Skocz do zawartości
pijmleko433

Uszkodzona płyta główna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu moja Xperia M4 bez przyczyny się wyłączyła i przez jakieś pół h nie dało się włączyć jej ponownie. Od tego czasu kiedy telefon się uruchomił pojawiały się same problemy. Przy restartowaniu często po napisie SONY włącza się niebieski ekran i telefon się restartuje ponownie. Czasem się włączy za pierwszym razem, czasem za 5 a czasem dopiero za 10, poza tym bardzo zaczął lagować, praktycznie już ciężko go używać. Podejrzewam, że problem z płytą główną. Zaniosłem do serwisu na reklamację, ale odesłali mi go z powrotem z wystawionym kosztorysem na 522zł i z uzasadnieniem usterki mechanicznej, oczywiście odmówiłem naprawy. Dodam, że przy oddawaniu gość zauważył koło wejścia na kartę pamięci, małe wyżłobienie na tylnej obudowie. Po prostu odstaje na jakieś 3mm ponad bryłę telefonu. Osobiście tego nie widziałem, ponieważ noszę telefon w etui. Moje pytanie jest następujące. Czy postawiłem dobrą diagnozę jeśli chodzi o awarię, co mogę zrobić, czy w komisie taniej to naprawią, czy już lepiej kupić nowy telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

ja bym już nie naprawiał i kupił inny. M4 to słaby telefon i szkoda pieniędzy w inwestowanie na naprawę a i tak nie wiesz jak długo będzie działał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej,m4 to niewypał niestety. :)

Jak chcesz tani i dobry telefon polecam markę Xiaomi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon został rozładowany.  Ładował się ze 2 godziny lecz po odłączeniu od ładowarki i włączeniu go zatrzymał się na niebieskim tle z falami . Nie mogłem go wyłączyć tradycyjnie więc użyłem przyciski pod klapką karty .Po włączeniu zatrzymał się na logo sony. Wcześniej go zrootowałem i wszystko działało O.K. Po tym zawieszeniu nie działało TWRP , i nie działał tryb Flashmoode  a więc nie mogłem zainstalować softu. Postanowiłem go rozebrać i moim oczom ukazał się dziwny widok  profesora . Czy może ktoś mądry określić jego stan załączam zdjęcie. Dziękuje z góry za fachowe opinie.

IMG_20190408_120140.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@Tomanek42 układ wygląda na przegrzany choć mogę się mylić.

M4 to nieudany telefon Sony więc nie warto go nawet rozbierać żeby weryfikować cokolwiek :P to jest grzejnik a z tym nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi