Skocz do zawartości
adagio

rom [ROM][Official][lux] LineageOS 14.1 for Moto X Play

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten opis z xda-developers ułożony dla MOTO X STYLE jest tak samo dobry dla MOTO X PLAY ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy można by azjatycki rom dual sim wgrać poprzez TWRP kopiując najpierw plik .zip z azjatyckim rom-em na kartę microSD a potem wejść w TWRP w opcje ; install - ścieżka do pliku .zip 

Nie używać programu Fastboot i komend w wierszu poleceń ?

Można by tak ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arcisz

Mozna i tak.

ROM nie widzi SIMów? Mi pomogło stworzenie pliku /data/local.prop  z poniższymi wpisami:

ro.gsm.data_retry_config=default_randomization=2000,max_retries=infinite,1000,1000,80000,125000,485000,905000
    persist.radio.plmn_name_cmp=1
    persist.radio.force_get_pref=1
    persist.radio.multisim.config=dsds

Plik musi mieć atrybuty 644 i root jako właściciel, restart fona i działają obie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arcisz - ale dlaczego te alternatywne rom-y nie widzą nawet pojedyńczej karty SIM , gdy druga szczelina jest pusta ? Tylko wywala ; aplikacja "com.android.phone " przestała działać  . I u mnie było tak że pomimo pomyślnego wgrania twrp - uruchamiało się ono tylko ręczne po wpisaniu w wierszu poleceń ; 

fastboot bot nazwa twrp . Jeśli nie to to tylko zielony robocik i "no comand " .

Kilkakrotne , pomyślne instalowanie twrp nie pomogło ...

Plik o którym piszesz arcisz mogę łatwo utworzyć z poziomu konsoli na linuksie . Ale jak go skopiować do głównego systemu plików androida i tam nadać mu odpowiednie uprawnienia ?

Edytowane przez wlodarek1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arcisz

Sam nie wiem czemu tak jest. AOSP Extended tez jest ciekawym ROMem ale ma problem z drugą kartą SIM, działa tylko na 2G, nawet jako pierwsza karta do transmisji danych, Lineage nie ma tego bug`a, śmiga bez problemu - używam dwóch kart do Internetu w zależności co mi tam trzeba.

Jak wrzucić local.prop? Zrootować najprościej, w twrp flash`ujesz https://mirrorbits.lineageos.org/su/addonsu-arm-signed.zip i https://s3-us-west-2.amazonaws.com/supersu/download/zip/SuperSU-v2.79-201612051815.zip

Restartujesz fona, uruchamiasz SU aby dokończył instalkę, potem odpalasz np Solid Explorera https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.solidexplorer2&hl=en  przyznajesz mu prawa do roota i możesz już skopiować plik do /data , nazwać local.prop  i zmienić prawa - zaznaczasz plik , potem 3 kropki na górze, Właściwości, zakładka atrybuty i sobie ustawiasz - Właściciel RW, reszta R

Nie chcesz roota bo jakaś apka (banki czasami) nie śmiga na roocie? Odinstalowywujesz SU, i znowu w trwp flash`ujesz plik https://mirrorbits.lineageos.org/su/addonsu-remove-arm-signed.zip

TRWP - to nie ma nic wspólnego z działaniem samego telefonu - to coś w stylu BIOSa w kompie, a nawet nie do końca bo to po prostu jakby program który startuje zamiast OS i pozwala Ci działać na systemie, zrobić kopie, odtworzyć jak coś napierniczyłeś /przydatne,polecam/, zainstalować nowy ROM - choć Lineage ma fajne OTA, wyczyścić cache itp..

A masz odblokowany bootloader? Bo może dlatego nie możesz wgrać twrp na stałe? - teoretycznie tracisz gwarancję po tym.

Bierz poprawkę ze ja raczej z doskoku bawię się ROMami.

Mam nadzieje ze w miarę jasno opisałem-coś niejasne to pytaj.

Edytowane przez arcisz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bootloader to mam odblokowany , bo ze stronki motoroli dostałem kod który wkleiłem .

Teraz przy włączaniu motki wita mnie taki brzydki komunikat że "warning botloader is unlock ....." bla... bla ...

Trzeba użyć tych obydwu plików .zip równocześnie ;

1 po drugim ?

C:\Users\darecki\Downloads\minimal_adb_fastboot_1.4.1_portable>fastboot flash re
    covery twrp-lux-3.0.2-r3.img
    (bootloader) slot-count: not found
    (bootloader) slot-suffixes: not found
    (bootloader) slot-suffixes: not found
    (bootloader) has-slot:recovery: not found
    target reported max download size of 268435456 bytes
    sending 'recovery' (7522 KB)...
    OKAY [  0.253s]
    writing 'recovery'...
    OKAY [  0.164s]
    finished. total time: 0.418s

Takie coś mi wywala podczas wgrywania TWRP .......

Huraaa udało się . Działa .

pomogło skopiowanie pliku BUILD.PROP do katalogu DATA

Dzięki Arczi ....

Edytowane przez wlodarek1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy dalej pozostać na tym ROM-ie ;

bateria wytrzymuje teraz 1 dzień zamiast 2 dni .

Gdy uruchomiłem dziś nawigację w mapach google to głos po polsku odezwał się na pierwszym skrzyżowaniu a potem zamiast głosu było już tylko takie "baam"

Ciekawe czy bazujący na andku 6.0.1 ROM o nazwie RR-N-V.581-20170203-LUX.OFFICIAL.ZIP -

nie jest stabilniejszy w działaniu i mniej "bateriożerny " ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

Resurrection Remix nie jest na andku 6.0.1. Po literce "N" w nazwie zipu jest wiadomo, że to Anroid 7.1.1. Mnie bateria trzyma różnie czyli 2 dni z hakiem przy SOT 2h 50 min albo 3 dni w zależności jak telefon używam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi