Skocz do zawartości
dominikzw

Ochrona ekranu, szkła, folie - co polecacie, dyskusja, problemy

Rekomendowane odpowiedzi

andy503

sorry za zwłokę. Przesyłam lepsze zdjęcia poglądowe. Jak widać czarne szkło nie do końca pokrywa się z czarnym kolorem telefonu. Pyłki się zbierają między mała szczeliną na bokach co nie jest tak widoczne. Dotyk troszeczkę słabiej działa na bokach ekranu (da się zauważyć w pozycji poziomej gdy telefon leży luzem i chcemy końcówką opuszka rozwinąć pasek powiadomień). A co do załączonego linku to raczej bym nie polecał, folia to folia. Lepiej przykleić szkło i mieć pewność, że nie uszkodzimy dotyku pomimo iż to gorilla glass.

Spoiler

DSC_0014.thumb.JPG.adeec15cee88ac45c2a37bf9de4f53a5.JPGDSC_0016.thumb.JPG.e9fffa417f520ff7aca34490f190bf1b.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele szkieł przetestowałem i postanowiłem sprawdzić te co posiada kolego powyżej i powiem tak: Idealnie nie jest, ale dużo lepiej niż od tych zwykłych nie "zaokrąglonych" Lepiej dolega i nie widać w porównaniu do tych prostych, że nie dolega. Idealnie się komponuje z tym CASE -> http://allegro.pl/etui-nillkin-case-nakladka-na-xperia-xz-szklo-i6726733471.html?snapshot=MjAxNy0wMy0yM1QxODowMToyMC45MTRaO2J1eWVyO2FmYWFhMTQyOTVhMzFiZmNhNjY1YzQ0MzQ0ZWU4ZDc4ZTk5MGI2YmU4NjJkYmI3MDhhZmRkMjkwODkyODE5ZjA%3D

Jakby ktoś był zainteresowany fotkami, pisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dante82 - pewnie, że jesteśmy zainteresowani fotkami ;)
    Ja z kolei z działu obok, bo X Compact, ale konstrukcja identyczna - zaokrąglone krawędzie. Nillkin wygląda dokładnie tak, jak u kolegi autora. Masakra. Dzisiaj odbieram case'a Nillkina (Frosted, tak jak dante) i w zestawie ma być też folia na ekran, również Nillkina. Może nią zaryzykuję - i tak jest gratis, więc co mi szkodzi. Dante, Ty też miałeś w zestawie folię? Sprawdzałeś ją może, czy od razu poszedł ten tempered glass? Do niego z kolei bardzo podobne jest szkło Orzly, również takie czarne u góry i u dołu. Ale to "no name" jest tańsze o połowę przynajmniej. Fajnie, że mówisz, że z casem Nillkina współgra i się nic nie podważa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i w zestawie ma być też folia na ekran, również Nillkina. Może nią zaryzykuję - i tak jest gratis, więc co mi szkodzi. Dante, Ty też miałeś w zestawie folię? Sprawdzałeś ją może, czy od razu poszedł ten tempered glass?

Folii/szkieł na telefonie miałem wieeele... Cena/firma = dno. Jak w każdej widać było na bokach jak nie dochodzi. W tej co obecnie mam, nie jest idealnie, aczkolwiek porównując do poprzednich, to jest"mistrzostwo świata" ...

Panowie więcej wam opiszę, jak tylko wróci mi aparat w z serwisu, wtedy zrozumiecie dokładnie co chciałem wam przekazać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dante82 a co zrobiłeś z tymi wszystkimi, które okazały się złe? Bawiłeś się w reklamacje, czy szkoda Ci było czasu? Moim zdaniem powinni od ręki je przyjmować i zwracać pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kielek

Witam, nie polecam szkieł tego typu http://allegro.pl/szklo-hartowane-sony-xperia-xz-caly-ekran-3d-i6686933143.html klej występuje tylko na krawędziach, lekko szkło mi się zbilo przy krawędzi i od razu odkleiło się całe. .. Teraz aktualnie nie używam żadnego szkła i jest okej. Dwa tygodnie, z 5 razy mi poważnie spadł na metalowa skrzynkę z narzędziami i zero rys. 

Edytowane przez kielek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aczkolwiek porównując do poprzednich, to jest"mistrzostwo świata" ...

No i Panowie "mistrzostwo świata"  okazało się tandetą jak pozostałe. Tak wiem miałem zapodać foty (aparat nie wrócił z serwisu jeszcze) aczkolwiek po dłuższym użytkowaniu lipa. Jak pisał kolega wcześniej, pod szkłem niesamowicie zbierają się opiłki. Z każdym dniem jest im coraz więcej, w sumie to pierwszy raz się spotkałem z takim problemem :dontgetit: Wiele tanich szkieł miałem na telefonie, aczkolwiek w żadnej taki syf się nie robił.

Reasumując szkło ma służyć jako ochrona, a z tego co zauważyłem, to o nie trzeba dbać lepiej niż o telefon. Fakt dobrze dolega i ciężko je porysować, jednakże brud dostający się pod nie, oraz słabo słaba jakość do pęknięć jak dla mnie je dyskwalifikuje.

Panowie może macie jakiś faworytów :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dante82 - myślę, że zostaje jedynie zło ostateczne, jakim jest folia. Chyba jedyna sensowna, to 3MK ARC, która nachodzi bodaj na calutki ekran i w ogóle się nie odkleja, a tak przypadkiem głoszą użytkownicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam to zaoblone szkło, i też się zbierają paprochy pod, jak i na tym kleju... - same szkło nie najgorsze.

http://allegro.pl/hartowane-szklo-orzly-caly-ekran-sony-xperia-xz-i6612571996.html

to mnie ciekawi. 

Bo w większości aukcji jest to w drewnianym pudełeczku.

Edytowane przez ADR8000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andy503

Odkupuję trochę temat, ale znalazłem jeszcze inny rodzaj szkła. Szkło mimo braku zaokrąglonych krawędzi pokrywa idealnie całą płaską powierzchnie. Zostaje tylko kawałek niezabezpieczonych rogów. Mimo tego jak ktoś nosi w etui to super sprawa. Klej jest na całej powierzchni i bardzo dobrze trzyma, bieda jest je oderwać. Dodatkową zaletą jest to że woda nie dostaje się pod szkło w przypadku kąpieli telefonu. Dodam zdjęcia jak to wygląda, ale muszę przyznać, że jest lepsze od tego w drewnianym pudełku które jako jedno z nielicznych zaokrąglonych dobrze się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi