Skocz do zawartości
pjanowski2540

tutorial Root na 6.0 z zachowaniem gwarancji!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia teleofnu, wszystko robicie na własną odpowiedzialność!
    Tutaj przedstawię wam poradnik jak zrobić roota na androidzie 6.0 wraz zachowaniem gwarancji urządzenia.

Po pierwsze najważniejsze wykonujemy kopię plików bootloadera, instrukcję znajdziesz w tym poście.

To jest strona LG z której będziemy korzystać:
    http://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev?categoryTypeCode=ANRS

1. Wchodzimy w Start Unlocking the Bootloader na dole strony
    2. Zakładamy konto.
    3. Potwierdzamy dane podane w koncie
    4. Podajemy pierwsze 15 cyfr IMEI ( *#06#)

1. Ściągamy SDK  (adb.exe, AdbWinApi.dll, fastboot.exe)

2. Tworzymy folder na pulpicie o nazwie np: H960

3. Wrzucamy tam te pliki (adb.exe, AdbWinApi.dll, fastboot.exe), które znajdziemy tu: sdk\platform-tools

4. Włączamy Debugowanie USB oraz odblokowanie OEM: Ustawienia >> Informacje o telefonie >> Informacje o oprogramowaniu (klikaj na nie 7 razy) >> Wróć do poprzedniego okna >> Opcje dla programistów >> Debugowanie USB  oraz Umożliwić odblokowanie OEM

5. Podłączamy telefon pod USB. Wchodzimy w folder który wczęsniej utworzyliśmy i trzymając SHIFT  i klikając PPM wybieramy Otwórz Okno polecenia tutaj. Następnie wpisujemy:
    a. adb reboot bootloader (telefon uruchomi się trybie fastboot
    b. fastboot oem device-id

6. Dostaniemy komunikat:

Example Device ID (PC User)$ fastboot oem device-id
    (bootloader)-----------------------------------------------------------------
    (bootloader) Device-ID[/size]
    (bootloader) XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    (bootloader) YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY
    (bootloader)-----------------------------------------------------------------

7. Potrzebujemy ciągu liczb złożonego z dwóch linijek tak jak tutaj: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY i podajemy go w dalszym kroku.
     8. Klikamy Confirm (Potwierdź) i czekamy aż przyjdzie nam klucz na maila i ściągamy go

9. Ponownie wchodzimy w tryb fastboot (jeśli w nim nie jesteśmy)

10. Wrzucamy plik unlock.bin do folderu który utworzyliśmy na pulpicie a następnie wpisujemy w cmd:
    a. fastboot flash unlock unlock.bin
    b. fastboot reboot (w celu ponownego uruchomienia telefonu)

11. Ponownie podłączamy telefon do PC przez USB i w cmd wpisujemy:
    a. adb reboot bootloader (telefon znowu wejdzie w fastboot)
    b. fastboot getvar unlocked (w celu sprawdzenia czy telefon został odblokowany. Czekamy na komunikat "unlocked: yes")

Wgrywanie TWRP:

1.Pobieramy TWRP, np z XDA: TWRP

2.Zmieniamy nazwę pliku na ''recovery'' i wrzucamy go do folderu który utworzyliśmy wcześniej na pulpicie.

3. Wchodzimy w folder który utworzyliśmy i trzymając SHIFT  i klikając PPM wybieramy Otwórz Okno polecenia tutaj. Następnie wpisujemy:
    a. adb reboot bootloader (telefon uruchomi się trybie fastboot)

4.Flashujemy TWRP komendą:

fastboot flash recovery recovery.img

5.Po zakończeniu flasha wyjmujemy baterię z telefonu – standardowe ponowne uruchomienie telefonu spowoduje, że V10 nadpisze bootloader i ponownie będziemy musieli wykonywać powyższy krok.

6.Aby włączyć TWRP, wyłączamy telefon następnie przytrzymujemy klawisze Vol- i przycisk zasilania. Telefon uruchomi się normalnie – gdy zobaczymy logo LG puszczamy na moment przycisk Power (nie puszczając Vol-)  i ponownie go wciskamy. Trzymamy tak tą kombinację, aż naszym oczom nie pojawią opcje Factory data reset. Dwukrotnie zgadzamy się  się wybierając Yes. Po chwili naszym oczom menu TWRP.

Root:
    1.Pobieramy plik SuperSu np z tąd: SuperSU v2.56
    2.Wrzucamy na pamięc telefonu
    3.Instalujemy z poziomu TWRP
    4.Robimy Wipe dalvik/cache
    5.Restartujemy telefon
    6.Cieszymy się z roota :)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko przeszło bez problemów. Wielkie dzięki. 

Edit. 

Dodam tylko, że u mnie podana paczka SuperSU taki miałem komunikat:

Spoiler

Screenshot_2017-02-12-14-32-31.thumb.png.a19af47f620a240df9d6d64fa1833bad.png

Po wgraniu TEJ paczki wszystko poszło.

Edytowane przez areklat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki jego paczce mam roota! Dwa tygodnie się męczyłem z innymi paczkami i miałem ten sam komunikat co on.

Edytowane przez Gość
    3.10. Na forum zainstalowany jest dodatek, tzw. "system piwny" (system podziękowań).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem z wejściem do fastboot mode, po wpisaniu komendy " adb reboot bootloader" telefon uruchamia się ponownie. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną ?

Problem udało mi się rozwiązać, lecz pojawił się kolejny, po wpisaniu komendy " fastboot oem device-id "

otrzymuje komunikat "fastboot is not recognized as an internal or external command operable program or batch file"

Skorzystałem z mfastboot i wszystko zakończyło się pomyślnie.

Czy Wam również przy uruchamianiu systemu wyskakuje komunikat " your device software can be checked for corruption" ? 

Edytowane przez theverdil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się zastanawiam i gdzie tutaj zachowanie gwarancji skoro w na developer.lge jasno jest napisane że po odblokowaniu BL gwarancja traci ważność. Proszę kogoś aby mi to wytłumaczył.

Edit. Debil ze mnie, nie zauważyłem informacji o tworzeniu kopii bl przed odblokowywaniem.

Edytowane przez adrianiwan1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

22 godziny temu, theverdil napisał:

Czy Wam również przy uruchamianiu systemu wyskakuje komunikat " your device software can be checked for corruption" ? 

Po odblokowaniu BL to normalne

EDIT.

Dzis wyskoczyla mi aktualizacja, ale przy probie instalacji wchodzi do recovery. Da sie jakos zaktualizowac zrootowany tel z twrp ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi