Skocz do zawartości
gruber

szyfrowanie - wady i zalety

Rekomendowane odpowiedzi

gruber

J.w. Czy zaszyfrowanie MOTO X PLAY zabezpiecza przed zdalnym wlamaniem i odczytaniem glownie gmail, kontakty? Czy tylko zabezoiecza po zgubieniu/ukradzeniu? i czy za kazdym uruchomieniem trzeba bedzie wpisywac jakis kod, pin? Jest to upierdliwe, w nexusie 6 tylko przeciagam palcem.

Edytowane przez gruber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny temat podjąłeś. Od jakiegoś czasu zajmuję się zabezpieczeniami w sieci i wiem, że w moim przypadku mój telefon jest tak zwanym słabym punktem. Ogólnie poleca się szyfrowanie całego telefonu jako zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem do danych z telefonu. W teorii tego typu zabezpieczenie powinno strzec między innymi przed odczytaniem danych z pamięci telefonu bez odblokowania ekranu. Jak to się ma w praktyce, nie wiem. Mam zamiar to kiedyś przetestować. Na razie gdzieś tam z tyłu głowy mam, że jeden "fałszywy" (uszkodzony) sektor pamięci na całej zaszyfrowanej partycji może zablokować mi dostęp do wszystkich zapisanych danych. Taka awaria w większości przypadków uniemożliwia odszyfrowanie całej partycji. Dlatego poleca się wraz z szyfrowaniem zapoznanie się z techniką backupu aby pewnego feralnego dnia nie znaleźć się w "czarnej d**ie". 

@@Edit :

Poczytaj sobie o tym tutaj: szyfrowanie

Edytowane przez KamilKat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi