Skocz do zawartości
JestemMortem

tutorial Dwa systemy naraz

Rekomendowane odpowiedzi

Wspierane urządzenia: Mi3W, MI 4i, MI 5, MI MAX, Mi Max Pro, HM 1S, Redmi 2, Redmi 3, Redmi Note 2, Redmi Note 3 (MTK), Redmi Note 3 Pro, Redmi Note 4G DS

Wyżej wymienione urządzenia Xiaomi są wspierane przez DualBoot, mogą więc mieć wgrane dwa systemy jednocześnie. Przydaje się, gdy chcemy przetestować inny ROM, a jednocześnie zostawić codzienny w nienaruszonym stanie. Aplikacja działa stabilnie, a samo przechodzenie między systemami jest bardzo proste.

Czego potrzebuję?

• TWRP
    • Root
    • Plik Android (apk) oraz Utilities (zip) do pobrania STĄD.
    • Drugi system (zip)

Jak wgrać drugi system?

1. Instalujemy i odpalamy pobraną aplikację Dual Boot Patcher (Snapshot).

2. Z menu (po lewej stronie) wybieramy ROMs. Dajemy uprawnienia roota, a na pytanie dotyczące ustawienia kernela odpowiadamy SET NOW.

3. Wchodzimy w Patch Zip File (ponownie z menu) i klikamy plusik > Add flashable zip.

4. Wybieramy paczkę zip z drugim systemem, który chcemy zainstalować.

5. W Device nic nie zmieniamy, a w Partition configuration wybieramy "Secondary", po czym kontynuujemy.

(Jeśli wyskoczył błąd "Włącz najpierw Documents w Ustawienia > Aplikacje" przeczytaj spoiler na dole).

6. Okienko wyskoczy ponownie, tym razem wybieramy gdzie zapisać zmodyfikowany plik ZIP z systemem. Save.

7. Paczka weszła do kolejki - klikamy w prawym górnym rogu i czekamy do 100%.

8. Wchodzimy do TWRP i instalujemy paczkę (którą zapisaliśmy w punkcie 6!) z końcówką "_dual.zip"

Jak zmieniać systemy?

Opcje są dwie. Można za pomocą pliku zip, który pobraliśmy na samym początku (Utilities), w takim wypadku uruchamiamy go w TWRP tak, jakby to była paczka do zainstalowania. Po wybraniu tejże paczki w INSTALL ukaże się nam menu "programu", w którym łatwo ustalimy, który system ma się uruchomić.

Drugą opcją, znacznie prostszą i szybszą, jest wybór w aplikacji. Wystarczy wejść w ROMs, kliknąć dany system (zielony znaczek przejdzie na wybraną opcję) i uruchomić ponownie telefon.

Czy mogę wybierać system przy uruchamianiu telefonu?

Tak, jeśli Twój telefon to Mi3W/Mi4i/Redmi 2/Redmi 3/Redmi Note 2. Opcja do włączenia w ustawieniach aplikacji Dual Boot Patcher (Snapshot).

Czy mogę wgrywać paczki .zip przez recovery na drugi system?

W większości przypadków tak. Najpierw należy oczywiście skonwertować ją na "_dual.zip"  (patrz "Jak wgrać drugi system?").

Niestety wgrywając Gappsy, wyskakuje Error64, który uniemożliwia ich zainstalowanie. Jak dotąd nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

Rozwiązania niektórych problemów:

Spoiler

"Włącz najpierw Documents w Ustawienia > Aplikacje"

Wchodzimy w Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > Wszystkie

Szukamy i wybieramy Documents. Na dole jest opcja Włącz. Powróć do pkt 3.

Błędny kod odblokowywania po zmianie systemu.

W takim wypadku udajemy się do TWRP > Mount > Zaznaczamy Data, następnie TWRP > Advanced > File Manager > /data/system

Usuwamy pliki: locksettings.db, locksettings.db-shm, locksettings.db-wal

Uruchamiamy telefon ponownie - kod blokady został zresetowany, należy ustawić go ponownie.

✎ Próba wgrania ROMu Xiaomi.EU jako "Secondary" może zakończyć się niepowodzeniem (z nieznanych mi przyczyn).

⚠ NIE JESTEM ODPOWIEDZIALNY ZA BOOTLOOPY, CEGŁY, ZBITE EKRANY, WYBUCHY, EKSPLOZJE WODOROWE I INNE SZKODY PONIESIONE PODCZAS NIEUMIEJĘTNEGO KORZYSTANIA Z TEGO PORADNIKA.

• Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqner

Jeśli chcę zainstalować gaaps na innym systemie po prostu mam aktualnie załączony ten system, przechodzę do twrp i normalny flash paczki?

edit: Od doszedłem co i jak, w apce robimy to samo z gaaps co z romem później instalacje przez twrp

Edytowane przez sqner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi