Skocz do zawartości
kubasin

Podczas kopiowania zdjęć między SD a telefonem następuje zmiana daty wykonania, czy jest możliwość zachowania ich oryginalnej daty przy kopiowaniu.przenoszeniu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dość nietypowy problem z którym walczyłem już wiele razy w obrębie ostatnich lat i zawsze z niepowodzeniem. Chodzi o to że chcę skopiować/przenieść zdjęcia z pamięci wewnętrznej telefonu do karty SD by np odciążyć pamięć lub zmienić tymczasowo telefon. Problem jest taki że mam wiele tysięcy zdjęć i bardzo ważne są dla mnie daty a gdy kopiuje/przenoszę zdjęcia tak, to daty zrobienia zdjęcia/dodania go zamieniają się na datę przesłania na kartę SD co tworzy wielki nieporządek w galerii no i przede wszystkim gdy chce sprawdzić datę jakiegoś zdjęcia ta jest nieprawdziwa, aktualnie LG G4 mam nadzieje że uda się rozwiazać jakoś bo sprawa jest frustrująca pozdrawiam

Edit: dodam że gdy przenosze pliki najpierw na pulpit tu już tu jest utworzony *data przesłania* i zmodyfikowany *data zrobienia zdjęcia* czyli ta odpowiednia 

warto jeszcze powiedzieć że nie mogę od razu przenieść/skopiować plików z pam wewnętrznej do SD gdyż pojawia się pasek postępu i urządzenie G4 jest zajęte i tak w nieskończoność nawet na innym komputerze, może jakby się od razu przeniosło to by było dobrze 

Edytowane przez Camulos
    uszczegółowienie tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

@kubasin Nie wykorzystuj PC do przenoszenia plików, tylko jakiś manager plików zainstalowany na telefonie. Przykłady: Total Commande, X-Plore

Protokół MTP wykorzystywany do komunikacji PC <> telefon nigdy sobie z datami nie radził i tak pewnie pozostanie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

próbowałem obu aplikacji i niestety nadal to samo świeżo przeniesione pliki pojawiają się na początku galerii z dzisiejszą datą, bez sensu że deweloper nie wspiera takich rzeczy bo to jednak ważna sprawa, ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? 

Edytowane przez dszymek
    Nie cytujemy poprzedzajacego postu. Wystarczy @up lub przycisk "@ wspomnij"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi