facebook'a bez dodatkowej aplikacji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @pawelkoszalin
    (...) I masz facebook'a bez dodatkowej aplikacji

No dobra, ale co tracę nie używając aplikacji fb? Oraz, czy będzie działać logowanie do aplikacji przez konto fb?

Druga sprawa to aplikacje , które wcześniej wymieniłem. Czy są to tylko nakładki na silnik przeglądarki czy może oferują pełną funkcjonalność dużej apki facebooka? Powiadomienia jak powiadomienia, mogę ich wcale nie mieć. Ale czy są tam funkcje typu prześlij zdjęcie, wideo, zrób transmisję live. Czy będzie synchronizowanie zdjęć kontaktów z ich profilami na fejsie?

Chyba będę musiał sam to sprawdzić. Będzie okazja w weekend, kiedy będę resetował telefon i wgrywał wszystkie apki od nowa.

--
    "Ludzie się czasami mylą. Inni ludzie. A ci, którzy się ze mną zgadzają, nie muszą się niczego obawiać."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    14 minut temu, pawelkoszalin napisał:

Ale czy są tam funkcje typu prześlij zdjęcie, wideo, zrób transmisję live

Nie ma tylko transmisji live.

15 minut temu, pawelkoszalin napisał:

Czy będzie synchronizowanie zdjęć kontaktów z ich profilami na fejsie

Nie. Kontaktów też nie będzie w aplikacji Kontakty bo do tego trzeba mieć dodane konto facebook'a na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, jak to się doradzi to zostaje tylko zmienić Messengera na coś innego. Ale to już temat na inny wątek. Dzięki.

--

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Synchronizację kontaktów zrobisz aplikacją SyncMe. Używam od jakiegoś czasu Metal. Nie odczuwam jakoś braku oryginalnej apki. Ba! Czy to Metal czy FaceSlim ma możliwość zmieniania konta (jeśli posiadasz jakieś strony np) przy dodawaniu komentarzy czego aplikacja nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc
    OK, jak to się doradzi to zostaje tylko zmienić Messengera na coś innego. Ale to już temat na inny wątek. Dzięki.

--

Ja ostatnio se z apk mirror pobrałem starszą wersję messengera, bo mam lapka w serwisie, i działa ok. Do tego facebook lite, i więcej nie trzeba.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KuChar

Słuchajcie, jak wiemy pojawiło się już kilka alternatyw zarówno do FB, jak i Messengera? Może jakoś to uporządkujemy? 

1. Swipe for Facebook

2. Friendly

3. FaceSlim

4. Fast for Facebook

5. Facebook Lite

6. FBMaterial 

Który Waszym zdaniem jest dobry i dlaczego? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq

Jeszcze jest Metal for Facebook. Jeżeli ktoś korzysta, ze wszystkiego co daje apka Facebook to moim zdaniem nie ma alternatywy. Tak samo jest z Messengerem bo żadna zastępcza apka nie oferuje rozmów. Ale jeśli szukamy protezy to mi chyba najbardziej przypadł do gustu Metal for Facebook (w wersji darmowej). Zauważyłem u siebie tylko problemy z powiadomienieniami z komunikatora gdy apka działała w tle, ale ta opcja jest chyba w fazie beta. Ponadto gdy jest otwarta to wiadomości z komunikatora przychodzą w czasie rzeczywistym. Nie sprawdzałem wszystkich, które wymieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KuChar

Właśnie, Metal. Miałem go i miał poważny bug polegający na cofaniu się tablicy do samej góry gdy weszło się np. w komentarze do jakiegoś postu. Strasznie denerwujące. Na razie używam Swipe i Friendly i nie mogę się zdecydować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi