Skocz do zawartości
dominikzw

Ochrona ekranu, szkła, folie - co polecacie, dyskusja, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
    W dniu ‎20‎.‎04‎.‎2017 o 22:30, Johnny69 napisał:

@dante82 - myślę, że zostaje jedynie zło ostateczne, jakim jest folia. Chyba jedyna sensowna, to 3MK ARC, która nachodzi bodaj na calutki ekran i w ogóle się nie odkleja, a tak przypadkiem głoszą użytkownicy.

Odświeżę temat. Niestety nie polecam tej folii. Wcale nie zachodzi na boki tylko tak samo brakuje z każdej strony ok 2 mm. Opakowanie kłamie - nie pokrywa całości ani nie jest zaokrąglona. I tragicznie ją przkleić. Co istotne podobno na do XZ1 XZ2 podobnie.

A czy ktoś z Was przez ten rok znalazł jakieś dobre szkło hartowane na całą powierzchnie ? 

Edytowane przez maciej66666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_
    4 godziny temu, maciej66666 napisał:

A czy ktoś z Was przez ten rok znalazł jakieś dobre szkło hartowane na całą powierzchnie ?

Odkąd kupuje szkła na telefony zawsze kupuję najzwyklejsze, może nie najtańsze ale takie w średniej cenie i jeszcze nie zdarzyło mi się aby jakiekolwiek było za małe lub za duże. Także polecam kupić najnormalniejsze i sprawdzić, nawet takie za 10 zł ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@_tommy_ Być może ma to przełożenie w przypadku Twojego telefonu, niestety z XZ jest inaczej. Gdybyś zajrzał na poprzednie strony tematu to zobaczyłbyś, że do tej pory chyba nikt nie znalazł szkła, które nie miałoby jakiegoś defektu. Ja osobiście nakleiłem może z 5-6 różnych szkieł, zawsze z innej półki cenowej i żadne nie było dobre. Jeden facet na allegro wysyłał mi swoje szkło dwukrotnie i się nie kleiło. Czytałem posty na XDA i jest podobnie.

Praktycznie każde szkło albo zakrywa tylko część powierzchni (i bywa też tak, że do końca się nie klei), a szkła, które pokrywają całą powierzchnię z racji posiadania kleju tylko na rantach są również do niczego - po 2 tygodniach mamy pełno paprochów między ekranem a samym szkłem. Nie testowałem jakichś hybrydo szkło folii czy jak to nazwać, możliwe że one kleją się lepiej. Aktualnie jedzie do mnie ostatnia nadzieja w postaci nillkina h+ pro i jeżeli to szkło też nie będzie się kleić jak powinno to zamówię najtańszą folię za 3 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@karol123 i jak ten nilikin ? bo ja ciągle bez szkła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@maciej66666 tak samo jak i każde inne, nie klei się dosłownie cały rant dookoła szkła mimo że ten nillkin nie jest nawet na cały ekran telefonu tylko na płaską powierzchnię, na której nie powinno być problemów z doklejeniem. Sklep zwrócił mi kasę, ja natomiast rezygnuję z dalszego szukania szkła. Strata pieniędzy i czasu. Nie wiem czy to urok wszystkich telefonów z ekranem 2.5D, że nie można kupić szkła, które by przylegało na całym ekranie. 

Edytowane przez karol123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To samo uczucie,dzisiaj przyszedł do mnie ten zestaw,o etui mogę powiedzieć że zostało bardzo dobrze wykonane z gumowego tworzywa wzór 288,lecz szkło niestety nie jest na cały ekran co przeciętnie to wygląda na telefonie :

https://allegro.pl/etui-sony-xperia-xz-obudowa-case-wzory-szklo-i6961458046.html?snapshot=MjAxOC0wNy0yMlQxMDo0MTo0MS4zMTJaO2J1eWVyO2JkMmFiZjkyNGU4MmI2MzA1ZGRhYzA4NjgxZWZjNWM5YjZiYWNhNTc5ZWI4MmZkNmYzOTI5MGNmMmY1NzU5YTA%3D

Więc szukam coś lepszego na ekran żeby pokrywał całą powierzchnię co sądzicie o tym? 

https://allegro.pl/full-szklo-hartowane-caly-ekran-3d-sony-xperia-xz-i6950788301.html

Edytowane przez Wojownik616

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi