Skocz do zawartości
macdac

Po zakupie okazało się, że telefon jest zablokowany przez Operatora na wszystkie sieci terytorium Polski

Rekomendowane odpowiedzi

macdac

Witam, 

Mam pytanie czy zmiana oprogramowania telefonu na nie brandowy usunie blokadę na tym telefonie (GALAXY S7). Telefon jest zablokowany przez sieć PLUS na wszystkie sieci na terytorium Polski.  Nie mam pojęcia jak to jest fizycznie zrobione ale tak jest (chyba blokada po numerze IMEI jeżeli coś takiego istnieje ).  Na jakiejkolwiek karcie SIM z polskiej sieci telefon wyrzuca komunikat : niezarejestrowani w sieci. Telefon działa bez zarzutu na terytorium Anglii na angielskiej karcie SIM. 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak rozwiązać ten problem. 

Przepraszam jeżeli ten post nie dotyczy się tego tematu. 

Pozdrawiam

Edytowane przez maarecki
    Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3]
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@macdac

Tak dla Twojej informacji telefon prawdopodobnie został zgłoszony jako skradziony albo zgubiony przez co ta blokada. Z jakiego źródła posiadasz ten telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    macdac

Telefon nie jest kradziony,  był sprawdzany na policji po numerze IMEI. 

Telefon został zakupiony w komisie jako nowy,  poprzedni właściciel wziął telefon z sieci PLUS i oddał go bezpośrednio do komisu.  Problem w tym,  że nie powinien tego robić bo w umowie małym druczkiem miał zapis że dopóki nie spłaci telefonu PLUS zastrzega sobie prawo do własności aparatu. 

Według oprawa obowiązującego w Polsce jestem jego pracowitym właścicielem (posiadam faktury zakupu pierwszego właściciela i z komisu)  a mimo to PLUS twierdzi że nie jestem stroną dla operatora i nie chce odblokować telefonu. Zamiast dochodzić praw od osoby która podpisała z nimi umowę woleli zablokować bezprawnie telefon. 

Mogę dochodzić swoich praw w sądzie zarówno w stosunku do PLUSA jak i w stosunku do komisu który sprzedał telefon z wadą ukrytą. 

Stąd było moje pytanie,  bo chodzenie po sądach zajmie z rok czasu znając polskie sądownictwo a telefon jest ciągle bezużyteczny na terenie Polski. 

Pozdrawiam

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    3 godziny temu, macdac napisał:

Telefon nie jest kradziony,  był sprawdzany na policji po numerze IMEI. 

Telefon został zakupiony w komisie jako nowy,  poprzedni właściciel wziął telefon z sieci PLUS i oddał go bezpośrednio do komisu.  Problem w tym,  że nie powinien tego robić bo w umowie małym druczkiem miał zapis że dopóki nie spłaci telefonu PLUS zastrzega sobie prawo do własności aparatu. 

Według oprawa obowiązującego w Polsce jestem jego pracowitym właścicielem (posiadam faktury zakupu pierwszego właściciela i z komisu)  a mimo to PLUS twierdzi że nie jestem stroną dla operatora i nie chce odblokować telefonu. Zamiast dochodzić praw od osoby która podpisała z nimi umowę woleli zablokować bezprawnie telefon. 

No zaraz. Jak to telefon nie jest kradziony?

Operator zablokował telefon właśnie dlatego że pierwszy kupujący za niego nie zapłacił -  "ukradł"

Nie wydaje mi się również żebyś był prawowitym właścicielem bo w tym układzie kupiłeś sprzęt od pasera. Kradzież rzeczy wraz z fakturą nie czyni jej legalną

Oczywiście że nie jesteś stroną dla operatora bo ani nie brałeś od nich telefonu, ani nie masz u nich rat czyli abonamentu

Ten przypadek stawia w nowym świetle zakupy od osób które biorą telefony od operatora...

Edytowane przez S5Fan
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

Ten przypadek stawia w nowym świetle zakupy od osób które biorą telefony od operatora...

z plusa nie warto brac ;) hi hi 

ale poważnie to mamy na sali prawnika ? 

przecież raty to nie  leasing , gdzie spłacamy przedmiot którego nie jesteśmy własnością, dostajemy prawo używania

raty przedmiot można sprzedać, jednak podpisaliśmy umowę którą należy spłacić, w przypadku braku - komornik itp 

operator sam z siebie nie moze blokować tel, może to zrobić na wniosek policji która to ma uzasadnione powody że przedmiot pochodzi z np kradzieży

do zainteresowanego - napisz oficjalne pismo do plusa z pytaniem dlaczego i na jakiej podstawie, na czyj wniosek itp tel został zablokowany

najlepiej udaj sie do prawnika po pomoc, ja nim nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    macdac

Witam, 

Jest dokładnie jak pisze 'dest'. Byłem u rzecznika praw konsumenta i powiedział to samo i to samo powiedziano mi na policji, że PLUS nie ma prawa blokować mi telefonu. 

Art. 169 paragraf 1 kodeksu cywilnego :

Jeżeli osoba nie uprawniona do rozporządzania rzeczą ruchomą zbywa rzecz i wydaje ją nabywcy, nabywca uzyskuje własność z chwilą objęcia rzeczy w posiadanie, chyba że działa w złej wierze..

Pierwszy  właściciel spłaca regularnie raty a ja nie mogę używać telefonu bo PLUS sobie go zablokował - życie. 

Sprawa do rozstrzygnięcia w sądzie i nie ma tu żadnej mojej winy. 

Post ku przestrodze dla kupujących telefony od osób które nabyła je w salonach na raty i odsprzedają je. 

Dla mnie ogromny kłopot i przestroga żeby dmuchnąć na zimne na przyszłość. 

Pozdrawiam

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@macdac wspólnie z rzecznikiem napisz pismo do plusa na jakiej podstawie i na czyj wniosek blokują ten tel

Nie poddawaj się ! 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kondzi0

No to jest co najmniej bez sensu. Też kupiłem telefon w komisie, też z plusa, i jest pewno tutaj nas sporo... pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji i jestem zaskoczony.... to nie jest leasing tylko raty...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x